close
تبلیغات در اینترنت
خداحافظی با چین و چروک های گردن

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

خداحافظی با چین و چروک های گردن

این روزها که انواع اقسام روش ها برای جوان نگه داشتن پوست صورت بیداد می کند و دیگر تشخیص سن افراد بسیار مشکل شده گاهی اعضایی از بدن هستند که با وجود همه رسیدگی ها به پوست صورت ، اما سن واقعی آدم را فاش می کنند

راه کارهایی برای جوان سازی پوست دست و گردن

خداحافظی با چین و چروک های گردن

مجله خبری لحظه نما:این روزها که انواع اقسام روش ها برای جوان نگه داشتن پوست صورت بیداد می کند و دیگر تشخیص سن افراد بسیار مشکل شده گاهی اعضایی از بدن هستند که با وجود همه رسیدگی ها به پوست صورت ، اما سن واقعی آدم را فاش می کنند. موضوع بر سر پوست دست و گردن است که گاهی کاملا غافل گیر کننده از راز سن و سال افراد پرده برداری می کند.

+ در ادامه با ما باشید »»»

خداحافظی با چین و چروک های گردن

این روزها که انواع اقسام روش ها برای جوان نگه داشتن پوست صورت بیداد می کند و دیگر تشخیص سن افراد بسیار مشکل شده گاهی اعضایی از بدن هستند که با وجود همه رسیدگی ها به پوست صورت ، اما سن واقعی آدم را فاش می کنند

راه کارهایی برای جوان سازی پوست دست و گردن

خداحافظی با چین و چروک های گردن

مجله خبری لحظه نما:این روزها که انواع اقسام روش ها برای جوان نگه داشتن پوست صورت بیداد می کند و دیگر تشخیص سن افراد بسیار مشکل شده گاهی اعضایی از بدن هستند که با وجود همه رسیدگی ها به پوست صورت ، اما سن واقعی آدم را فاش می کنند. موضوع بر سر پوست دست و گردن است که گاهی کاملا غافل گیر کننده از راز سن و سال افراد پرده برداری می کند. این موضوع به خصوص برای خانم ها که حتی در 30 سالگی هم ترغیبی به اعلام عدد واقعی سن خود ندارند اصلا خوشایند نخواهد بود. در همین راستا در مطلب پیش رو راه کارهایی را به شما ارائه می دهیم تا در وصرتی که با چنین مشکلی مواجه شدید بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. نگران نباشید چرا که روش هایی هستند که می توانند دست ها و البته گردن شما را حسابی جوان کنند و راز سن واقعی را بای همیشه مخفی نگه دارند.

دکتر بیتا پاک طینت متخصص پوست درباره راه های درمان و پیشگیری چین و چروک گردن توضیح می دهد.

اصلی ترین عوامل چین و چروک چیست ؟

به طور قطع به یقین اصلی ترین عامل ایجاد چین و چروک روی پوست گردن و دست و البته سایر قسمت های مختلف بدن بالا رفتن سن خواهد بود. به این ترتیب که سلول های فیبروپلاست که مسئول کلاژن سازی در پوست هستند در اکثر افراد به مرور زمان و در برخی دیگر به صورت سرشتی تنبل می شوند. در نتیجه ساخت کلاژن مانند دوران جوانی اتفاق نمی افتد و در این پروسه اختلال ایجاد می شود. بنابراین ظهور چین چروک پوست بدن است. از همین روست که توصیه های اکیدی مبنی بر استفاده از کرم های ضد آفتاب همواره از سوی متخصصان مطرح شده است. البته نور خورشید به جز ایجاد چروک باعث بروز لک و پیس هایی هم به خصوص روی سطح دست می شود که در واقع به پیر شدن دست تعبیر می شود. ایندو عامل را می توان از مهم ترین علل چین و چروک دانست ، ضمن این که نداشتن یک تغذیه صحیح که سبب کاهش میزان ویتامین ها و مینرال های ضروری در بدن می شود را نباید به عنوان فاکتوری تاثیرگذار نادیده گرفت.

دردسر چروک های سرشتی

گاهی عضلات زیر پوست گردن به صورت خطوط افقی به چشم می آیند مشکل صرفا در سطح پوست گردن خلاصه نمی شود. این شکل خاص عضلات ، بعضی اوقات حالت سرشتی دارد ، یعنی این که فرد مورد نظر بدون بالا رفتن سن که مشخص ترین عامل ظهور چین و چروک هاست ، خطوطی را روی پوست گردن خود می بیند که منشا آن شکل عضلات گردن است. وقتی چنین اتفاقی سرشتی است بروز خطوط روی گردن حتی در سن پایین هم اجتناب ناپذیر است. حالا موضوع این جاست که چنین شرایطی را می توان تا حدودی با تزریق بوتاکس رفع و رجوع کرد چون به هر حال قرار است روی عضله ها کار شود و خود پوست به طور مستقیم با مشکل خاصی مواجه نیست.

* سلول های فیبروپلاست که مسئول کلاژن سازی در پوست هستند در اکثر افراد به مرور زمان و در برخی دیگر به صورت سرشتی تنبل می شوند. در نتیجه ساخت کلاژن مانند دوران جوانی اتفاق نمی افتد و در این پروسه اختلال ایجاد می شود.

تکنیک های مراقبت هم زمان از پوست صورت و گردن

مجله خبری لحظه نما:روش هایی که کلاژن سازی را تحریک می کند ، متفاوت است. برخی از این روش ها تهاجمی هستند و برخی دیگر به روش های غیر تهاجمی مشهورند. از روش های غیر تهاجمی می توانیم به استفاده از امواج رادیو فرکانسی اشاره کنیم به خصوص در دستگاه های جدید که امواج مادون قرمز هم به آن ها اضافه شده است ، به این ترتیب امواج رادیو فرکانسی این توانایی را دارند که پیری پوست گردن را تا حد امکان کاهش دهد. این دستگاه ها چون خاصیت کولینگ یعنی سرد کردن دارند میزان تحمل بیمار را بالا می برند و در نتیجه این امکان وجود دارد که امواج رادیو فرکانسی بیشتری به پوست بیمار منتقل شود. عمق نفوذ این امواج تا حدی است که می تواند سلول های کلاژن ساز را تحریک کند. در نتیجه این امواج رادیو فرکانسی از جمله راه کارهایی هستند که برای جوان سازی پوست گردن واقعا جواب می دهند و آن لیفتینگ و کشتی را که انتظار می رود به وجود می آورند. یک نکته را هم نباید فراموش کرد که استفاده از امواج رادیو فرکانسی سن و سال خاصی ندارد به خصوص در افرادی که در دوران جوانی و به دلایل سرشتی دچار مشکل چین و چروک شده اند می توانند طبق تشخیص پزشک از این نوع درمان استفاده کنند.

غیر تهاجمی امن تر از تهاجمی

با توجه به حساسیت عروق گردن گاهی استرس استفاده از روش های مختلف برای جوان سازی پوست این قسمت از بدن نگران کننده به نظر می رسد در حالی که در روش های غیر تهاجمی هیپ سوزنی وارد گردن نمی شود. بعضی روش ها هستند که استفاده از سوزن در آن ها دخیل است و اگر قرار است چیزی به پوست گردن برسداز روش های غیر تهاجمی به واسطه این که سوزنی وارد گردن نمی شود. نباید نگرانی برای آسیب دیدگی عروق حساس داخل گردن وجود داشته باشد چون معمولا در روش های غیر تهاجمی این سطح خود پوست است که مورد توجه قرار می گیرد و سایر اندام های زیر پوستی مانند عروق ، عضلات و ماهیچه ، تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.

تنها موضوع حائز اهمیت این است که روش های غیر تهاجمی زمان بر هستند ، در نتیجه جلسات کار به وسیله این تکنیک ها باید در فواصل خاصی اتفاق بیفتد چون باید به سلول های کلاژن ساز فرصت داد فعالیت شان را شروع کنند که این موضوع به خودی خود حداقل 3 هفته طول خواهد کشید.

جراحی در سنین پایین ممنوع

روش های دیگی هم برای جوان سازی پوست گردن وجود دارد اما برخی از آن ها تهاجمی است. مثلا لیفت پوست گردن یکی از این روش هاست که به هر حال با توجه به این که پای جراحی در میان است معایب و خطرات خودش را دارد چون موضوع ریسک عمل هم در چنین شرایطی به میان می آید.

البته مهم ترین قسمت ماجرا در چنین روش هایی جای برش خط جراحی است. هر چند ویژگی چنین روشی این است که به هر حال پوست اضافه برداشته و پوست کشیده می شود و بیمار می تواند اثر عمل را خیلی زود مشاهده کند ، اما مضووع این است که چنین راهی برای جوان سازی پوست برای سنین پایین اصلا توصیه نمی شود. استفاده از جراحی معمولا برای سنین خیلی بالا تجویز می شود.

* استفاده از کرم های آب رسان و مرطوب کننده هم رده سنی ندارد و وقتی احساس می شود پوستی خشک است باید از این کرم ها برای بهبود آن استفاده کرد البته کنار این روش های مرسوم تغذیه صحیح هم نباید از قلم بیفتد چه این که همه این مراقبت ها در نهاین کنار یکدیگر افراد را به نتیجه دلخواه می رسانند.

از بچگی مراقب پوست تان باشید

مراقبت از پوست حالا چه پوست گرده که موضوع این بحث است و چه پوست سایر قسمت های بدن اصلا سن خاصی ندارد. یعنی این طور نیست که مشا بخواهید از سن خاصی مراقبت از پوست را آغاز کنید. فراموش نکنید که پوست نیازهای خاص خودش را دارد که ما باید انی نیازها را برطف کنیم. مم ترین ناز پوست هم محافظت از آن در برابر نور خورشید است. ما توصیه می کنیم که این مراقبت حتی برای بچه ها هم اعمال شود. به هر حال امواج مختلفی که در اشعه های خورشید وجود دارد اثرات نامطلوب خود را از همان بچگی می گذارد. اکسیدان های آزاد ناشی از نور خورشید می توانند مضرات خود را از همان بچگی روی پوست افراد بگذارند و پوست دست و صورت و گردن را کاملا تحت تاثیر قرار دهند ، بنابراین توصیه ما این است که اگر نیاز به مراقبتی هست که اتفاقا الزام است باید از همان بچگی این مراقبت آغاز شود. حالا کرم های ضد آفتاب و پوشش ها مناسب ، آستین های بلند برای بچه ها و پوشاندن گردن آن ها و استفاده از کلاه های لبه دار برای محافظت از پوست آن ها در برابر نور خورشید توصیه هایی است که باید آن ها را از همان بچگی جدی گرفت تا در بزرگسالی روال عادی پیری پوست به دلیل چنین صدماتی تشدید و تسریع نشود. حالا تفاوتی هم ندارد که موضوع پوست صورت است یا گردن.

* NOTE در هر سنی کرم های آب رسان را جدی بگیرید

یکی از مهم ترین مراقبت های پوستی برای گردن و دست و صورت توسط کرم ها ، به جز ضد آفتاب ها ، استفاده از کرم های آب رسان و مرطوب کننده است. آب رسان و مرطوب کننده ها که معمولا حاوی روغن های خاصی هستند که البته انواع آن ها مختلف است و همراه ویتامین E ترکیب شده اند و حتی می توانند در قالب ماسک ها هم باشند. مانع از خشکی پوست خواهند شد و اگر پوستی به طور کلی خشک است سبب بهبود آن می شوند. نتیجه هم کاملا واضح است. پوستی که خشک نباشد و آب رسانی آن به خوبی انجام شده باشد قطعاً دیرتر چروک خواهد خورد. استفاده از کرم های آب رسان و مرطوب کننده هم رده سنی ندارد و وقتی احساس می شود پوستی خشک است باید از این کرم ها برای بهبود آن استفاده کرد البته کنار این روش های مرسوم تغذیه صحیح هم نباید از قلم بیفتد چه این که همه این مراقبت ها در نهایت کنار یکدیگر افراد را به نتیجه دلخواه می رسانند. حتی کرم های حاوی ویتامین و املاح هم رده سنی ندارند چون مملو از آنتی اکسیدان هستند و آنتی اکسیدان هم برای سلامت پوست ضروری است اگر چه این میان هستند انواه کرم هایی که کلاژن سازی می کنند و خب طبیعی است که برای این کرم ها موضوع محدودیت سنی به میان می آید. اما برای ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها جز در موارد خاص محدودیت سنی وجود ندارد. ضمن این که بهتر است کرم مرطوب کننده ای که انتخاب می کنید طبق تجویز پزشک و شرایط پوستی شما تهیه شده باشد.

برچسب ها: 

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی