close
تبلیغات در اینترنت
نسخه ای برای تضمین سلامت و زیبایی شما

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

نسخه ای برای تضمین سلامت و زیبایی شما

نسخه‌ای برای تضمین سلامت و زیبایی شما تا پایان سال 93

هر ماه شما یک ماه زیباتر شوید!

در 12 ماه از سال جدید هر ماه یک عادت را برای داشت پوست و مویی زیبا کنار بگذارید.

لحظه نما:روانشناسان می‌گویند عادت‌ها سلسله رفتارهایی را شامل می‌شوند که به ما کمک کنند تا کمتر بیندیشیم و فعالیت‌های روزانه‌مان را سریعاً انجام دهیم و فرصت‌های زمانی بیشتری را در اختیار داشته باشیم. اما از سوی دیگر آنان معتقدند که عادت، فعالیت تکرار شونده‌ای است که وابسته به هیچ منطقی نیست. اگر به اطراف‌مان خوب نگاه کنید اطرافیان‌مان را می‌بینیم که عادت‌های غلطی دارند که علاوه بر نداشتن سودی برای آنها به پوست و موی‌شان آسیب جدی می‌رساند. امسال تصمیم بگیرید با شروع سال جدید به تعداد ماه‌های سال از عادت بد خود که زیبایی پوست و موی شما را تهدید می‌کند، کم کنید.

+ در ادامه با ما باشید »»»

نسخه ای برای تضمین سلامت و زیبایی شما

نسخه‌ای برای تضمین سلامت و زیبایی شما تا پایان سال 93

هر ماه شما یک ماه زیباتر شوید!

در 12 ماه از سال جدید هر ماه یک عادت را برای داشت پوست و مویی زیبا کنار بگذارید.

لحظه نما:روانشناسان می‌گویند عادت‌ها سلسله رفتارهایی را شامل می‌شوند که به ما کمک کنند تا کمتر بیندیشیم و فعالیت‌های روزانه‌مان را سریعاً انجام دهیم و فرصت‌های زمانی بیشتری را در اختیار داشته باشیم. اما از سوی دیگر آنان معتقدند که عادت، فعالیت تکرار شونده‌ای است که وابسته به هیچ منطقی نیست. اگر به اطراف‌مان خوب نگاه کنید اطرافیان‌مان را می‌بینیم که عادت‌های غلطی دارند که علاوه بر نداشتن سودی برای آنها به پوست و موی‌شان آسیب جدی می‌رساند. امسال تصمیم بگیرید با شروع سال جدید به تعداد ماه‌های سال از عادت بد خود که زیبایی پوست و موی شما را تهدید می‌کند، کم کنید.

1- حمام آفتاب برای برنزه کردن پوست

اشعه آفتاب حاوی اشعه ماورای بنفش A و B است. اشعه B در طبقه‌های سطحی پوست اثر می‌کند و به قسمت‌های زیرین پوست نفوذ نمی‌کند و باعث قرمزی و سوختگی پوست می‌شود. اشعه A به قسمت‌های زیرین نفوذ می‌کند و با تحریک سلول‌های ملانوسیت باعث افزایش ترشح ملانین و تیرگی پوست می‌شود. همچنین اشعه A به دلیل تخریب DNA سلول‌ها در پیری زودرس پوست، سرطان‌های پوستی و واکنش‌های آلرژیک به داروها مشارکت می‌کند. آنهایی که عادت به گرفتن حمام آفتاب یا استفاده از دستگاه‌های سولاریوم (آفتاب مصنوعی) دارند برنزه شدن موقت پوست را به سرطان‌های پوستی و پیری زودرس پوست چهره‌شان ترجیح می‌دهند. به سادگی زیبایی پوست سالم و طبیعی خود را از بین نبرید.

2- شانه کردن مداوم موها

یک فولیکول مو در ناحیه ریشه حاوی عروق خونی، اعصاب و سلول‌های رشد یابنده است که مدام رشد کرده و باعث رشد طولی می‌شود. ساقه مو به دلیل فقدان اعصاب بدون درد است بنابراین بعضی افراد به صورت مداوم و مکرر موها را شانه یا برس کرده و باعث صدمه به ساقه موها می‌شوند. در استمرار دایمی شانه کردن و برس کردن، موها به تدریج طراوت خود را از دست داده، شکننده شده و از نوک دو شاخه می‌شوند (موخوره)، این عادت مضر در مدت کوتاهی اثری از موهای سالم شما باقی نمی‌گذارد.

3- مراقبت آرنج‌تان باشید

لحظه نما:بعضی از افراد، خصوصاً کودکان و نوجوانان موقع نشستن‌های طولانی مثلاً در کلاس‌های درسی، عادت کرد‌ه‌اند دست‌ها را به زیر چانه گذاشته و آرنج‌ها را روی میز نگه دارند یا بعضی افراد علاقه‌ به نشستن روی زمین دارند؛ به طوری که زانوها یا قوزک خارجی پاها به طور دایم در تماس و تحت فشار روی زمین است. پوست انسان در مواردی که تحت فشار دایم باشد، به تدریج تیره شده و دچار کلفتی پوست یا پینه می‌شود؛ خصوصاً در افراد سفیدپوست این تیرگی واضح‌تر است.

4- موهای سرتان را محکم نبندید

بعضی از بانوان با بستن محکم موهای جلوی سر به سمت عقب، تمایل دارند کناره‌های ابروها را به بالا بکشند تا چهره بازتری داشته باشند. بستن محکم و تحت فشار موها در طولانی‌مدت باعث فشار بر عروق سطحی پوست‌سر شده بنابراین جریان خون که برای رشد پوست و موها و همچنین سلامت پوست و مو ضروری است کاهش می‌یابد و چون موها به کاهش جریان خون حسا‌س‌تر از پوست هستند بعد از مدتی، موهای جلوسر که تحت فشار هستند کاهش یافته و باعث کم‌پشتی موهای جلو سر می‌شود.

5- دست از سر خوتان بردارید.

عادت به کندن موها یا تریکوتیلومانی از بیماری­های جسمی روانی است. فرد بدون آنکه متوجه باشد میل و عادت به کندن موهای در دسترس دارد، مانند موهای جلوی سر، سبیل، ابرو و .... اوایل ممکن است موها بعد از کندن دوباره رشد کنند ولی مواردی به علت خونریزی میکروسکوپی در فولیکول مو و فیبروز آن باعث عدم رشد دائمی مو می­شود که درمان باید توسط پزشک متخصص پوست و روانپزشک به صورت همزمان انجام شود. الان زمان خوبی است که دست از سر موهای طبیعی ابرو، مژه یا ... بردارید تا مجبور به متوسل شدن به هزار و یک راه و روش برای پر کردن جای خالی آنها نشوید.

6- از جان جوش­هایتان چه می­خواهید؟

جوش جوانی یا آکنه بیماری غدد پیلوسیاسه است که به صورت دانه‌های سیاهرنگ، قرمز، چرکی و کیستی می­تواند در سنین جوانی ظاهر شود که با افزایش میزان ترشح چربی پوست همراه است. کندن و فشار دادن جوش­ها نه تنها تأثیری در روند بهبود ندارد که به علت زخمی شدن پوست، آثار آن به صورت جوشگاه یا لک تیره باقی می­ماند که درمان آن بسیار مشکل­تر از درمان خود جوش­ها است. باور کنید استفاده از انواع ماسک­های طبیعی بهتر از دوچندان کردن مشکل و کندن جوش­هاست.

7- پمادهای کورتون­دار را خودتان تجویز نکنید.

ترکیب­های کورتیکوستروئیدی که به کورتون شهرت دارند داروی بسیار مؤثر و نجات دهنده­ای در بعضی بیماری­های التهابی پوست است ولی مانند شمشیر دو لبه، اگر بدون تجویز پزشک مصرف شود، خطرها و عوارض جانبی بسیاری دارد که بعد از قطع مصرف هم بعضی از این عوارض تا سال­ها پابرجا می­ماند. وقتی بیمار ترکیب موضعی کورتون­دار را با تجویز پزشک برای مدت محدودی مصرف می­کند به دلیل آثار فوری و مثبت آن در بیماری­های التهابی پوست، حتی بعد از عود بیماری و بدون تجویز پزشک در مورد اجازه ادامه مصرف، آن را بدون نسخه از داروخانه تهیه می­کند و بعد از مدتی آنقدر به مصرف آن عادت می­کند به طوری که بعد از قطع آن بلافاصله علائم شدید پوستی تظاهر می­کند بنابراین به مصرف دائمی آن ادامه می­دهد و دچار ضایعه­های پوستی نازک، حساسیت، قرمزی پایدار حتی ضایعه­های داخلی مانند پوکی استخوان، فشار خون بالا، ورم دستگاه گوارشی، اختلا­ل­های هورمونی و .. می­شود.

8- منبع میکروب را نجوید

عادت به جویدن ناخن­ها مانند تریکوتیلومانی عادت مضری است که جزو بیماری­های جسمی روانی طبقه­­بندی می­شود. جویدن ناخن اغلب در دوران کودکی و اوایل جوانی دیده می­شود. این افراد با اینکه از قبح این کار مطمئنند ولی میل اجباری به جویدن ناخن­ها خصوصاً در مواقع استرس­های عصبی دارند. علاوه بر ظاهر نامناسب ناخن­های جویده شده به دلیل رطوبت مداوم در این ناخن­ها، میکروب­ها از قبیل قارچ­های پوستی و باکتری­ها رشد کرده و گاهی باعث تخریب تمام جسم ناخن می­شوند که اگر به موقع درمان نشود، امکان تخریب دائمی ناخن­ها و در نیامدن و عدم رشد ناخن­ها وجود دارد. جویدن آدامس جایگزین بهتری برای خوردن این منبع میکروب است.

9- دستکش را فراموش نکنید

اسدیته یا PH طبیعی پوست اسیدی است که بعد از هر بار شستن دست­ها با مواد شوینده که PH قلیایی قوی دارند PH پوست از اسیدی به قلیایی گرایش پیدا می­کند و حداقل 3 ساعت وقت لازم است که به PH طبیعی اسیدی قبلی بازگردد. از طرفی شوینده­ها به همان میزان که ظروف و لباس­ها را چربی­زدایی می­کنند چربی طبیعی پوست را کاهش می­دهند. افرادی هستند که کارهای شست­و­شوی منزل را با دستکش انجام می­دهند ولی روزانه مکرر دست­ها را با صابون یا مایع شوینده می­شویند خصوصاً در افرادی که وسواسی هستند این مشکل بیشتر دیده می­شود، بنابراین باید سعی کنید از صابون یا مایع دستشویی فقط موقع غذا خوردن، بعد از توالت یا آلودگی واضح استفاده کنید. مواقع دیگر شست­و­شوی دست­ها با آب خالی کافی است و هر بار هم که دست­ها اجباراً با شوینده تماس پیدا کرد باید مقداری گلیسیرین یا چند قطره آبلیمو بعد از خشک کردن به دست­ها مالیده شود.

10- راه­های بهتری برای درمان زگیل­های پوستی است

زگیل­های پوستی یک بیماری ویروسی است که بدون هیچ گونه درمانی در افرادی که سیستم ایمنی نرمال دارند خود به خود بعد از مدتی بهبود می­یابد. هر چند درمان­های متعدد مانند فریز کردن، سوزاندن با کوتر یا لیزر و در مواردی جراحی وجود دارد اما بعضی از افراد از بستن نخ دور زگیل استفاده می­کنند که این باعث التهاب و عفونت زگیل می­شود که گاهی باعث زخم و ایجاد جوشگاه بدشکل می­شود.

11- شامپو کردن بیش از حد

خداوند برای محافظت و طراوت موهای سر ترشح چربی از پوست سر را قرار داده است ولی از آنجا که چربی­ها محیط مناسب رشد میکروب­ها هستند بنابراین باید بسته به میزان چربی ترشح شده سر را با شامپوی مناسب شست. بعضی افراد عادت کرده­اند در هر حمام چند دست شامپو بزنند تا کاملاً چربی سطح پوست سر از بین برود. این گونه افراد بعد از چند ساعت متوجه می­شوند که چربی سر به مقدار زیادی بازگشته است. طبق فیزیولوژی پوست سر، هرگاه پوست سر کاملاً بدون چربی شود از طریق مرکز کنترل کننده ترشح چربی در مغز فرمان داده می­شود تا برای محافظت موها چربی ترشح شود. بنابراین این گونه افراد باید بدانند چنانچه مختصری چربی سر بعد از حمام وجود داشته باشد مانع فرمان مغز به ترشح چربی می­شود و موهای سر دیرتر چرب می­شود.

12- جمع کردن عضلات صورت هنگام صحبت

لحظه نما:بعضی افراد خصوصاً در کشورهای شرقی، عادت کرده­اند صحبت کردن یا در استرس­ها، عضلات صورت­شان را در جهت­های مختلف منقبض کنند. اوایل بعد از آرامش، حالت عضلات چهره به وضعیت طبیعی باز می­گردد ولی در استمرار برای سال­ها، به تدریج این عضلات شکسته می­شود به طوری که موقع استراحت هم این شکستگی­های عضلانی به صورت چین و چروک عمیق دائمی دیده می­شود. شایع­ترین چین و چروک­­های عضلانی صورت، چین اخم بین دو ابرو، چین پیشانی به صورت خطوط افقی در پیشانی، چین دور چشم­ها و چین و چروک عضلات لب بالایی است که چنانچه در مراحل اولیه شکستگی­های عضلانی تحت درمان با آمپول بوتاکس قرار گیرند می­توان از این اتفاق جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی