close
تبلیغات در اینترنت
ملاقات های بعد از طلاق

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

ملاقات های بعد از طلاق

چهارشنبه 16 مهر 1393

ملاقات های بعد از طلاق

گر دو طرف نسبت به جدایی شان اطمینان دارند و نیازی به بازبینی تصمیم شان احساس نمی کنند بهتر است تا شش ماه بعد از جدایی خود را در یک قرنطینه ارتباطی قرار دهند تا آرامش و تعادل روانی شان را بازیابی کنند

تا شش ماه قرنطینه بمانید

+ در ادامه با ما باشید »»»

ملاقات های بعد از طلاق

گر دو طرف نسبت به جدایی شان اطمینان دارند و نیازی به بازبینی تصمیم شان احساس نمی کنند بهتر است تا شش ماه بعد از جدایی خود را در یک قرنطینه ارتباطی قرار دهند تا آرامش و تعادل روانی شان را بازیابی کنند

تا شش ماه قرنطینه بمانید

مجله خبری لحظه نما:اگر دو طرف نسبت به جدایی شان اطمینان دارند و نیازی به بازبینی تصمیم شان احساس نمی کنند بهتر است تا شش ماه بعد از جدایی خود را در یک قرنطینه ارتباطی قرار دهند تا آرامش و تعادل روانی شان را بازیابی کنند. به طور طبیعی افراد بعد از جدایی مراحل شوک، انکار و خشم ، التماس و پذیرش و افسردگی را تجربه می کنند و اگر هر یک از این مراحل یک ماه به طول بینجامد شش ماه طول می کشد تا ذهن فرد آماده ساختن زندگی دوباره شود. اگر دو طرف در طول این شش ماه احساس کردند حرف نگفته ای میان شان مانده یا حتی نیازی به بیان خشم شان دارند می تواند ملاقات هایی را ترتیب دهند یا با هم تماس بگیرند اما این تماس ها نمی تواند به معنای دوباره با هم بودن شان باشد.

حق دارید دلتنگ شوید

همه ما گاهی دلتنگ دیدن کسی می شویم و این دلتنگی نه به خاطر خود او بله به پشتوانه سرمایه عاطفی عظیمی که در آن رابطه خرج شده بود ایجاد می شود، پس حتی اگر فرد طلاق تلخی را تجربه کرده باشد نباید از دلتنگی گاه و بی گاه برای این گذشته متعجب شود. گذشته رسم بر این بود که وقتی دو نفر از هم جدا می شدند رابطه شان با تمام فامیل، دوستان و آشنایان یکدیگر قطع می شد اما در دنیای امروز قرار نیست جدایی از یک فرد به تمامی چرخه روابط فرد مقابلش صدمه بزند این روزها افراد یاد گرفته اند که بعد از جدایی از گذشته خود فرار نکنند و حتی گاهی فرد مقابل را در مقام همکار، فامیل و آشنای قدیمی و ... بپذیرند و با او روبرو شوند.

به خاطر بچه ها همدیگر را ببینید

مجله خبری لحظه نما:وجود بچه یکی از دلایل اصلی پیوند افراد بعد از جدایی است. نمی توان انکار کرد که فرزندان طلاق حتی اگر به پایان جوانی شان رسیده باشند تا سال ها بعد از جدایی رویای دوباره پیوستن پدر و مادر را در ذهن می پرورانند و والدین هم به خاطر بچه ها نمی توانند از رویا رو شدن با هم طفره بروند. گاهی دیدن پدر و مادر در کنار هم در یک مهمانی یا فضای صمیمی دیگر می تواند به فرزندشان احساس امنیت و آرامش بدهد. بسیاری از فرزندان طلاق خود را دلیل جدایی والدین می دانند و به همین دلیل تا مدت ها احساس عذاب وجدان کرده و برای برگرداندن آن ها به زندگی قبلی تلاش می کنند. با این وجود والدین با رفتار درست می توانند این امید واهی را قطع کنند و به فرزندشان بفهمانند که نه به عنوان زن و شوهر بلکه در نقش پدر و مادر او در کنار هم جمع می شوند. آن ها می توانند به فرزندشان بگویند همان طور که بچه ها گاهی با هم دعوا می کنند، بزرگ تر ها هم با هم دعوا می کنند اما تو باید بپذیری که جدایی و دعوای ما تنها مربوط به دنیای بزرگترهاست و نه تو نقشی در آن داشته ای و نه می توانی سرنوشت این رابطه را تغییر دهی. به دلایل بسیاری ما دیگر با هم زن و شوهر نیستیم اما تا ابد پدر و مادر تو می مانیم. از سوی دیگر والدین نباید با درد دل کردن با بچه، گفتن رازهای زندگی مشترک در برابر او یا بدگویی از همسر سابق ذهن فرزندشان را مشوش کرده یا نباید از بچه ها به عنوان ابزاری برای تهدید فرد مقابل با شکنجه او استفاده کنند.

ناگفته ها را بگویید

گفتیم که رو به رو شدن با همسر سابق یکی از مهم ترین کارهایی است که بعد از جدایی باید انجام شود. گرچه ممکن است به دلایلی مثل نبودن فرد مقابل در همان شهر و ... آن دو تا سال ها یکدیگر را نبینند اما نباید از ملاقات هم واهمه ای داشته باشند دیدار زوج هایی که از هم جدا شده اند می تواند اهداف و البته معانی متفاوتی داشته باشد. گاهی با وجود امضای سند جدایی افراد حرف های شان را با هم نزده اند و احساسات مثبت و منفی شان را بیان نکرده اند گاهی ممکن است زوج ها عجولانه تصمیم گرفته و نیاز داشته باشند که بعد از جدایی برخی موضوعات را برای هم بازگو کنند. اما این گفت و گوها تا زمانی که تکلیف آینده مشترک دو نفر به طور کامل روشن نشده باشد می تواند جریان داشته باشد وقتی دو طرف رابطه به این نتیجه قطعی رسیدند که تصمیم جدایی منطقی بوده است و آن رابطه را مرده تلقی کرده اند دیگر نباید با گرفتن رد یکدیگر و تماس های پی در پی به زندگی هم تلنگر بزنند.

کارتان را قربانی نکنید

محیط مشترک کاری، یکی دیگر از دلایل پیوند افراد بعد از جدای است اما اینکه دو طرف بعد از طلاق هم تصمیم به ماندن در آن شغل بگیرند یا نه بستگی به شهامت آن ها در روبرو شدن با اتفاقات زندگی شان دارد. اگر این شهامت وجود داشته باشد حضور در محیطی رسمی مثل محیط کار نمی تواند به زیان آن ها تمام شود.

 

این موارد را فراموش نکنید

برای عبور از مرحله سوگواری به این نکات عمل کنید

از مهمانی های مشترک نترسید

جدایی زوج ها نباید آن ها را از حضور مشترک در برخی مهمانی ها منصرف کند. اما هدف از رفتن به مهمانی هایی که هر دو طرف در آن حضور دارند باید مشخص باشد. آیا میزبان و دیگر مهمان ها آنقدر پختگی دارند که برای برگرداندن آن ها به خانه مشترک شان تلاش نکنند؟ آیا همسر فرد مقابل برای دیدن دوباره او در یک جمع صمیمی آمادگی و ظرفیت دارد؟ پاسخ فرد به چنین سوالاتی می تواند در تصمیم او برای حضور در چنین مهمانی هایی سرنوشت ساز باشد.

دوستان تان را فراموش نکنید

گاهی دوستان مشترک دلیل پیوند افراد در دوره بعد از طلاق هستند. قطعا همان طور که در مورد مهمانی ها گفتیم حضور هر دو نفر درجمع دوستان مشترک ایرادی ندارد اما مرزها و حدود در ای ملاقات ها باید حفظ شود. کیفیت رابطه زوج ها جدا شده در جمع دوستان می تواند صمیمانه باشد اما قرار نیست کمیت این ملاقات ها زیاد باشد. دیدارهای پی در پی به دنبال بهانه ای برای دیدن هم یا میانجی قرار دادن دوستان برای حفظ ای نرابطه می تواند به زندگی آینده فرد آسیب بزند. اما اگر دو طرف اندازه را رعایت کرده و فاصله را حفظ کنند و اتفاق های گذشته را در جمع دوستان نبش قبر نکنند می توانند با وجود جدایی روابط مشترک شان را حفظ کنند.

به فکر احیای رابطه قدیمی نباشید

طبیعی است ظرفیت و مهارت های ارتباطی افراد می تواند ضامن تداوم ارتباط آن ها در سال های بعد از طلاق باشد. اما دو طرف نباید به بهانه داشتن تفکر منطقی و ظرفیت روانی، به اشتباه تصور کنند که می توانند به رابطه قبل از ازدواج شان برگردند. قطعا سال های ازدواج و اتفاق هایی که به جدایی افراد منجر شده نمی تواند از زندگی هیچ کدام آن ها پاک شود و تنها چیزی که بعد از طلاق قابل دستیابی است ساختن رابطه ای غیرصمیمانه اما همراه با احترام است.

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی