close
تبلیغات در اینترنت
20 نکته که باعث می شوند تا از کار خانه لذت ببرید

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

+ در ادامه با ما باشید »»»

 
 
این نکات به شما کمک می‌کند تا در انجام امور خانه نه تنها خسته و کلافه نشوید بلکه از کار خود لذت ببرید.
 
 


به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ این شیوه هم‌چنین شما را در فرم جسمانی بهتری قرار می‌دهید و باعث می‌شود تا مشکلات مربوط به وضعیت قرارگیری بدن شما کاهش باید.

مراحل تمیز کردن خانه:

1.فراموش کنید که حتما باید مقدار مشخصی از کار خانه را در مقدار زمان معینی انجام دهید.

تمام ساعت‌ها را از محل کار خود خارج کنید.

 

2.تمرکز خود را متوجه وظیفه‌ای که در حال انجام آن هستید نکنید.

بر روی تنفس خود تمرکز کنید و به ذهن خود استراحت دهید. به هیچ چیز فکر نکنید و اجازه دهید که فکرهای ناراحت‌کننده و یا اذیت‌کننده از ذهن شما عبور کنند، اما مراقب باشید که به این افکار در ذهن خود انرژی ندهید. نگران نباشیدراه حل های ساده برای خلاصی از لکه های مزاحم دوغابو پاکی خانه وجود دارد.

 

3.به نفس کشیدن در حالی آرام و آسوده ادامه دهید

و بدن خود را به گونه‌ای خم کنید که انگار برای اولین‌بار است که این کار را انجام می‌دهید، اجازه دهید عضلات شما کشیده شوند و سعی کنید کاملا از حس فیزیکی عمل کشش بدن خود آگاه باشید به جای این‌که در حالت‌های ایستاده قرار بگیرید تا بتوانید کارها را سریع‌تر انجام دهید.


4.سعی کنید به خاطرات خوش زندگی مشترک خود فکر کنید.

به جای انجام صرف کارها، سعی کنید لحظات و خاطرات خوبی را که در اتاقی که مشغول تمیز کردن آن هستید در کنار کسی که دوستش دارید داشته‌اید را در ذهن خود یادآوری کنید. این کار باعث می‌شود فعالیت شما لذت‌بخش‌تر شده و در عین حال شما ریخت‌وپاش‌هایی که توسط کسانی که با آن‌ها زندگی می‌کنید به وجود آمده است را تمیز می‌‌کنید.

5.سعی کنید وسایل مختلف را در محفظه‌های مختلف و در قسمت‌های متفاوت خانه مانند اتاق خواب کودکان، حمام، آشپزخانه، و غیره قرار دهید.

دستمایلی دور صورتتان ببندید و ازتکنیک هایی برای دور کردن خانه از آلرژیاستفاده کنید.به وسایلی که در این قسمت‌ها پیدا می‌کنید واقعا نگاه کنید و ببینید که از کجا آمده‌اند. اگر وسیله‌ای را هدیه گرفته‌اید از کسی که آن را به شما هدیه داده است در ذهن خود تشکر کنید.

6.وقتی شروع به گردگیری می‌کنید از بالای اتاق شروع کرده و سپس به سمت کف اتاق بروید.

سعی کنید کف پای خود را روی زمین بگذارید و بدون این‌که پای خود را روی پنجه‌ها قرار دهید در مرتفع‌ترین حالتی که می‌توانید قرار بگیرید. ممکن است پس از این‌که در حالت طبیعی نتوانسته‌اید به سطح مورد نظر دست یابید و در بیشرین حالت کششی بدن خود قرار گرفتید، به آرامی روی پنجه‌های خود بایستید. وانمود کنید که یک کودک هستید و برای اولین‌بار است که می‌خواهید حالت کششی به بدن خود بدهید. به گونه‌ای حرکت کنید که انگار برای اولین بار است که می‌خواهید حرکت کنید. شما باید عضلاتی که به مرور زمان منقبض شده و یا سفت شده‌اند را بیدار کنید. به تنفس خود در حالتی آرام و آسوده ادامه دهید و بگذارید هوا به آرامی از بینی شما وارد بدن‌تان شده و سپس آن را از دهان خود خارج کنید.


مبلمان را به مرکز اتاق منتقل کنید.

مبل‌های سنگین را با عجله جابه‌جا نکنید. اکثر مردم نمی‌توانند به طور کامل از بزرگ‌ترین عضله بدن خود یعنی عضله بزرگ سرینی استفاده کنند. تنفس درست را فراموش نکنید. وقتی وسیله سنگینی را به روی زمین می‌کشید سعی کنید از عضلات پشتی خود استفاده کنید. تا آن‌جا که می‌توانید در حین کار قوز نکنید و تا حد ممکن شانه‌های خود را به عقب حرکت دهید.

 

سطوحی که به طور معمول مبلمان روی آن قرار دارد را با جاروی برقی یا جاروی دستی تمیز کنید.

وانمود کنید که انگار برای اولین‌بار است که این کارها را انجام می‌دهید و روی حالتی که بدن شما در حین کار حرکت می‌کند تمرکز کنید. در هنگام استفاده از جارو، برس، و جاروبرقی سعی کنید که فقط آرنج خود را درگیر کنید. نیم تنه فوقانی خود را در حالتی صاف و ایستاده قرار دهید و اگر می‌خواهید چیزی که دور از دسترس شماست را بردارید چند قدم به جلو گذاشته و سپس آن را بردارید. وقتی می‌خواهید خم شوید تا آشغال‌ها را وارد سطل آشغال کنید، سعی کنید تا آن‌جا که می‌توانید عضلات پشت خود را به عقب و بالا حرکت بدهید. سعی کنید کششی را که در عضله همسترینگ (زردپی) شما ایجاد می‌شود حس کنید. اگر با خم کردن زانوهای خود کارها را راحت‌تر انجام می‌دهید این کار را بکنید، اما فقط سعی کنید که خم شدن زانوی شما به آرامی صورت گیرد.

 

9. در قسمت مرکزی اتاق بایستید، یک نفس عمیق بکشید، و به کاری که بدون قطع شدن تنفس صحیح و فشار آوردن به عضلات خود انجام داده‌اید نگاه کنید.

 

10.سعی کنید هنگام تمیز کردن خانه موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید.

بهترین کار این است که گلچینی از آهنگ‌های مورد علاقه خود را کنار هم جمع‌ کرده و حین کار به آن‌ها گوش کنید. این کار فرایند تمیز کردن خانه را لذت‌بخش‌تر و مفرح‌تر می‌کند.

11.هنگام تمیز کردن خانه یک شمع معطر روشن کنید یا از مواد خوشبو استفاده کنید.

برخی از مواد شوینده دارای رایحه خوبی هستند و خود آن‌ها به معطر شدن فضا کمک می‌کنند.یا می توانیدبا مرکبات بهترین شوینده را درست کنید!واز بوی آنها لذت ببرید.12.برای این‌که طبق یک روند معین کارهای خانه شما انجام شود 15 دقیقه صبح‌ها و 15 دقیقه شب‌ها خانه خود را تمیز کنید.

آشنایی با آلوده ترین قسمت های آشپزخانهوخانه و تمیز کردن آن باعث می‌شود تا فضای زندگی شما بیش از حد کثیف نشده و همیشه خانه‌ای تمیز داشته باشید و اگر زمان زیادی بین دو تمیزکاری خانه وجود داشته باشد کارها پیچیده‌تر شده و شما احساس کلافگی و خستگی مفرط خواهید کرد.

13.فهرستی از کارهای مربوط به تمیزکاری خانه طبق اولویت‌ها و ترتیبی که پیش‌بینی می‌کنید تهیه کنید.

خلاقیت خود را در فضای خانه به جریان اندازید!و فهرستی تهیه کنید این کار باعث می‌شود که هر گاه در حین کار دچار سردرگمی شدید به این فهرست رجوع کرده و ترتیب کارهای خود را متوجه شوید. این کار انرژی شما را در جریان قرار می‌دهد و به فعالیت‌های شما نظم می‌بخشد.

 

14.به افتخار تمیز شدن خانه خود کار ویژه‌ای انجام دهید.

برپایی مراسم شامی در کنار اعضای خانواده با پخش موسیقی و شمع‌های روشن، یا لم دادن و مطالعه کردن، و یا هر فعالیت لذت‌بخش و مفرح دیگر در یک بازه زمانی مشخص می‌تواند این کار ویژه باشد.15.هنگام تمیز کردن خانه خود آواز بخوانید و لبخند بزنید.

هنگام کار کردن آهنگ مورد علاقه خود را تمرین کنید، حتی اگر در این کار مهارت زیادی ندارید. آواز خواندن و لبخند زدن باعث تازگی روح شما شده و از خستگی شما کم می‌کند.

 

16.اگر می‌خواهید خانه‌ای حتی زیباتر داشته باشید از کتاب‌های فنگ‌شویی کمک بگیرید.

حتی اگر یک خانه زیبا و جذاب دارید، باز هم می‌توانید از ایده‌های خلاقانه برای زیباتر کردن فضای زندگی خود استفاده کنید و لذت بیش‌تری از خانه خود ببرید.تعالیم فنگ شوییبه خانه جلوه متفاوت و سرزنده‌ای می‌دهند و فضای زندگی شما را منحصربه‌فرد می‌کنند.

 

17.بدانید که بی‌نظم‌ترین و کثیف‌ترین فرد هم با پیروی از یک نظم مستمر روزانه می‌تواند تبدیل به فردی منظم و تمیز شود.

شما می‌توانید خانه خود را تغییر داده و حس خوب بودن را با تمیز کردن و دنج کردن محیط زندگی خود در زندگی خود جریان بخشید.

 

18.جعبه‌هایی که مخصوص نگهداری از وسایل هستند را خریداری کنید و وسایل اضافی خود را داخل آن‌ها قرار دهید.

وسایل و لباس‌هایی که دیگر به آن‌ها احتیاجی ندارید را بیرون بریزید، و یا بهتر از این کار، آن‌ها را به موسسات خیریه اهدا کنید. هم‌چنین وسایلی که کم‌تر از آن‌ها استفاده می‌کنید را داخل این جعبه‌ها قرار داده و آن‌ها را خارج از دید خود بگذارید.

 

19.تمام شوینده‌ها و وسایل مربوط به تمیز کردن خانه را یک‌جا و در داخل یک سطل قرار دهید.

وقتی تمام شوینده‌ها و وسایل مربوط به تمیز کردن خانه در یک جا قرار بگیرند، تمیز کردن خانه کاری راحت‌تر و آسان‌تر شده و وقت کم‌تری از شما می‌گیرد.

20 دستمال‌های مخصوص خشک‌کردن ظرف‌ها را به تعداد کافی خریداری کنید تا در زمان نیاز آن‌ها را جایگزین قدیمی‌ها کنید.

شما می‌توانید از دستمال‌های مخصوص خشک‌کردن ظروف استفاده کرده و یا لباس‌های قدیمی را به صورت مربع‌های کوچک بریده و از آن‌ها به عنوان دستمال استفاده کنید.

منبع: درنیوز

بازنشر : سایت جادوی کلمات

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی