close
تبلیغات در اینترنت
دانستنی های عمومی, مقالات,جادوی کلمات,اسرار موفقیت , درسهای بزرگ زندگ

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

درسهای بزرگ زندگی که می توان از مورچه ها آموخت

مثبت اندیش, زندگی مورچه ها

+ در ادامه با ما باشید »»»

درسهای بزرگ زندگی که می توان از مورچه ها آموخت

مثبت اندیش, زندگی مورچه ها

همه ما سعی می کنیم که از افراد بزرگ درس زندگی بگیریم و دوست داریم رمز و راز موفقیت آنها را بدانیم. اما فراموش می کنیم که گاهی بزرگترین درس های زندگی از کوچکترین موجودات کنار ما گرفته می شوند.

مثلاً مورچه ها را در نظر بگیرید. آیا باور می کنید که این موجودات کوچک می توانند به ما یاد بدهند که چطور باید زندگی بهتری داشته باشیم؟

از رفتار مورچه ها می توانیم چهار درس مهم بگیریم که به ما برای داشتن زندگی بهتر کمک می کنند.

مثبت اندیش, زندگی مورچه ها

1. مورچه ها هیچوقت تسلیم نمی شوند. آیا متوجه شده اید که چطور مورچه ها همیشه به دنبال راهی برای رد شدن از موانع هستند؟ انگشتتان را در راه یک مورچه قرار دهید و آن را دنبال او بکشانید، یا حتی روی او. مدام به دنبال راهی برای عبور از انگشت شما خواهد بود. هیچوقت یکجا نمی ایستد و گیج نمی ماند. هیچوقت دست از تلاش بر نمی دارد و عقب نمی کشد.
همه ما باید یاد بگیریم که اینچنین باشیم. همیشه موانعی در زندگی ما وجود دارد. چالش این است که دست از تلاش برنداریم و به دنبال راه های جایگزین برای رسیدن به اهدافمان باشیم.

مثبت اندیش, زندگی مورچه ها

2. مورچه ها همه تابستان به فکر زمستان هستند. داستان قدیمی گنجشک و مورچه را یادتان هست؟ در اواسط تابستان، مورچه ها به شدت مشغول جمع کردن آذوقه برای زمستان خود هستند—درحالیکه گنجشک برای خود خوش می گذراند. مورچه ها می دانند که تابستان—اوقات خوش—برای همیشه نمی ماند. بالاخره زمستان می آید. این درس خیلی خوبی است. وقتی زندگی خوب می شود، نباید مغرور شوید و تصور کنید که هیچوقت زندگیتان با شکست روبه رو نخواهد شد. با دیگران با ملاطفت و مهربانی رفتار کنید. برای روزهای سخت پس انداز کنید و به فکر آینده باشید. و یادتان باشد که اوقات خوب همیشه نیستند اما انسان های خوب همیشه هستند.

مثبت اندیش, زندگی مورچه ها

3. مورچه ها همه زمستان به فکر تابستان هستند. وقتی با سرمای طاقت فرسای زمستان مواجه می شوند، همیشه به خودشان یادآور می شوند که این همیشگی نخواهد بود و بالاخره تابستان فرا می رسد. و با اولین اشعه های خورشید تابستان، مورچه ها بیرون می آیند و آماده کار و تلاش و تفریح هستند. وقتی ناراحت و افسرده هستید و وقتی تصور می کنید مشکلات تمامی ندارند، خوب است که به خودتان یادآور شوید که این نیز می گذرد. اوقات خوش فرا می رسد و خیلی مهم است که همیشه رویکردی مثبت به زندگی داشته باشید.

مثبت اندیش, زندگی مورچه ها

4. مورچه ها هرچه از توانشان برمی آید را انجام می دهند. مورچه ها چه مقدار غذا در تابستان جمع می کنند؟ هرچقدر که بتوانند! این الگوی خیلی خوبی برای کار است. هرچه که از دستتان برمی آید را انجام دهید. یک مورچه نگران این نیست که مورچه دیگر چقدر غذا جمع کرده است. عقب نمی کشد و به این فکر نمی کند که چرا باید اینقدر سخت تلاش کند. از حقوق کم خود هم شکایت نمی کند. آنها فقط سهمشان را از کار انجام می دهند. موفقیت و خوشبختی معمولاً درنتیجه 100% به دست می آید—یعنی همه آنچه که در توان دارید را به کار گیرید. اگر به اطرافتان نگاه کنید، افراد موفقی را می بینید که با هرچه در توانشان هست زحمت می کشند.

پس:
1) عقب نکشید.
2) به فکر آینده باشید.
3) مثبت اندیش باشید.
4) تا منتهای توان خود تلاش کنید.

و یک درس دیگر هم هست که می توانید از مورچه ها یاد بگیرید. آیا می دانستید که مورچه ها می توانند شیئی با 20 برابر وزن خود حمل کنند؟ شاید ما هم همینطور باشیم. ما می توانیم سختی ها را به دوش بکشیم و حجم کارهای سخت و زیاد را مدیریت کنیم. دفعه بعد که چیزی موجب ناراحتیتان شد و تصور کردید که قادر به تحمل آن نیستید، دلسرد نشوید. به آن مورچه کوچک فکر کنید و یادتان باشد که شما هم می توانید وزن بیشتری را به دوش بکشید!
منبع:kocholo.org

مثبت اندیش زندگی مورچه ها مورچه مورچه ها درسهایی از مورچه ها درس هایی از مورچه ها درس های زندگی مورچه درسهای زندگی مورچه درسهای زندگی مورچه ها درس های زندگی مورچه ها زندگی مورچه درس زندگی موفقیت موفق زندگی موفق عشق موفق موفق زیستن جاذبه راز راز موفقیت راز موفق بودن راز موفق شدن راز موفقیت زندگی راه موفقیت راه های موفقیت رازهای موفقیت راز های موفقیت راه های موفق زیستن راه های موفق بودن راز های موفق شدن رازهای موفق شدن موفق شدن در زندگی موفق شدن در کار موفقیت زندگی موفقیت کاری موفقیت تحصیلی موفقیت واقعی موفقیت حقیقی زندگی زیبا زندگی شاد شادی زندگی شاد زیستن شاد و موفق بودن شاد و موفق زیستن زندگی شاد و موفق هرگز تسلیم نشو تسلیم نشدن پشت کار پشتکار افزایش پشتکار رسیدن به هدف رسیدن به اهداف راه رسیدن به موفقیت راه های رسیدن به موفقیت راز رسیدن به موفقیت رازهای رسیدن به موفقیت راز های رسیدن به موفقیت موفقیت زندگی شخصی موفقیت زندگی مشترک زندگی مشترک زندگی مشترک موفق زندگی خانوادگی موفق زندگی کاری موفق موفقیت در محیط کاری موفقیت در کار پس انداز موفقیت در پس انداز موفقیت در پس انداز کردن پس انداز موفق پس انداز موفقیت قدرت قدرت موفقیت موفقیت قدرت شادی موفقیت موفقیت شادی سلامتی موفقیت و سلامتی سلامتی موفقیت موفق بودن واقعا موفق شوید موفق واقعی افراد موفق انسان موفق انسان های موفق انسانهای موفق افراد شاد موفق افراد موفق جامعه افراد موفق جهان افراد موفق دنیا رازهای افراد موفق رازهای انسانهای موفق راز های افراد موفق راز های انسان موفق راز های انسان های موفق راه موفقیت انسان راه موفقیت آدم عشق و امید امیدوار زیستن عاشقانه زیستن زندگی عاشقانه خوب زیستن زندگی خوب بهتر زیستن زندگی بهتر بهتر شدن زندگی مسیر درست زندگی راه درست زندگی راه صحیح زندگی زندگی درست زندگی سالم سالم زیستن سلامتی زندگی سلامت و شادی شادکامی زندگی ناکامی رهایی از ناکامی رهایی از شکست شکست و ناکامی شکست و موفقیت موفقیت و شکست شکست باختن برد و باخت برد و باخت زندگی برد و باخت زندگی کاری برد و باخت زندگی مشترک زندگی مشترک خوب زندگی مشترک عاشقانه زندگی مشترک شاد شادکامی زندگی مشترک تلاش دایم تلاش واقعی تلاش برای موفقیت جرات و شجاعت شجاعت و موفقیت هدف در زندگی زندگی هدفمند هدف در زندگی کاری هدف در زندگی مشترک هدف زندگی هدف های زندگی هدف زندگی با دیگران زندگی اجتماعی زندگی در اجتماع اجتماع اجتماعی بودن اعتماد به دیگران اعتماد به نفس کلید موفقیت کلید موفق شدن رمز موفقیت رمز های موفقیت رموز موفقیت رمزهای موفق شدن رمز موفق شدن رمز موفق زیستن رمز زندگی موفق رمز زندگی مشترک رمز موفقیت زندگی مشترک رمز موفقیت کاری رمزهای موفقیت کاری رموز موفقیت کاری رمز موفقیت زندگی شخصی رمز موفقیت دوستی رمز موفقیت روابط روابط موفق روابط خانوادگی موفق روابط اجتماعی موفق روابط اجتماعی در اجتماع باشیم در اجتماع بودن اجتماعی شدن راه اجتماعی بودن راه اجتماعی شدن راه اجتماعی بودن شخص اجتماعی باشیم رمز اجتماعی شدن افراد اجتماعی موفقیت و اجتماعی بودن موفقیت در اجتماع اجتماع موفق راه ورود به اجتماع ورود به اجتماع مثبت اندیشه مثبت اندیشی مثبت اندیش شدن مثبت اندیش بودن من مثبت اندیشم مثبت اندیشی واقعی راه های مثبت اندیشی راه مثبت اندیشی راز مثبت اندیشی رمز مثبت اندیش شدن رمز مثبت اندیشی مثبت اندیشی در زندگی موفقیت و مثبت اندیشی مثبت اندیش ها افراد مثبت اندیش مثبت اندیش موفق راه مثبت اندیش شدن

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی