close
تبلیغات در اینترنت
مدیریت عصبانیت: 10 راه عالی برای کنترل خشم,مدیریت عصبانیت , 10 راه عال

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

مدیریت عصبانیت: 10 راه عالی برای کنترل خشم

مدیریت عصبانیت,کنترل خشم,کنترل کردن خشم

+ در ادامه با ما باشید »»»

مدیریت عصبانیت: 10 راه عالی برای کنترل خشم

مدیریت عصبانیت,کنترل خشم,کنترل کردن خشم

کنترل کردن خشم کار بسیار سختی است. وقتی کسی در خیابان جلو راهتان را می گیرد، خون جلو چشمانتان را می گیرد؟ وقتی فرزندتان حرفتان را گوش نمی کند، فشارخونتان حسابی بالا می رود؟ عصبانی شدن حالتی کاملاً طبیعی و سالم است – اما خیلی مهم است که به طریقی مثبت با آن برخورد کنید. عصبانیتی که کنترل نشود، می تواند هم برای سلامتی و هم زندگیتان مضر باشد.

برای کنترل کردن عصبانیتتان آماده اید؟  با این 10 نکته شروع کنید.

1. قبل از اینکه چیزی بگویید فکر کنید.
در زمان عصبانیت خیلی راحت ممکن است چیزهایی را به زبان بیاورید که بعداً از گفتن آنها حسابی پشیمان شوید. چند دقیقه مکث کرده، چیزی به زبان نیاورید و فکرتان را جمع کنید و بگذارید طرف مقابلتان هم همین کار را بکند.

2. وقتی آرام تر شدید، عصبانیتتان را ابراز کنید.
وقتی توانستید روشن و واضح فکر کنید، ناراحتی تان را به طریقی قاطع اما نه هجومی ابراز کنید. نگرانی ها و نیازهایتان را به روشنی و وضوح کامل بدون اینکه موجب ناراحتی طرف مقابل شوید، برای او شرح دهید.

3. کمی ورزش کنید.
فعالیت جسمی به خالی کردن استرس هایی که موجب عصبانیت می شود کمک می کند. اگر احساس می کنید عصبانیتتان در حال افزایش است، برای پیاده روی بروید یا زمانی را برای انجام فعالیت فیزیکی موردعلاقه تان صرف کنید.

4. به خودتان استراحت دهید.
استراحت کردن فقط برای بچه ها نیست. در طول ساعت هایی از روز که فوق العاده برایتان استرس زا است به خودتان وقفه هایی برای استراحت دهید. چند دقیقه زمان آرام و بی سروصدا به شما کمک خواهد کرد احساس بهتری پیدا کرده و برای کنار آمدن با مشکلات پیش رو آماده تر شوید.

5. راهکارهای ممکن را بررسی کنید.
به جای اینکه روی چیزی که دیوانه تان کرده تمرکز کنید، سعی کنید مشکل را حل کنید. آیا اتاق نامرتب فرزندتان عصبانیتان کرده است؟ در آن را ببندید. آیا همسرتان هر شب برای شام دیر می آید؟ برنامه شامتان را دیرتر بگذارید. به خودتان یادآور شوید که عصبانیت نه تنها هیچ چیز را حل نمی کند، بلکه بدتر هم می کند.

6. از ضمیر "من" استفاده کنید.
برای جلوگیری از انتقاد کردن یا مقصر دانستن کسی، که فقط فشار بین شما را بیشتر خواهد کرد، برای توضیح مشکل جملاتتان را با ضمیر "من" شروع کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید به طرف مقابل احترام بگذارید. مثلاً به جای "تو هیچوقت در کارهای خانه کمک نمی کنی" بگویید، "من ناراحت شدم که بدون اینکه به من برای جمع کردن میز شام کمک کنی گذاشتی رفتی."

7. کینه به دل نگیرید.
بخشش ابزاری بسیار قوی است. اگر اجازه دهید که عصبانیت و سایر احساسات منفی بر احساسات مثبت شما غلبه کنند، خواهید دید که با تلخی و ناعدالتی خودتان نابود شده اید. اما اگر بتوانید کسی که اذیتتان کرده است را ببخشید، هر دو شما می توانید از آن موقعیت درس بگیرید. منطقی نیست که از همه آدمها توقع داشته باشید در همه شرایط همانطوری رفتار کنند که شما دوست دارید.

8. برای خالی کردن فشار، شوخ طبعی کنید.
شوخی و خنده به مقابله با فشارعصبی کمک می کند. از شوخ طبعی برای مواجهه با چیزی که عصبانیتان کرده است و انتظارات و توقعات غیرواقع بینانه ای که داشته اید استفاده کنید. البته از طعنه و ریشخند دوری کنید زیرا ممکن است موجب جریحه دار شدن احساسات دیگران شده و همه چیز را بدتر کند.

9. مهارت های تمدداعصاب را تمرین کنید.
وقتی اعصابتان خرد شده و خشمتان قلیان می کند، از مهارت های تمدد اعصاب کمک بگیرید. تمرینات تنفس عمیق، تجسم یک تصویر آرامش بخش یا تکرار کلمه یا عبارتی که آرامتان می کند، بسیار به دردتان خواهد خورد. حتی می توانید موسیقی آرامش بخش گوش دهید، در دفترچه خاطراتتان بنویسید یا چند حرکت یوگا را تمرین کنید.

10. بدانید چه زمان نیاز به کمک دارید.
یادگرفتن کنترل عصبانیت برای همه آدمها سخت است. اگر به نظرتان عصبانیت شما شدیداً خارج از کنترل است و باعث می شود دست به کارهایی بزنید که بعداً پشیمان شوید یا به اطرافیانتان آسیب برسانید، حتماً از متخصص کمک بگیرید.
منبع:مردمان

 

مدیریت عصبانیت کنترل خشم کنترل کردن خشم کنترل خشم دکتر هلاکویی کنترل خشم کودکان کنترل خشم در نوجوانان کنترل خشم از دیدگاه اسلام کنترل خشم در اسلام کنترل خشم ppt کنترل خشم و عصبانیت کنترل خشم در قرآن کنترل خشم در محیط کار کنترل خشم کودک راههای کنترل خشم کودکان کنترل خشم در مقابل کودکان کنترل خشم در برابر کودکان راههای کنترل خشم در کودکان آموزش کنترل خشم به کودکان کنترل خشم کودک و نوجوان راه کنترل خشم کودکان روشهای کنترل خشم کودکان راههای کنترل خشم در نوجوانان کنترل خشم نوجوانان کنترل خشم در نوجوانی کنترل خشم در نوجوان مهارت کنترل خشم در نوجوانان کنترل خشم از نظر اسلام راههای کنترل خشم از دیدگاه اسلام کنترل خشم و غضب از دیدگاه اسلام و روانشناسی راههای کنترل خشم از نظر اسلام راههای کنترل خشم در اسلام مهارت کنترل خشم در اسلام کنترل خشم و عصبانیت در اسلام مهارت کنترل خشم+ppt کارگاه کنترل خشم+ppt مهارت های کنترل خشم ppt كنترل خشم و عصبانيت راههای کنترل خشم و عصبانیت روشهای کنترل خشم و عصبانیت راهکارهای کنترل خشم و عصبانیت چگونگی کنترل خشم و عصبانیت کتاب کنترل خشم و عصبانیت روانشناسی کنترل خشم و عصبانیت راهکارهایی برای کنترل خشم و عصبانیت كنترل خشم در محل كار راه هاي كنترل خشم در محيط كار مدیریت عصبانیت برای خانواده ها دانلود کتاب مدیریت عصبانیت مدیریت خشم و عصبانیت مدیریت و عصبانیت دانلود کتاب مدیریت عصبانیت برای خانواده ها دانلود کتاب کنترل عصبانیت دانلود کتاب مدیریت خشم دانلود كتاب مديريت خشم دانلود کتاب مدیریت خشم به زبان آدمیزاد دانلود رایگان کتاب مدیریت خشم مهارت کنترل خشم و عصبانیت کنترل خشم عصبانیت کاهش خشم تکنیکهای کاهش خشم راهکارهای کاهش خشم روش کاهش خشم تکنیک کاهش خشم راه های کاهش خشم روشهای کاهش خشم راههای کاهش خشم کاهش عصبانیت روشهای کاهش عصبانیت راهکارهای کاهش عصبانیت داروی کاهش عصبانیت چگونگی کاهش عصبانیت داروهای کاهش عصبانیت قرص کاهش عصبانیت برای کاهش عصبانیت برای کاهش عصبانیت چه کنیم راهکار کاهش عصبانیت روشهاي كاهش عصبانيت راههای کاهش عصبانیت راهکارهایی برای کاهش عصبانیت داروی گیاهی کاهش عصبانیت روش کاهش عصبانیت داروهای گیاهی برای کاهش عصبانیت قرص برای کاهش عصبانیت برای کاهش عصبانیت چه باید کرد دارو برای کاهش عصبانیت راهی برای کاهش عصبانیت راههایی برای کاهش عصبانیت غذاهایی برای کاهش عصبانیت خوراکی برای کاهش عصبانیت خشم عصبانی عصبانیت

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی