تبلیغات

آسمان هاست

آخرین ارسال های انجمن دوست داشتنی ها

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
140aminmoin
2777aminmoin
130aminmoin
034admin
031admin
025admin
026masin
020masin

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان

انتخابات,رای,مجلس,خبرگان,شورا

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان

 

 
شمارش آرای انتخابات نمایندگان دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه ۳۱ استان کشور آغاز شد.
 

روانشناسی برتر : شمارش آرای انتخابات نمایندگان دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه ۳۱ استان کشور آغاز شد.

۱۹:۱۷: آیت الله آملی لاریجانی در خبرگان ابقا شد

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور نمایندگان استان‌های هرمزگان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی و اردبیل در مجلس خبرگان رهبری مشخص شدند.

در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان هرمزگان از مجموع ۷۶۳ هزار و ۱۵۲ رای ماخوذه، سیدروح الله صدرالساداتی با کسب ۴۲۰ هزار و ۶۹۹ رای حائز اکثریت نسبی آرا شدند.

در حوزه انتخابیه استان مازندران از مجموع ۱ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۵۵۲ رای ماخوذه، صادق اردشیر لاریجانی با کسب ۶۸۲ هزار و ۸۱۷ و نورالله طبرسی با کسب ۶۱۲ هزار و ۶۷۳ رای و علی معلمی با کسب ۵۵۶ هزار و ۷۵ رای و سیدرحیم توکل با کسب ۴۸۸ هزار و ۸۱۷ رای حائز اکثریت نسبی آرا شدند و به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

در حوزه انتخابیه استان گیلان از مجموع ۱ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۲۴۱ رای ماخوذه، سیدعلی حسینی اشکوری با کسب ۳۵۴ هزار و ۹۱۸ و زین العابدین قربانی با کسب ۳۳۱ هزار و ۲۸۳ رای و رضا رمضانی با کسب ۳۳۰ هزار و ۶۰۶ رای و احمد پروائی ریک با کسب ۳۰۵ هزار و ۷۳ حائز اکثریت نسبی آرا شدند.

در حوزه انتخابیه استان آذربایجان شرقی از مجموع ۱ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۷۸۹ رای ماخوذه، محسن مجتهد با کسب ۷۴۳ هزار و ۸۱۱ و علی ملکوتی با کسب ۶۸۸ هزار و ۷۰۰ رای و محمدتقی پرومحمدی با کسب ۵۷۰ هزار و ۴۴۵ رای و هاشم هاشم‌زاده با کسب ۴۷۶ هزار و ۸۸۸ رای و محمد فیضی با کسب ۴۱۵ هزار و ۴۱ رای حائز اکثریت نسبی آرا شدند و به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

در حوزه انتخابیه استان اردبیل نیز از مجموع ۶۱۲ هزار و ۳۲۰ رای ماخوذه، سیدحسن عاملی کلخوران با کسب ۳۸۲ هزار و ۸۵۴ رای و میرفخرالدین موسوی ننه کران با کسب ۲۵۰ هزار و ۴۶۲ رای حائز اکثریت نسبی آرا شدند و به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

 



۱۸:۵۹: آخرین آمار انتخابات مجلس خبرگان در تهران

آخرین آمار آرای حوزه انتخابیه استان تهران در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از مجموع ۵۹۴۶ صندوق و ۴ میلیون و ۳۷ هزار و ۶۲۸ آرای ماخوذه شمارش شده اعلام شد.

این آرا به شرح ذیل است:

- اکبر هاشمی بهرمانی ۲۲۱۸۶۱۲

۲- محمد آقا امامی ۲۲۰۳۷۳۵

۳- حسن روحانی ۲۱۵۵۹۹۵

۴- محسن قمی ۲۱۵۰۱۷۴

۵- محمدعلی موحدی ۲۰۵۵۹۰۲

۶- قربانعلی دری نجف‌آبادی ۱۹۸۱۸۴۱

۷- سید ابولفضل میرمحمدی ۱۸۹۲۵۸۲

۸- محمد محمدی نیک ۱۸۸۲۹۹۲

۹- ابراهیم حاج امینی نجف آبادی ۱۸۳۲۷۸۹

۱۰- سید محمود علوی ۱۶۴۲۱۷۵

۱۱-نصرالله شاه‌آبادی۱۳۸۷۲۲۴

۱۲- محمدعلی تسخیری۱۳۸۳۸۶۵

۱۳- محسن اسماعیلی ۱۳۶۴۶۸۶

۱۴- محمدحسن زالی۱۲۹۸۲۹۸

۱۵- احمد جنتی ۱۲۸۵۸۵۸

۱۶- سید هاشم بطحائی ۱۲۷۱۶۳۰

۱۷- محمد یزدی ۱۲۰۸۶۴۳

۱۸- سید محمد سجادی عطاآبادی ۱۱۶۰۶۳۰

۱۹- تقی مصباح ۹۸۵۶۹۲

۲۰- محمدباقر باقری ۹۴۱۲۰۶

۲۱- علی مومن پور ۹۳۴۳۵۶

۲۲- غلامرضا مصباحی مقدم ۹۲۳۲۴۸

۲۳- علیرضا اعرافی ۸۸۴۹۱۴

۲۴- عباسعلی اختری ۸۷۶۰۵۴

۲۵- سید محمدرضا مدرسی مصلی ۸۳۰۰۷۷

 



۱۸:۵۳: آخرین آمار مجلس شورای اسلامی در تهران

آخرین آمار منتخبان تهران در مجلس دهم از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

این نتایج که از مجموع ۳۹۶۱ صندوق و ۲ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۱۶۷ رای ماخوذه شمارش شده به دست آمده به شرح زیر است:

۱ - محمدرضا عارف با ۱۳۵۱۷۰۶ رای

۲ - علی مطهری با ۱۲۱۲۱۶۶ رای

۳ - علیرضا محجوب با ۱۰۹۹۴۲۲ رای

۴ - سهیلا جلودارزاده با ۱۰۹۳۰۶۵ری

۵ -الیاس حضرتی با ۱۰۷۰۰۱۱ رای

۶ - کاظم جلالی ۱۰۵۰۷۷۸ رای

۷ - محمدرضا بادامچی ۱۰۴۲۰۹۳ رای

۸ - فریده اولادقباد ۱۰۳۳۷۸۸ رای

۹ - مصطفی کواکبیان ۱۰۱۰۶۹۸رای

۱۰ - سیده فاطمه حسینی ۱۰۰۸۳۹۰ رای

۱۱ - پروانه سلحشوری ۹۹۴۵۴۳رای

۱۲ - ابوالفضل سروش ۹۹۱۹۳۷ رای

۱۳ - علی نوبخت حقیقی ۹۸۲۴۱۳ رای

۱۴ - غلامرضا حیدری ۹۷۹۵۴۱ رای

۱۵ - مهدی شیخ ۹۷۶۰۱۳ رای

۱۶ - فاطمه سعیدی ۹۷۵۷۵۸ رای

۱۷ - محمود صادقی ۹۷۵۴۰۸ رای

۱۸ - محمدعلی وکیلی ۹۷۳۰۹۷ رای

۱۹ - بهروز نعمتی ۹۶۴۳۴۲ رای

۲۰ - پروانه مافی ۹۶۳۵۶۸ رای

۲۱ - فاطمه ذوالقدر ۹۵۸۹۴۶ رای

۲۲- محمد جواد فتحی ۹۴۲۳۵۰

۲۳ - سیدفرید موسوی۹۴۱۲۷۴ رای

۲۴ - محمدرضا نجفی ۹۴۰۱۷۴ رای

۲۵ داود محمدی ۹۳۹۹۳۳رای

۲۶ -طیبه سیاوشی شاه عنایتی ۹۳۸۹۹۰ رای

۲۷ - محسن علیجانی زمانی ۹۳۵۰۷۳ رای

۲۸ - احمد مازنی ۹۳۱۳۲۷ رای

۲۹ - علیرضا رحیمی ۹۲۵۶۷۸ رای

۳۰ - عبدالرضا هاشم‌زایی ۹۰۷۴۹۴ رای

۳۱- غلامعلی حداد عادل ۸۹۰۰۸۱ رای

۳۲- مرتضی آقاطهرانی ۷۴۳۴۹۷ رای

۳۳ - مرضیه وحید دستجردی ۷۳۲۵۳۶ رای

۳۴- سید محمد حسن ابوترابی فرد۷۳۱۶۵۶ رای

۳۵- احمد توکلی ۷۱۴۸۷۶ رای

۳۶- بیژن نوباوه وطن ۶۵۹۸۹۸ رای

۳۷- علی رضا زاکانی ۶۴۴۲۳۳ رای

۳۸- یحیی ال اسحق ۶۴۲۳۵۵ رای

۳۹- فاطمه رهبر ۶۴۰۳۲۶ رای

۴۰- مهرداد بذرپاش ۶۳۷۸۰۳ رای

 



۱۸:۳۶: انتخابات خرم آباد به دور دوم کشیده شد

نتایج انتخابات در پنج حوزه انتخابیه دیگر مشخص شد.

در حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره از مجموع ۲۵۱ هزار ۲۱۷ رای آرای صحیح مأخوذه محمد بیرانوندی با کسب ۵۲ هزار ۵۴۱ رای و آقای محمدرضا ملکشاهی راد با کسب ۳۲۱۲۷ رای و خانم اعظم محمدی نیا با کسب ۳۱ هزار و ۷۲۳ رای و آقای مرتضی محمودوند با کسب ۳۰ هزار و ۴۴۴ رای به مرحله دوم راه یافتند..

همچنین در حوزه انتخابیه فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین نیز از مجموع ۱۴۱ هزار ۸۷۴ آرای صحیح مآخوذه کوروش کرم‌پور حقیقی با کسب ۴۸ هزار و ۹۷۳ رای به مجلس دهم راه یافت.

در حوزه انتخابیه می‌نودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیش از مجموع ۱۶۶ هزار ۳۰۵ رای آرای صحیح مأخوذه شهرام کوسه غراوی با کسب ۴۱ هزار ۲۷۴ رای و سید نجیب حسینی با کسب ۳۸هزار و ۷۳۶ رای به مرحله دوم راه یافتند

همچنین در حوزه انتخابیه جهرم نیز از مجموع ۱۰۷ هزار ۳۴۳ آرای صحیح مآخوذه محمدرضا رضایی کوچی با کسب ۵۳ هزار و ۸۸۲ رای به مجلس راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه چابهار، نیک شهر، کنارک و قصر قند نیز از مجموع ۲۰۱ هزار ۹۴۸ آرای صحیح مآخوذه عبدالغفور ایران‌نژاد با کسب ۸۲ هزار و ۴۷۳ رای به مجلس راه یافت.

 



۱۸:۰۶: نتایج شمارش آرا در قم و اهواز مشخص شد

ستاد انتخابات کشور نتایج نهایی شمارش آرا در ۹ حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

متن اطلاعیه شماره ۸۱ به شرح ذیل است:

در حوزه انتخابیه فومن و شفت از مجموع ۱۱۱ هزار ۳۸۸ رای آرای صحیح مأخوذه محمد مهدی افتخاری با کسب ۳۳ هزار ۶۴۷ رای به مجلس راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه قم نیز از مجموع ۴۴۳ هزار ۷۹۷ آرای صحیح مآخوذه احمد امیر آبادی فراهانی با کسب ۲۶۳ هزار و ۸۸۵ رای و علی اردشیر لاریجانی با کسب ۱۹۱ هزار ۳۲۹ رای و مجتبی ذوالنوری با کسب ۱۶۸ هزار و ۳۹۷ رای به مجلس دهم راه یافتند.

درحوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری از مجموع ۱۰۱ هزار و ۱۵۶ آرای صحیح مأخوذه محمودرضا ضرغامی با کسب ۲۰ هزار ۷۳۷ رأی و حبیب الله گشت زر با کسب ۱۵ هزار و ۷۴۴ رای به دور دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک نیز از مجموع ۱۶۲ هزار ۴۲۱ آرای صحیح مأخوذه سید هادی طباطبایی با کسب ۲۵ هزار و ۳۱۴ رأی و هدایت الله خادمی با کسب ۲۳ هزار و ۵۹۹ رای به مرحله دوم راه یافتند.

این درحالی است که در حوزه انتخابیه شهریار و قدس و ملارد از مجموع ۳۷۱ هزار ۸۹۶ آرای صحیح مآخوذه حسین گروسی با کسب ۷۵ هزار و ۴۲۴ رای و محمد محمودی شاه نشین با کسب ۶۷ هزار و ۹۶۶ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه دزفول نیز عباس پاپی‌زاده پالنگان از مجموع ۲۰۰ هزار و ۳۹۳ آرای ماخوذه صحیح با کسب ۹۶ هزار و ۸۵۲ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از مجموع ۱۸۱ هزار و ۴۵۶ آرای صحیح مأخوذه غلام محمد زارعی با کسب ۴۸ هزار و ۷۶۸ رای به مجلس راه یافت.

همچنین درحوزه انتخابیه سروستان و خرامه از مجموع ۹۸ هزار و ۷۸۵ آرای صحیح مأخوذه داریوش اسماعیلی با کسب ۵۶ هزار و ۹۴۱ رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه اهواز و باوی، حمیدیه و کارون نیز از مجموع ۴۶۲ هزار ۵۵۸ آرای صحیح مأخوذه، همایون یوسفی با کسب ۱۰۷ هزار و ۷۸۴ رأی و جواد کاظم نسب با کسب ۸۸ هزار و ۷۷۷ رای و سید شکرخدا موسوی با کسب ۸۲ هزار و ۲۰۰ رای و سید شریف حسینی با کسب ۷۱ هزار و ۹۱۹ رای و شیب جویری با کسب ۶۸ هزار و ۸۸۱ رای و علی ساری با کسب ۶۶ هزار و ۹۵۴ رای به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۷:۴۸: نتایج انتخابات خبرگان در استان‌ها

نتایج غیررسمی برگزیدگان انتخابات خبرگان رهبری در سراسر کشور به شرح زیر است.

 

استان تعدادکرسی نامزدهای منتخب
آذربایجان شرقی ۵ محسن مجتهد شبستری/علی ملکوتی/هاشم هاشم‌زاده هریسی/محدتقی پورمحمدی
آذربایجان غربی ۲ علی اکبر قریشی/عسگر دیرباز/جواد مجتهد شبستری
اردبیل ۳ سید حسن عاملی/سید فخرالدین ننه کران
اصفهان ۵ سیدیوسف‌طباطبایی‌نژاد-مرتضی‌مقتدایی-عبدالنبی‌نمازی-سیدابوالحسن‌مهدوی-عبدالمحمودعبدالهی
البرز ۲ محسن کازرونی/سید محمدمهدی میرباقری
ایلام ۱ سیدمحسن سعیدی گلپایگانی
بوشهر ۱ سیدهاشم حسینی
چهارمحال‌بختیاری ۱ علیرضا اسلامیان
خراسان‌جنوبی ۱ سیدابراهیم رییس‌الساداتی(رئیسی)
خراسان‌رضوی ۶ سید احمد علم الهدی - سیدمحمود هاشمی شاهرودی
خراسان‌شمالی ۱ حبیب‌الله مهمان نواز
خوزستان ۶ عباس کعبی‌نسب-سیدمحمدعلی موسوی-عبدالکریم فراحانی-محسن حیدری آل‌کثیری-محمدحسین احمدی-سیدعلی شفیعی
زنجان ۱ ابوالقاسم دولابی
سمنان ۱ سیدمحمد شاهچراغ
سیستان‌وبلوچستان ۲ عباسعلی سلیمانی - مولوی نذیر‌احمد سلامی
فارس ۵ اسدالله ایمانی/علی اصغر دستغیب/احمد بهشتی
قزوین ۲ علی اسلامی/مجیدتلخابی
قم ۱ محمد دانش‌زاده (مومن)
کردستان ۲ سید محمد حسینی شاهرودی/ماموستا انور آدمی
کرمان ۳ سید احمد خاتمی/محمد بهرامی خوشکار/امان الله علیمرادی
کرمانشاه ۲ امان نریمانی/علیرضا مستشاری
کهگیلویه و بویراحمد ۱ سیدشرف‌الدین ملک حسینی
گلستان ۲ سیدکاظم نورمفیدی- عبدالهادی مرتضوی شاهرودی
گیلان ۴ علی حسینی اشکوری/زین العابدین قربانی/احمد پروایی/رضا رمضانی
لرستان ۲ احمد مبلغی/هاشم نیازی
مازندران ۴ نورالله طبرسی/صادق اردشیر لاریجانی/علی‌اکبر سیفی کناری/علی معلمی
مرکزی ۲ محسن اراکی - کاظم سپاسی آشتیانی
هرمزگان ۱ سیدروح الله صدرالساداتی
همدان ۲ سیدمصطفی‌موسوی فراز-غیاث‌الدین طه‌محمدی
یزد ۱ ابوالقاسم وافی


۱۷:۴۶: نتایج انتخابات مجلس دهم در پیرانشهر،هشترود ،قوچان، رامسر

بر اساس اطلاعیه‌ شماره ۶۱ ستاد انتخابات، نتایج قطعی انتخابات مجلس دهم در چند حوزه انتخابیه دیگر مشخص شد.

بر اساس این اطلاعیه، در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آراء شده‌اند:

در حوزه انتخابیه رودبار از مجموع ۵۷۹۹۴ آرای صحیح ماخوذه صمد مرعشی با کسب ۱۳۲۴۰ رای و منوچهر جمالی سوسفی با کسب ۸۲۵۹ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد یحیی کمالی پور از مجموع ۱۵۲۶۲۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۱۷۲۹ رای.

در حوزه انتخابیه رامیان و آزاد شهر علیرضا ابراهیمی از مجموع ۱۰۰۲۴۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۷۰۸۳ رای.

در حوزه انتخابیه فسا محمدجواد جمالی نوبندخوانی از مجموع ۱۰۲۳۲۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۴۴۴۰۳ رای.

از حوزه انتخابیه کهنوج ، منوجان،‌رودبار جنوب، قلعه کنج، فاریاب احمد حمزه از مجموع ۱۶۷۱۱۰ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۹۲۴۳ رای.

در حوزه انتخابیه ورزقان رضا علیزاده از مجموع ۴۹۰۸۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۵۸۹۱ رای

در حوزه انتخابیه آباده، یوانات و خرم بید رحیم زارع از مجموع ۹۸۷۸۴ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۲۷۶۸ رای .

در حوزه انتخابیه ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بخش های بنت ،‌لاشار، آشار و آهوران محمد نعیم امینی فرد از مجموع ۲۵۰۲۸۳ رای آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۶۵۵۵ رای

در حوزه انتخابیه خاش، میرجاوه، بخش های نصرت آباد و کورین علی کرد از مجموع ۱۰۵۴۶۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۶۰۳۵۳ رای.

در حوزه انتخابیه کازرون حسین رضازاده از مجموع ۱۲۰۳۴۴ آرای صحیح ماخوذه با کسب با ۴۳۱۲۷ رای .

در حوزه انتخابیه گنبدکاووس قرجه طیار از مجموع ۱۵۸۱۹۴ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۰۸۲۲ رای

در حوزه انتخابیه کرج اجتهاد،‌فردیس عزیز اکبریان از مجموع ۵۵۴۰۶۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۴۸۲۱۸ رای و محمد جواد کولیوند با کسب ۱۴۳۴۳۴ رای.

در حوزه انتخابیه ارومیه از مجموع ۴۲۹۳۲۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب نادر قاضی پور با کسب ۱۶۹۰۹۸ رای به مجلس راه یافت و آقای حاکم ممکان ممکان با کسب ۱۰۴۲۶۹ رای و سید هادی بهادری با کسب ۱۰۲۹۸۴ رای و روح الله حضرت پور طلا تپه با کسب ۸۶۲۵۷ رای و آقای مجید دود کانلوی مبلان با کسب ۸۲۹۱۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

انتهای پیام

در حوزه انتخابیه پاکدشت محمد قمی از مجموع ۹۰۶۰۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۴۶۳۹۸ رای

در حوزه انتخابیه سنقر از مجموع ۴۸۲۴۰ آرای صحیح ماخوذه سید جواد حسینی‌کیا با کسب ۱۰۵۴۳ رای و محمد عمادی رستگار با کسب ۵۵۸۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو حشمت‌الله فلاحت پیشه از مجموع ۱۱۸۰۰۰ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۳۳۶۹ رای

در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین حسن سلیمانی از مجموع ۱۳۵۶۸۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۴۸۸۹۱ رای

در حوزه انتخابیه میانه فردین فرمند از مجموع ۹۴۵۶۴ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۴۹۸۰ رای و یعقوب شیویاری با کسب ۲۳۹۱۹ رای

حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه نظر افضلی از مجموع ۵۴۸۶۳ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۹۵۵۳ رای

در حوزه انتخابیه بروجرد از مجموع ۱۴۱۹۵۶ آرای صحیح ماخوذه علاءالدین بروجردی با کسب ۳۰۴۶۶ رای و هادی مقدسی با کسب ۲۹۱۰۸ رای و عباس گودرزی با کسب ۲۷۵۲۷ رای و فاطمه مقصودی با کسب ۲۶۸۱۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

حوزه انتخابیه پلدختر سید حمید رضا کاظمی از مجموع ۵۰۶۴۲ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۸۹۵۰ رای.

در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان از مجموع ۷۸۱۵۵ آرای صحیح ماخوذه محمدرضا آقایی با کسب ۱۶۲۵۸ رای و سمیه محمودی با کسب ۱۲۳۲۴ رای به مرحله دوم راه یافتند.

حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان الله‌یار ملکشاهی از مجموع ۱۲۸۶۲۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۷۷۱۳ رای.

در حوزه انتخابیه قائم شهر، سواد کوه و جویبار و سیمرغ و سواد کوه شمالی از مجموع ۲۲۵۰۵۲ آرای صحیح عبدالله رضیان با کسب ۶۲۱۹۲رای به مجلس راه یافت و همچنین سید علی ادیانی با کسب ۴۷۲۰۳ رای و کمال علی پور خنکداری با کسب ۴۶۵۱۲ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت رسول خضری از مجموع ۱۰۶۸۶۱ آرای صحیح با کسب ۲۷۷۶۰ رای به مجلس راه یافت .

در حوزه انتخابیه هشترود و چااویماق سید حمزه امینی از مجموع ۵۴۷۴۷ آرای صحیح با کسب ۱۵۰۵۸رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه درگز عبدالله حاتمیان از مجموع ۴۱۸۶۵ آرای صحیح با کسب ۱۱۹۲۰ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه قوچان و فاروج هادی شوشتری از مجموع ۱۱۶۷۵۰ آرای صحیح با کسب ۴۱۲۱۸ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین،خوشاب و داورزن از مجموع ۲۳۷۹۷۷ آرای ماخوذه صحیح حسین مقصودی با کسب ۱۰۲۳۴۵ رای و رمضانعلی سبحانی فر با کسب ۷۵۳۰۸ رای به مجلس راه یافتند.

در حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه از مجموع ۲۳۸۷۱۱ آرای ماخوذه صحیح حمید گرمابی با کسب ۷۵۶۸۶ رای و هاجر چنارانی با کسب ۷۵۳۸۴ رای به مجلس راه یافتند.

در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ، نظر آباد و طالقان محمد بهمنی از مجموع ۱۵۹۶۳۴ آرای صحیح با کسب ۵۰۱۰۵ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه تنکابن و رامسر و عباس آباد شمس الله شریعت نژاد از مجموع ۱۳۵۱۳۴ آرای صحیح با کسب ۴۶۵۲۸ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه رفسنجانی و انار احمد انارکی محمدی از مجموع ۱۳۸۱۴۵ آرای صحیح با کسب ۵۶۴۶۴ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر بشیر خالقی از مجموع ۵۹۲۵۵آرای صحیح با کسب ۱۹۱۲۰ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت از مجموع ۱۳۹۲۲۵ آرای ماخوذه صحیح محمد جواد عسگری با کسب ۲۷۲۶۱ رای و رضا انصاری با کسب ۲۵۰۵۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بندر ماهشهر و امیدیه و هندیجان و بخش جولکی از مجموع ۱۶۱۶۳۷ آرای ماخوذه صحیح حبیبی آقا جری با کسب ۲۹۰۱۰رای و علی گلمرادی با کسب ۲۸۶۸۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت، شوط از مجموع ۱۱۱۳۰۰ آرای ماخوذه صحیح عین‌الله شریف پور با کسب ۲۷۷۹۹ رای و محرم اکبرزاده با کسب ۲۰۸۸۴ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه رشت از مجموع ۲۵۹۴۴۲ آرای صحیح ماخوذه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با کسب ۹۰۹۲۱ رای به مجلس راه یافت.

جبار کوچکی‌نژاد با کسب ۵۸۹۲۲ رای و سید علی آقازاده داوساری با کسب ۵۸۳۹۷ رای و آقای سید ولی الله عظمتی با کسب ۵۳۳۹۲ رای و محمد صادق حسنی جوریابی با کسب ۴۳۶۰۲ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دهستان‌های سر قلعه و جیگران شهاب نادری از مجموع ۱۱۱۸۸۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۲۵۱۴ رای

در حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل سید جواد ساداتی نژاد از مجموع ۱۶۱۴۸۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۰۷۶۱ رای

درحوزه انتخابیه گچساران و باشت غلامرضا تاج گردون از مجموع ۸۹۷۳۳ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۶۶۱۰۳ رای

در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم عبدالحمید خدری از مجموع ۱۴۱۰۶۱ رای صحیح ماخوذه با کسب ۴۱۹۲۲ رای

در حوزه انتخابیه دشتستان محمد باقر سعادت از مجموع ۱۰۶۳۱۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۶۹۱۶ رای

در حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون از مجموع ۱۸۶۶۹۶ آرای صحیح ماخوذه آقای حبیب‌الله دهمرده با کسب ۱۱۴۴۳۹ رای و احمد علی کیخا با کسب ۶۴۹۵۰ رای

در حوزه انتخابیه ساری و میاندورود از مجموع ۲۵۶۳۲۹ آرای صحیح ماخوذه آقای علی اصغر یوسف نژاد با کسب ۱۱۶۵۴۰ رای و محمد دامادی با کسب ۶۷۱۵۸ رای

در حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا از مجموع ۱۰۶۶۳۶ آرای صحیح ماخوذه علی عسگر ظاهری عبده وند با کسب ۲۵۶۴۶ رای و علیرضا ورناصری قندعلی با کسب ۲۳۳۶۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه همدان و فامنین از مجموع ۲۶۸۷۳۹ آرای صحیح ماخوذه حمیدرضا حاجی بابایی با کسب ۱۳۳۳۴۳ رای و امیر خجسته با کسب ۸۰۳۰۶ رای

در حوزه انتخابیه شادگان مجید ناصری نژاد از مجموع ۷۴۱۱۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۴۷۱۰ رای

در حوزه انتخابیه ماهنشان، ایجرود، دهستانهای بوغداکندی و قلتوق: سید مرتضی خاتمی از مجموع ۵۴۶۹۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۳۸۷۵ رای

در حوزه انتخابیه شوشتر و کتوند: سهراب گیلانی از مجموع ۱۳۱۴۱۷ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۶۹۱۴ رای

در حوزه انتخابیه اندیمشک: فریدون حسوند از مجموع ۹۶۰۹۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۹۰۹۳ رای

در حوزه انتخابیه خمین: محمد ابراهیم رضایی از مجموع ۴۹۳۱۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۲۶۶۴ رای

در حوزه انتخابیه شازند از مجموع ۶۸۴۷۴ آرای صحیح ماخوذه صاحبعلی غفاری با کسب ۱۵۷۱۹ رای و علی ابراهیمی با کسب ۱۱۵۸۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر و ندوشن: سید ابوالفضل موسوی بیوکی از مجموع ۲۴۷۲۵۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۲۴۴۴۸ رای

در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات و زاوه از مجموع ۱۶۷۳۹۱ آرای صحیح ماخوذه سعید باستانی با کسب ۳۹۵۷۱ رای و ابوالقاسم خسروی سهل آبادی با کسب ۳۱۳۱۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه ابهر وخرمدره و سلطانیه از مجموع ۱۲۴۴۴۸ آرای صحیح ماخوذه آقایان محمد عزیزی با کسب ۲۵۳۲۴ رای و محمدرضا خالمحمدی خرمی با کسب ۲۵۰۳۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان: محمد باسط درازهی از مجموع ۱۲۲۱۴۴ آرای حیح ماخوذه با کسب ۶۰۳۴۷ رای.

در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر: اقبال محمدیان از مجموع ۹۹۱۵۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۵۴۵۵ رای

در حوزه انتخابیه ملکان: سلمان خدادادی از مجموع ۶۶۶۹۹ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۳۱۳۲ رای

در حوزه انتخابیه اهر و هریس از مجموع ۷۹۸۹۵ آرای صحیح ماخوذه بیت‌الله عبداللهی با کسب ۱۷۰۷۲ رای و مهدی حسینیان سراجه لو با کسب ۱۳۳۴۳رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه خوی و جایپاره: سید تقی کبیری از مجموع ۱۹۲۰۲۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۳۶۹۴ رای

مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد: از مجموع ۱۱۱۸۳۱ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا صباغیان بافقی با کسب ۲۷۴۸۳ رای و محمدرضا بابایی دره با کسب ۲۲۱۴۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

شاهرود و میامی: از مجموع ۱۳۰۳۲۰ آرای صحیح ماخوذه، سیدحسن حسینی با کسب ۴۹۹۷۰ رای و حائز اکثریت آراء شد.

بوکان، چالدران، پل دشت و شوط: از مجموع ۱۰۹۷۶۱ آرای صحیح ماخوذه، محمدقسیم عثمانی با کسب ۴۷۱۶۲ رای و حائز اکثریت آراء شد.

سراب: از مجموع ۷۳۰۴۹ آرای صحیح ماخوذه، یوسف داوودی با کسب ۱۶۲۸۴ رای و محمد نصیرپور سردهایی با کسب ۱۵۰۱۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

بابلسر و فریدون‌کنار: از مجموع ۹۱۹۳۵ آرای صحیح ماخوذه، ولی الله نانوا کناری با کسب ۳۹۳۱۹ رای حائز اکثریت آراء شد.

اردکان: از مجموع ۳۹۶۶۵ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا تابش با کسب ۲۵۵۷۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

فردوس، سرایان، طبس و بشرویه: از مجموع ۱۰۴۲۱۴ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا امیرحسنخانی با کسب ۵۱۶۱۵ رای حائز اکثریت آراء شد.

بیرجند، درمیان، خوسف: از مجموع ۱۷۲۵۴۲ آرای صحیح ماخوذه، سیدمحمدباقر عبادی با کسب ۵۹۳۶۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

بویین زهرا و آوج: از مجموع ۸۶۴۴۱ آرای صحیح ماخوذه، روح‌الله بابایی صالح با کسب ۳۳۴۸۶ رای حائز اکثریت آراء شد.

مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان: از مجموع ۱۸۶۳۴۰ آرای صحیح ماخوذه، محمدمهدی برومندی با کسب ۵۵۷۹۷ رای حائز اکثریت آراء شد.

 



۱۷:۲۹: آیت‌الله سیداحمد خاتمی کرسی اول خبرگان استان کرمان را کسب کرد

آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو هیات رئیس مجلس خبرگان فعلی، در حالی که طی هفته های اخیر و در آستانه مجلس خبرگان در معرض سنگین ترین هجمه های تخریبی رسانه ها و شبکه های ماهواره ای خارجی و نیز  برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی داخلی منتسب به جریان اصلاحات قرار داشت، با رای قاطع بیش از ۷۰۰ هزار نفری مردم استان کرمان، کرسی اول مجلس خبرگان در این استان را کسب کرد.

این در حالی است که علاوه بر تخریب رسانه های داخلی و خارجی، محافل منتسب به اصلاحات و دولت در استان کرمان نیز با جوسازی در شهرهای مختلف و به راه انداختن کمپین در شبکه های مجازی استان تلاش داشتند تا وجهه عمومی آیت الله سیداحمد خاتمی را تخریب کنند.

نکته جالب این که رای قاطع مردم استان کرمان به آیت الله خاتمی در حالی است که اکثر منتخبین حوزه های انتخابیه استان کرمان از چهره  های اصلاح طلب یا اعتدالی هستند با این وجود تشخیص مردم این استان در مجلس خبرگان اعتماد بالا به امام جمعه موقت رته ان بوده است.

پس از آیت الله سیداحمد خاتمی، آیات محمد بهرامی خوشکار و امان الله علیمرادی از علمای برجسته و شناخته شده، به عنوان دو منتخب دیگر این استان در مجلس خبرگان مورد وثوق و اعتماد مردم قرار گرفته اند.

 



۱۷:۲۶: نتیجه نهایی انتخابات در استان کرمانشاه

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: نتیجه نهایی انتخابات دهمین دوره انتخبات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه اعلام شد.

یوسف شاه‌حسینی در نشست خبری که امروز در ستاد انتخابات استان برگزار شد، اظهار داشت: تعداد آرای مأخوذه در استان ۹۰۲ هزار و ۶۱۲ رأی از یک میلیون ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر واجد شرایط و میزان مشارکت ۶۰ درصد است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه درباره منتخبان مجلس شورای اسلامی استان در حوزه‌های مختلف گفت: در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین از مجموع ۱۳۵هزار و ۶۷۸ رأی حسن سلیمانی با ۴۸هزار و ۸۹۱ رأی و در حوزه انتخابیه پاوه و اورامانات از مجموع ۱۱۱هزار و ۸۸۵ رأی شهاب نادری با ۳۲هزارو ۵۱۴ رأی به مجلس راه یافتند.

شاه‌حسینی افزود: در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاذب و گیلان‌غرب از مجموع ۱۰۸هزار و ۶۹۴ راأی فرهاد تجری با ۳۰هزار و ۷۳۱ رأی، در حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو حشمت‌الله فلاحت پیشه از مجموع ۱۱۸هزار رأی با ۵۳ هزار و ۳۶۹ رأی و در حوزه انتخابیه کرمانشاه از مجموع ۳۳۶ هزار و ۱۴۸ رأی عبدالرضا مصری با ۱۴۳هزار و ۹۲۸ رأی و سیدقاسم جاسمی با ۱۰۶هزار و ۴۴۵ رأی به عنوان منتخب مردم انتخاب شدند.

وی بیان اینکه سیدسعید حیدری طیب با ۷۵هزار و ۳۲۲ رأی و احمد صفری با ۵۳ هزار و ۷۳۴ رأی از کرمانشاه برای انتخاب نفر سوم به دور دوم رفتند، عنوان کرد: در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی از ۴۸هزار و ۲۴۰ رأی سیدجواد حسینی‌کیا با ۱۰هزار و ۵۴۳ رأی و محمد عمادی رستگار از پنج هزار و ۵۸۵ رأی به دور دوم رفتند.

شاه‌حسینی درباره منتخبان مجلس خبرگان در استان کرمانشاه گفت: امان‌الله نریمانی با ۳۸۴هزار و ۷۸۸ رای و محمود محمدی عراقی با ۲۷۰هزار و ۹۰۴ رأی از مجموع ۷۸۳ هزار و ۳۴ رأی مأخوذه در استان کرمانشاه به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

وی با بیان اینکه انتخابات دور دوم در نیمه نخست اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، اظهار کرد: تاکنون به صورت رسمی اعتراضی به نتایج اعلام نشده است و معترضان به مدت یک هفته برای اعتراض فرصت دارند.

 



۱۷:۲۵: تازه ترین توئیت انتخاباتی حسن روحانی

 

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان



۱۷:۱۸: هیچ صندوقی تاکنون باطل نشده است

محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امیدواریم زودتر شمارش آراء تمام شود، گفت: به دلیل همزمان برگزار شدن دو انتخابات شمارش آراء و اعلام نتایج کلی زمان می برد.

مقیمی تصریح کرد: آراء هیچ صندوقی تا این لحظه در انتخابات مجلس باطل نشده است.

 



۱۷:۱۶: زمان احتمالی پایان شمارش آرا

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در حال حاضر شمارش آرای انتخابات هفتم اسفند در اکثر حوزه های انتخابیه به پایان رسیده و تنها در حدود ۴۰ حوزه انتخابیه کار شمارش آرا باقی مانده است.

علی پورعلی اظهار داشت: شمارش آرا به صورت مستمر در حال انجام است.

وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که بتوانیم کار شمارش آرا را تا پایان امروز در تمام حوزه های انتخابیه به پایان برسانیم.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: خوشبختانه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره شورای اسلامی با تلاش شبانه روزی با موفقیت برگزار شد.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفندماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

 



۱۷:۱۲: لاریجانی: رجل‌‌ الغیب نیستم

رئیس مجلس شورای در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما از رئیس جدید مجلس دهم چیست، گفت: من رجل الغیب نیستم بتوانم پیش‌بینی کنم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از رئیس جدید مجلس دهم چیست، گفت: من رجل الغیب نیستم بتوانم پیش بینی کنم.

وی ادامه داد: از اینکه مردم با حضورشان صفحه جدیدی خلق کردند با حضورشان، باید خوشحال باشیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این مسأله را به کشمکشی تبدیل نکنید، فکر می‌کنم گردش نیروها یک امر مبارکی است اینکه مردم بر اساس سلایق مختلف و اینکه چه نیرویی برای کشور نیاز است را برگزیدند باید احترام گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نتیجه انتخابات باید به عنوان یک سرمایه برای حرکت آینده شناخت که به وحدت جامعه کمک کند.

لاریجانی با بیان اینکه اتفاق جدیدی نیست که ترکیب کلی مجلس تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم یه بلوغ سیاسی هم در کاندیداها و هم انتخاب شوندگان به وحود امده و اولویت کشور حل مسائل اقتصادی است.

 



۱۶:۵۱: نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مازندران

تیجه نهایی و آرای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مازندران اعلام شد.

۲۹ داوطلب در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در مازندران ثبت‌نام کرده بودند که درنهایت صلاحیت هشت داوطلب تأیید شد و یک نفر نیز پس از تأیید صلاحیت انصراف داد.

مجید حسین زادگان فرماندار ساری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آیت‌الله صادق اردشیر لاریجانی با کسب ۶۸۲ هزار و ۸۱۷ رأی، آیت‌الله نورالله طبرسی با کسب ۶۱۲ هزار و ۶۷۳ رأی، آیت‌الله علی معلمی با ۵۵۶ هزار و۷۵۰ رأی و آیت‌الله سید رحیم توکل با کسب ۴۸۸ هزار و ۸۱۷ رأی به‌عنوان منتخبان مردم استان به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

وی اظهار داشت: همچنین آیت‌الله علی‌اکبر سیفی کناری ۳۴۵ هزار و ۵۸ رأی، آیت‌الله سید صادق پیشنمازی ۲۷۵ هزار و ۱۸ رأی و آیت‌الله محمدحسن گلی شیردار ۱۸۴ هزار و ۴۷۲ رأی کسب کرده است.

مازندران چهار کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد.

 



۱۶:۳۹: ۴ کاندید راه یافته به دور دوم انتخابات خرم آباد

رئیس ستاد انتخابات لرستان نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در خرم آباد را اعلام کرد سید سعید شاهرخی گفت: مجموع آرای اخذ شده در این حوزه انتخابیه ۲۵۸ هزار و ۸۵۷ رای بوده است که بعداز شمارش همه صندوق ها و آرای ماخوذه ۴ نفر از کاندبداها بیشترین آرا را به خود اختصاص داده و به دور نهایی راه یافتند.

شاهرخی با اشاره به اسامی چهار نفر راه یافته به دور نهایی اظهار داشت: محمد بیرانوندی ۵۲ هزار و ۸۸۳ رای، محمدرضا ملکشاهی راد ۳۲ هزار و ۱۰۸ رای و اعظم محمدی نیا ۳۱ هزار و ۸۵۲ رای و مرتضی محمودوند ۳۰ هزارو ۱۴ رای کسب کرده و از حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

 



۱۶:۳۱: اصلاح‌ طلبان پیشتاز انتخابات مجلس در اصفهان

فرماندار اصفهان ظهر امروز در ستاد انتخابات استان اصفهان میزان رای شمارش شده کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تا این لحظه را اعلام کرد.

فضل الله کفیل امروز (شنبه) آمار  ۷۷۳ صندوق از۸۴۹ صندوق رای را بدین شرح اعلام  کرد: حمید رضا فولادگر(اصولگرا) ۱۸۶ هزار و ۸۰۳ رای، ناهیدتاج الدین(اصلاح طلب) ۱۸۳هزار و ۸۲۰ رای، مینوخالقی(اصلاح طلب) ۱۷۹هزار و ۴۰۳، حیدرعلی عابدی(اصلاح طلب) ۱۶۸ هزار و ۴۸۲ رای،علیرضا آجدانی(اصلاح طلب) ۱۶۴هزار و ۵۳۷ رای، احمد سالک(اصولگرا) ۱۶۳هزار و ۸۱۹ رای، مسعود حمیدی(اصلاح طلب) ۱۵۲هزار و ۱۲۱ رای، مجید نادرالاصلی(اصولگرا) ۱۴۹هزار رای، کمال حیدری(اصولگرا) ۱۳۵ هزار و ۱۴رای، مجتبی خیام نکویی ۱۳۱ هزار و ۳۵۱ رای.

آمار مجلس خبرگان رهبری در استان  به غیر از شهرستان اصفهان  نیز بر اساس اعلام فرماندار اصفهان به شرح ذیل است: طباطبایی نژاد ۶۹۱۷۷۰ ، نمازی ۵۶۱۷۲۵، مهدوی ۵۴۲۱۷۱، مقتدایی ۴۷۸۴۸۱،عبدالهی ۳۱۲۴۳۱، عمومی ۲۳۹۸۶۷، فقیهی ۲۲۶۰۵۱ رأی، شریعتی نیاسر ۱۹۴۰۱۹،قاسمی ۱۹۳۳۷۸، الهی دوست ۳۹۳۳۴۷، فقیهی ۹۲۰۰۹۷ رای.

فرماندار اصفهان گفت: انتخابات از ۲۵ فرایند تشکیل می‌شود که ۲۴ فرایند آن رایانه ای است و باید در سامانه ثبت و گزارش گیری شود تا جمع بندی آراء به طور کامل نهایی گردد.

کفیل افزود:  آمار کلان‌شهر اصفهان به دلیل آراء بالا دیرتر در سامانه ثبت می‌گردد و به دلیل تعدد شعب، صورت جلسات باید به صورت کامل ارائه شود. پس به همین دلیل محدودیت در ارائه نتیجه کلی وجود دارد و مطالبه مردم و رسانه‌ها به جاست و علت اینکه دیر آراء اصفهان اعلام می‌شود، همین علت گزارش گیری است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ تخلفی که موجب بازشماری آراشود به فرمانداری واصل نشده است.

 



۱۶:۳۰: آرای مشهد تجمیع مجدد می‌شود؟

فرماندار مشهد تجمیع مجدد آرای مشهد را تکذیب کرد.

رضا منصوری با اشاره به اینکه تجمیع مجدد آرای مردم مشهد صحت ندارد، اظهار کرد: ما در حال حاضر پای سامانه تجمیع آرا نشستیم و آخرین مرحله را سپری می‌کنیم و منتظریم سامانه وزارت کشور تجمیع آرا را برای ما باز کند تا ما بتوانیم با هیأت نظارت و شورای نگهبان جلسه بگذاریم و نتیجه نهایی انتخابات را اعلام و اطلاعیه صادرکنیم.

وی با اشاره به اینکه تجمیع آرا باید تائید شود، اظهار کرد: به دلیل اینکه سامانه جامع وزارت کشور کند است این مراحل به طول انجامیده است؛ چراکه تا وقتی نتوانیم آخرین صندوق‌ها را در سامانه وزارت کشور وارد کنیم نتیجه تجمیع را به ما نمی‌دهند.

فرماندار مشهد همچنین خاطرنشان کرد: در جاهای دیگر نیز همین‌طور است، در مشهد نیز این روند به دلیل تعداد زیاد صندوق‌ها طبیعی است.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا تهران با جمعیتی چند برابر مشهد نتایج را به صورت مرحله‌ای اعلام کرده است، افزود: برای ما قسمت تجمیع در سامانه جامع وزارت کشور تعریف نشده است و این قسمت برای ما قابل دسترس نبود، اما ان‌شاءالله تا امروز نتیجه اعلام می‌شود.

 



۱۵:۵۱: تازه ترین توئیت هاشمی رفسنجانی بعد از انتخابات

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تازه ترین توئیت خود بعد از انتخابات نوشته است "هیچکسی یارای مقاومت در مقابل خواست اکثریت مردم را ندارد و هرکسی را مردم نخواهند باید کنار برود".

 

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان



۱۵:۳۳: هیچ مراسم جشنی از سوی دفتر عارف برگزار نمی‌شود

فتر منتخب مردم در انتخابات مجلس تهران اعلام کرد: هیچگونه مراسم جشنی در مقطع فعلی از سوی هواداران رئیس شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان برگزار نمی‌شود.

در پی سوال‌های مکرر شهروندان تهرانی از دفتر دکتر محمدرضا عارف رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان مبنی بر برگزاری جشن پیروزی در انتخابات مجلس و نیز انتشار برخی ‌شایعه‌ها در فضای مجازی، دفتر محمدرضا عارف اعلام کرد: ضمن قدردانی از اظهار لطف مردم بزرگوار ایران به‌ویژه شهروندان محترم تهران به جهت حفظ حرمت ایام فاطمیه، هیچگونه مراسم جشنی در مقطع فعلی از سوی هواداران عارف برگزار نمی‌شود و  در صورت لزوم، بعد از ایام فاطمیه به اطلاع مردم بزرگوارمان خواهد رسید.

 



۱۵:۲۷: پستِ معنادار هواداران محمود احمدی نژاد

با اعلام نتایج اولیه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در استان تهران و با ثابت شدن شکست اصولگرایان، کانال تلگرامی هواداران محمود احمدی نژاد با این پستِ معنادار، با کنایه به استقبال حداد عادل و یاران رفتند.

 

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان



۱۵:۲۲: ادعای رئیس هیئت نظارت استان لرستان

رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان اطلاعیه پخش شده در شبکه خبر در مورد نتیجه خبرگان لرستان را تکذیب کرد.

تیمور سپهوند اظهار داشت: اطلاعیه اعلام شده از سوی شبکه خبر صدا و سیما(به نقل از ستاد انتخابات وزارت کشور) را به شدت تکذیب می کنم.

وی ادامه داد: آمار و اطلاعاتی که از سوی شبکه خبر اعلام شده به هیچ عنوان صحت نداشته و آماری که از سوی ستاد انتخابات استان اعلام شده صحیح است.

سپهوند ادامه داد: پیرو اعلام ستاد انتخابات استان لرستان آیت الله احمد مبلغی با کسب بیش از ۴۰۰ هزار و ۷۰۰ رای و آیت الله هاشم نیازی با کسب بیش از ۳۸۲ هزار و ۵۰۰ رای به مجلس خبرگان راه یافتند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان لرستان تصریح کرد: دو کاندیدای یاد شده حائز اکثریت آرا شدند و بازهم خبر اولیه که در شبکه خبر زیرنویس شد را به شدت تکذیب می کنم.

سید سعید شاهرخی رئیس ستاد انتخابات استان لرستان نیز با رد آمار موجود در اطلاعیه وزارت کشور تاکید کرد: صورت جلسه صحیح از سوی ستاد انتخابات استان لرستان برای وزارت کشور ارسال شده که در آن آیت الله احمد مبلغی و آیت الله هاشم نیازی به عنوان نمایندگان لرستان در مجلس خبرگان مشخص شدند.

وی با تاکید بر اینکه در اطلاعیه ستاد انتخابات وزارت کشور اشتباه شده است ابراز امیدواری کرد که به زودی این اطلاعیه تصحیح شود.

بنابراین گزارش شبکه خبر و برخی رسانه ها از ساعتی پیش اطلاعیه ای را به نقل از ستاد انتخابات وزارت کشور منتشر کردند که در آن آیت الله مبلغی و آیت الله شاهرخی به عنوان کاندیداهای منتخب لرستان در مجلس خبرگان معرفی شده بودند که این اشتباه منجر ایجاد ابهاماتی برای مردم شده بود.

 



۱۵:۲۱: اظهارات فرماندار مشهد درباره سفر وزیر کشور

فرماندار مشهد گفت: حضور مسئولان در مشهد با توجه به وضعیت آیت‌الله طبسی طبیعی است.

رضا منصوری در جمع خبرنگاران در خصوص اعلام نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تنها ۴۰۰ صورت وضعیت نهایی باقی مانده تا جمع بندی به اتمام برسد. در حال حاضر ما به سامانه دسترسی نداریم.

وی ادامه داد: به همین دلیل درخواست کرده‌ایم دسترسی برای ما باز شود.

منصوری با بیان اینکه اعلام نتایج در اختیار ما نبوده است، تصریح کرد: جمع بندی در اختیار ما نیست و تنها آمار شعبه‌ها را به صورت مجزا در اختیار داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره سفر وزیر کشور به مشهد در شب گذشته گفت: از این موضوع اطلاع رسمی ندارم اما با توجه به وضعیت آیت‌الله طبسی حضور مسئولان در شهر طبیعی است.

 



۱۵:۱۹: زاکانی: اصولگرایان رأی مردم را به خوب و بد تقسیم نمی‌کنند

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در خصوص نتیجه انتخابات دهمین دوره از مجلس با توصیه بر تمکین از قانون، اظهار داشت: نتیجه انتخابات هر چه بود پس از تأیید مجاری قانونی حتماً خیر و برکتی برای جامعه خواهد داشت و باید مورد احترام واقع شود.

وی مردم‌سالاری دینی را یکی از ویژگی‌های ممتاز نظام اسلامی دانست که فارغ از الگوهای دروغین غربی و دموکراسی القایی غرب، رأی مردم را محترم می‌داند و به عنوان حق‌الناس از آن صیانت و دفاع خواهند کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: اصولگرایان با رعایت اخلاق انتخاباتی منعکس در تمکین از قانون و ارج نهادن به رأی مردم و کمک به منتخبان مردم برای خدمت شایسته براساس منافع ملی و مصالح انقلابی، آن را مکلف می‌دانند، از همه کسانی که رأی دادند (چه کسانی که به ما رأی دادند یا عزیزانی که به رقبای ما رأی دادند) تشکر می‌کنم و اذعان بدارم که رأی مردم ارزشمند بوده و مجاری قانونی فصل‌الخطاب خواهد بود.

زاکانی در ادامه فرق اصولگرایان به عنوان عناصر قانونمدار با کسانی که تمکین از رأی مردم و قانون در فتنه ۸۸ نکردند را در معتبر دانستن رأی مردم و تمکین از قانون دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما رأی مردم را به خوب و بد تقسیم نمی‌کنیم و قانون را نیز به نفع خود تفسیر نمی‌کنیم و معتقدیم آنچه مهم است، حرکت جامعه به سمت خیر و صلاح، آبادی معنوی و مادی و همچنین رفع موانع رشد و پیشرفت آن است، لذا امیدواریم مجلس دهم رسالت خود را در گره‌گشایی از زندگی مردم و تسریع در ساخت ایران اسلامی و اهداف انقلاب بنماید و رسالت خود را انجام دهد.

نماینده مردم تهران همچنین عنوان کرد: به هر حال حضور پرشکوه مردم تاکیدی مجدد بر آرمان‌های امام و شهدا و مقوم نظام اسلامی است و رهبری معظم انقلاب که با تدبیر خویش زمینه حضور گسترده را فراهم می‌کردند باید به درگاه خدا شکر کرد.

زاکانی در خاتمه مطرح کرد: ملت ایران تحت تاثیر القائات شیاطین جهانی به‌ویژه آمریکا و انگلیس قرار نخواهد گرفت و بیگانگان هم دلخوش ندارند که توانستند با دروغ‌پردازی و القائات خود نتیجه انتخابات را تغییر دهند. یکایک رای دهندگان و تک تک آرا سبب تقویت نظام اسلامی و سیلی محکمی بر گونه استکبار خواهد بود.

 



۱۴:۵۱: نتایج شمارش آرای شهر اصفهان

فرماندار اصفهان در نشست خبری نتایج آرای ۷۷۳ شعبه حوزه انتخابی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان اصفهان را اعلام کرد.

به گزارش انتخاب، فضل الله کفیل لحظاتی قبل در جمع خبرنگاران نتایج ۷۷۳ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان اصفهان را اعلام کرد.

بر این اساس،‌ پس از شمارش تمام آرای ریخته شده به ۷۷۳ صندوق از ۸۴۹ صندوق انتخاباتی در شهرستان اصفهان افراد زیر حائز اکثریت آرا شدند:

۱- حمیدرضا فولادگر ۱۸۶ هزار ۸۰۳ رای

۲- ناهید تاج‌الدین ۱۸۳ هزار و ۷۳۰ رای

۳- مینو خالقی ۱۷۹ هزار و ۴۲۳ رای

۴- حیدر علی عابدی ۱۶۸ هزار و ۴۸۲ رای

۵- علی رضا آجدانی ۱۶۴ هزار و ۵۳۷ رای

۶- احمد سالک ۱۶۳ هزار و ۸۱۹ رای

۷- مسعود حمیدی طوقچی ۱۵۲ هزار و ۱۲۱ رای

۸- مجید نادرالاصلی ۱۴۹ هزار و ۸۸۷ رای

۹- کمال حیدری ۱۳۵ هزار و ۱۴ رای

۱۰- مجتبی خیام‌نکویی ۱۳۱ هزار و ۳۰۱ رای

 



۱۴:۴۹: نتایج انتخابات مجلس در کرمانشاه اعلام شد

بر اساس اعلام فرمانداری کرمانشاه در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مجموع آرای ماخوذه در این حوزه انتخابیه ۳۶۴ هزار و ۵۱۴ رای بوده است.

از این حوزه انتخابیه عبدالرضا مصری و سید قاسم جاسمی در مرحله اول بعنوان منتخب مردم کرمانشاه به خانه ملت راه یافته‌اند و سید سعید حیدری طیب و احمد صفری نیز برای مشخص شدن سومین راه یافته از این حوزه به مجلس باید در دور دوم انتخابات با هم رقابت کنند.

میزان آرای کاندیداهای این حوزه انتخابیه به شرح زیر است:

۱- عبدالرضا مصری۱۴۳ هزار و ۹۲۸ رای(راه یافته به مجلس)

۲- سید قاسم جاسمی ۱۰۶ هزار و ۴۵۴ رای(راه یافته به مجلس)

۳-سید سعید حیدری طیب ۷۵ هزار و ۳۲۲ رای(راه یافته به دور دوم انتخابات)

۴- احمد صفری ۵۳ هزار و ۸۳۴ رای(راه یافته به دور دوم انتخابات)

۵- محمد کرمی راد ۴۷ هزار و ۴۴ رای

۶- محمد رزم ۴۳ هزار و ۳۴۶ رای

۷- بهروز خسروی آدینه وند ۳۶ هزار و ۳۵۲ رای

۸- ابراهیم عزیزی ۳۱ هزار و ۶۶۴ رای

۹- حمیدرضا فرهای ۲۴ هزار و ۶۵۳ رای

۱۰- نادر نوروزی ۲۰ هزار و ۶۸۰ رای

۱۱- عبدالحمید امیری ۱۶ هزار و ۷۷۲ رای

۱۲- جهانبخش کریمی موموندی ۱۴ هزار و ۷۵ رای

۱۳- حسن امیری ۱۳ هزار و ۸۴۵ رای

۱۴- مرتضی موحدنیا میاندربندی یازده هزار و ۴۳۵ رای

۱۵- ستار محمدی زرینی ۷۷۷۰ رای

۱۶- رحمان صابری زارع ۵۷۰۰ رای

۱۷- حاجیعلی کریمی زندی ۵۶۳۷ رای

۱۸- محمود کرمی راد ۵۱۹۸ رای

۱۹- عباس عباسی (فرزند محمد) ۲۹۲۴ رای

۲۰- عباس عباسی (فرزند غلامرضا) ۲۷۸۷ رای

۲۱- ناصر مرادی بیلهویی ۲۶۷۹ رای

۲۲- افشار امیری ۲۵۷۴ رای

۲۳- بیژن شکربگی ۲۴۸۷ رای

۲۴- یزدان ایرمان ۲۱۷۹ رای

بر اساس اعلام فرمانداری شهرستان کرمانشاه، در اجرای ماده ۶۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار این آگهی به مدت دو روز هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در محل فرمانداری کرمانشاه برای قبول شکایات آماده می‌باشد.

در شهرستان کرمانشاه ۸۰۵ هزارو ۲۶۳ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند.

 



۱۴:۳۶: تکذیب شایعه بازشماری آرا در اصفهان

فرماندار اصفهان گفت: نتایج باید پس از تجمیع، وارد کردن به سامانه و برگزاری جلسه مشترک هیئت اجرایی و نظارت به مردم اعلام شود و این پروسه تا شب به پایان می‌رسد.

فضل الله کفیل با تاکید بر اینکه شایعه بازشماری آرا اکنون و پیش از اعلام کلی نتایج بی معنا است، اظهار کرد: ترتیب کاندیدای منتخب شهرستان اصفهان برای مجلس شورای اسلامی دقیقاً برابر لیست ۱۴ نفره ای است که دیشب در بخش خبری ۲۰٫۴۵ دقیقه اعلام شد با این وجود هنوز کار اجماع تعداد مختصری از صندوق‌ها به اتمام نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه تجمیع آرا هنوز به طور کامل در سراسر شهرستان انجام نگرفته است، افزود: نتایج باید پس از تجمیع، وارد کردن به سامانه و برگزاری جلسه مشترک هیئت اجرایی و نظارت به مردم اعلام شود و این پروسه تا شب به پایان می‌رسد.

فرماندار اصفهان در پاسخ به این سؤال که آیا انتخابات شهرستان اصفهان به دور دوم کشیده می‌شود؟، تصریح کرد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست؛ اگر پنج نماینده نخست شهرستان یک چهارم آرا را به دست بیاورند دیگر انتخابات به دور دوم کشیده نخواهد شد و برگزیدگان به صورت مستقیم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا خواهند کرد.

لیست ۱۴ نفره ای که فرماندار اصفهان شامگاه گذشته (شنبه) اعلام کرد به ترتیب عبارت است از: حمیدرضا فولادگر، ناهید تاج الدین، مینوخالقی، حیدر علی عابدی ، علیرضا آجدانی، احمدسالک ،مسعودحمیدی، مجید نادرالاصلی،کمال حیدری، مجتبی خیام نکویی،حسن کامران، عباس مقتدایی، نیره اخوان بیطرف و محمد رضا ناصری.

 



۱۳:۵۳: قاضی‌زاده‌هاشمی، پژمان‌فر، حسین‌زاده‌بحرینی از مشهد به مجلس راه یافتند

آقایان امیرحسین‌ قاضی‌زاده  حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، حجت الاسلام محمد‌حسین حسین‌زاده‌بحرینی مستقیم به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافتند واحتمال  ورود آقایان رضا شیران خراسانی و جواد کریمی‌قدوسی نیز به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

 



۱۳:۵۲: "حسنوند" نماینده اندیمشک و "رضایی" نماینده خمین شدند

براساس اطلاعیه شماره ۶۷ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۴ که موفق به اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح ذیل می‌باشد:

در حوزه انتخابیه ماهنشان، ایجرود، دهستان‌های بوقداکندی و قلتوق سیدمرتضی خاتمی از مجموع ۵۴۶۹۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۳۸۷۴ رای

در حوزه انتخابیه شوشتر، گتوند سهراب گیلانی از مجموع ۱۳۱۴۱۷ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۶۹۱۴ رای

در حوزه انتخابیه اندیمشک فریدون حسنوند از مجموع ۹۶۰۹۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۹۰۹۳ رای

در حوزه انتخابیه خمین محمد ابراهیم رضایی از مجموع ۴۹۳۱۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۲۶۶۴ رای

در حوزه انتخابیه شازند از مجموع ۶۸۴۷۴ آرای صحیح ماخوذه صاحبعلی غفاری با کسب ۱۵۷۱۹ رای و علی ابراهیمی با کسب ۱۱۵۸۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۳:۵۱: حاج‌بابایی نماینده همدان شد/ تاجگردون در مجلس ابقاء شد

براساس اطلاعیه شماره ۶۸ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۴ که موفق به اکثریت حداقل یک‌چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به‌شرح ذیل می‌باشد:

در حوزه انتخابیه گچساران و باشت غلامرضا تاجگردون از مجموع ۸۹۷۳۳ آرای صحیح ماأوذه با کسب ۶۶۱۰۳ رأی

در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالحمید خدری از  مجموع ۱۴۱۰۶۱ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۴۱۹۲۲ رأی

در حوزه انتخابیه دشتستان محمدباقر سعادت از مجموع ۱۰۶۳۱۵ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۳۶۹۱۶ رأی

در حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیم‌روز و هامون حبیب‌الله دهمرده از مجموع ۱۸۶۶۹۶ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۱۱۴۴۳۹ رأی و احمدعلی کی‌خواه با کسب ۶۴۹۵۰ رأی

در حوزه انتخابیه ساری و میاندورود از مجموع ۲۵۶۳۲۹ آرای صحیح مأخوذه علی‌اصغر یوسف‌نژاد با کسب ۱۱۶۵۴۰ رأی و محمد دامادی با کسب ۶۷۱۵۸ رأی

در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا از مجموع ۱۰۶۶۳۶ آرای صحیح مأخوذه علی‌عسگر ظاهری عبدوند با کسب ۲۵۶۴۶ رأی و علیرضا ورناصری قندعلی با کسب ۲۳۳۶۷ رأی به مرحله دوم راه یافتند.

در مرحله دوم همدان و فامنین از مجموع ۲۶۸۷۳۹ آرای صحیح مأخوذه حمیدرضا حاجی‌بابایی با کسب ۱۳۳۳۴۳ رأی و امیر خجسته با کسب ۸۰۳۰۶ رأی

در حوزه انتخابیه شادگان مجید ناصری‌نژاد از مجموع ۷۴۱۱۹ رأی صحیح مأخوذه با کسب ۲۴۷۱۰ رأی به بهارستان راه یافتند.

 



۱۳:۴۸: آیات یزدی و مصباح از ۱۶ نفر اول خارج شدند

با ادامه شمارش آرای در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران، از تعداد ۵۷۵۰صندوق و ۳/۸۸۹/۸۷۷ آرای اخذ شده شمارش شده به ترتیب ذیل هستند.

۱- اکبر هاشمی رفسنجانی: ۲/۱۳۲/۶۵۶

۲- محمد آقا امامی: ۲/۱۰۱/۸۹۲

۳- حسن روحانی: ۲/۰۶۹/۷۸۵

۴- محسن قمی: ۲/۰۵۶/۵۹۳

۵- محمدعلی موحدی: ۱/۹۶۲/۴۹۵

۶- قربانعلی دری‌نجف آبادی: ۱/۸۹۰/۹۴۴

۷- سید ابولفضل میرمحمدی: ۱/۸۰۸/۰۰۴

۸- محمد محمدی نیک:۱/۷۹۵/۲۳۱

۹- ابراهیم حاج امینی نجف آبادی: ۱/۷۴۵/۰۶۴

۱۰- سید محمود علوی۱/۵۷۴/۵۹۵

۱۱- نصرالله شاه آبادی: ۱/۳۲۶/۷۰۲

۱۲- محمدعلی تسخیری:  ۱/۳۲۱/۹۶۲

۱۳- محسن اسماعیلی: ۱/۳۰۴۶۲۳

۱۴- محمد حسن زالی: ۱/۲۳۸/۰۱۶

۱۵- احمد جنتی: ۱/۲۳۲/۹۳۹

۱۶- سید هاشم بطحایی:۱/۲۱۳/۷۶۷

۱۷- محمد یزدی: ۱/۱۹۵/۱۵۰

۱۸- سید محمد سجادی عطاآبادی: ۱/۱۰۷/۱۲۱

۱۹- تقی مصباح: ۹۴۰/۵۱۶

۲۰- محمدباقر باقری: ۸۹۷/۷۹۱

۲۱- علی مومن: ۸۹۰/۹۷۰

۲۲- غلامرضا مصباحی مقدم ۸۷۹/۹۰۱

۲۳- علیرضا اعرافی: ۸۴۳/۰۲۵

۲۴- عباسعلی اختری: ۸۳۵/۰۸۵

۲۵- سیدمحمدرضا مدرسی مصلا: ۷۸۹/۹۱۲

۲۶- سیدمحمدعلی امین: ۳۰۹/۵۶۲

۲۷- سیدهاشم حمیدی: ۲۰۰/۴۱۲

۲۸- سیدحامدطاهری: ۱۲۱/۲۶۱

بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات وزارت کشور، تعداد کل آرای صحیح۳/۸۸۹/۸۸۷ می‌باشد.

 



۱۳:۲۶: نتایج انتخابات مجلس در ۶حوزه انتخابیه

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۶۶ نتایج انتخابات در حوزه های انتخابیه یزد، اشکذر و ندوشن، تربیت حیدریه و مه ولات و زاوه، ابهر و خرمدره و سلطانیه، سراوان، سیب و سوران و مهرستان و زنجان و طارم و خدابنده را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

۱ - در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر، و ندوشن سیدابوالفضل موسوی بیوکی کاندید اصلاح طلبان (امید) از مجموع ۲۴۷هزار و ۲۵۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۲۴هزار و ۴۴۸رای موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح شد.

۲- در حوزه انتخابیه تربیت حیدریه، مولات و زاوه از مجموع ۱۶۷هزار و ۳۹۱ آرای صحیح ماخوذه سعید باستانی کاندید مستقل با کسب ۳۹هزار و ۵۷۱ رای و ابوالقاسم خسروی سهل آبادی کاندید اصولگرایان با کسب ۳۱هزار و ۳۱۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۳- در حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره و سلطانیه از مجموع ۱۲۴هزار و ۴۴۸ آرای صحیح ماخوذه محمد عزیزی کاندید مستقل با کسب ۲۵هزار و ۳۲۴هزار رای و محمدرضا خالمحمدی خرمی کاندید مورد حمایت اصولگرایان با کسب ۲۵هزار و ۳۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۴ - در حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سراوان و مهرستان محمد باسط درازهی کاندید مستقل از مجموع ۱۲۲هزار و ۱۴۴آرای صحیح ماخوذه با کسب ۶۰هزار و ۳۴۷ رای به بهارستان رفت.

۵ - در حوزه انتخابیه زنجان و طارم از مجموع ۲۲۴هزار و ۱۰۰ آرای صحیح ماخوذه سید ابوالفضل موسوی کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان (امید)با کسب ۵۲هزار و ۳۵۱ رای و فریدون احمدی کاندید مستقل با کسب ۵۰هزار و ۳۷۹ رای و علی وقف چی کاندید مستقل با کسب ۳۳هزار و ۶۹۵ رای و کریم خان محمدی کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان با کسب ۳۱هزار و ۹۱۰ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۶ - در حوزه انتخابیه خدابنده از مجموع ۹۳هزار و ۲۵۹ آرای صحیح ماخوذه سیدمحمدعلی موسوی کاندید مورد حمایت اصولگرایان با کسب ۱۴هزار و ۷۶۶رای و محمد سلطانی کاندید مستقل با کسب ۱۲ هزار و ۸۳۹ رای به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۳:۱۸: گرایش سیاسی نمایندگان مجلس دهم در یک نگاه

 

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان



۱۳:۱۴: آراء صندوق‌های تهران هنوز در حال شمارش است

قائم‌مقام وزیر کشور در مورد شرایط انتخابات دومرحله‌ای، اظهار کرد: کسی که بتواند یک چهارم آرای مأخوذه صحیح را کسب کند منتخب محسوب می‌شود و دیگر نیاز به برگزاری مرحله دوم انتخابات در آن حوزه انتخابیه نیست.

حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور صبح امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور درباره نحوه اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات در مورد شمارش آرای انتخابات، اظهار کرد: ستاد انتخابات طی اطلاعیه هایی در مورد برخی حوزه‌های انتخابیه که شمارش آرای آنها پایان نیافته است جزئیاتی را اعلام می‌کند.

وی درباره نحوه اطلاع‌رسانی مجلس خبرگان حوزه انتخابیه تهران، گفت: لیستی که شب گذشته به عنوان منتخبان خبرگان رهبری حوزه انتخابیه تهران اعلام شد لیست نهایی نبوده بلکه لیستی بوده که تا زمان انتشار اطلاعیه ترکیب شمارش آراء به آن نحو بوده است.

امیری همچنین به شرایط برگزاری انتخابات دو مرحله‌ای اشاره و اظهار کرد: برگزاری مرحله دوم انتخابات دارای فرمول‌هایی است در همین راستا چنانچه فردی بتواند یک چهارم آرای مأخوذه صحیح را کسب کند منتخب محسوب می‌شود و دیگر نیازی به دو مرحله‌ای شدن انتخابات نیست.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه در مورد شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران، گفت: آراء صندوق‌های تهران به تدریج در حال شمارش است و ستاد انتخابات کشور نیز طی اطلاعیه‌هایی نتایج آراء را به تدریج اعلام می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه افزایش مشارکت نسبت به تعداد رأی‌دهندگان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است درباره زمان پایان شمارش آراء، خاطرنشان کرد: امیدواریم که هرچه زودتر شمارش آراء انتخابات تمام شود.

سخنگوی وزارت کشور در پایان درباره برخی اخبار منتشره مبنی بر سفر غیرمنتظره وزیر کشور به مشهد، تأکید کرد: وزیر کشور در دفتر خود مشغول کار است و اصلاً به جایی سفر نکرده است.

 



۱۳:۰۹: آملی لاریجانی نفر اول خبرگان در مازندران

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: نتایج آرای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۱۱ شهرستان مازندران شمارش و نهایی شده است.

علیرضا یونسی افزود: بر اساس شمارش آرا در این ۱۱ شهرستان بیشترین آرای را آیت الله صادق لاریجانی آملی، آیت الله نورالله طبرسی، آیت الله علی معلمی و آیت الله توکل کسب کرده اند.

وی با اشاره به مشارکت بیش از ۷۲.۳ درصد واجد شرایط رای دادن در انتخابات مجلس گفت: در برخی شهرستان های استان میزان مشارکت بالای ۹۰ درصد بود و این میزان در سوادکوه شمالی ۹۸.۳ درصد، در سیمرغ ۹۶.۴ درصد، در نور ۹۶ درصد، در محمودآباد ۹۲.۳ درصد و گلوگاه ۸۵.۳ درصد بوده است.

مازندران هفت داوطلب در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و ۱۴۳ داوطلب در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی داشت که از این تعداد چهار داوطلب مجلس خبرگان رهبری و ۱۲ منتخب روانه مجلس می شوند.

 



۱۲:۵۶: نتایج انتخابات مجلس دهم در اردکان، بابلسر، بیرجند، شاهرود

بر اساس اطلاعیه‌ شماره ۶۱ ستاد انتخابات، نتایج قطعی انتخابات مجلس دهم در چند حوزه انتخابیه دیگر مشخص شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس این اطلاعیه، در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آراء شده‌اند:

درحوزه انتخابیه گچساران و باشت غلامرضا تاج گردون از مجموع ۸۹۷۳۳ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۶۶۱۰۳ رای

در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم عبدالحمید خدری از مجموع ۱۴۱۰۶۱ رای صحیح ماخوذه با کسب ۴۱۹۲۲ رای

در حوزه انتخابیه دشتستان محمد باقر سعادت از مجموع ۱۰۶۳۱۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۶۹۱۶ رای

در حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون از مجموع ۱۸۶۶۹۶ آرای صحیح ماخوذه آقای حبیب‌الله دهمرده با کسب ۱۱۴۴۳۹ رای و احمد علی کیخا با کسب ۶۴۹۵۰ رای

در حوزه انتخابیه ساری و میاندورود از مجموع ۲۵۶۳۲۹ آرای صحیح ماخوذه آقای علی اصغر یوسف نژاد با کسب ۱۱۶۵۴۰ رای و محمد دامادی با کسب ۶۷۱۵۸ رای

در حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا از مجموع ۱۰۶۶۳۶ آرای صحیح ماخوذه علی عسگر ظاهری عبده وند با کسب ۲۵۶۴۶ رای و علیرضا ورناصری قندعلی با کسب ۲۳۳۶۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه همدان و فامنین از مجموع ۲۶۸۷۳۹ آرای صحیح ماخوذه حمیدرضا حاجی بابایی با کسب ۱۳۳۳۴۳ رای و امیر خجسته با کسب ۸۰۳۰۶ رای

در حوزه انتخابیه شادگان مجید ناصری نژاد از مجموع ۷۴۱۱۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۴۷۱۰ رای

در حوزه انتخابیه ماهنشان، ایجرود، دهستانهای بوغداکندی و قلتوق: سید مرتضی خاتمی از مجموع ۵۴۶۹۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۳۸۷۵ رای

در حوزه انتخابیه شوشتر و کتوند: سهراب گیلانی از مجموع ۱۳۱۴۱۷ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۶۹۱۴ رای

در حوزه انتخابیه اندیمشک: فریدون حسوند از مجموع ۹۶۰۹۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۹۰۹۳ رای

در حوزه انتخابیه خمین: محمد ابراهیم رضایی از مجموع ۴۹۳۱۵ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۲۶۶۴ رای

در حوزه انتخابیه شازند از مجموع ۶۸۴۷۴ آرای صحیح ماخوذه صاحبعلی غفاری با کسب ۱۵۷۱۹ رای و علی ابراهیمی با کسب ۱۱۵۸۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر و ندوشن: سید ابوالفضل موسوی بیوکی از مجموع ۲۴۷۲۵۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۲۴۴۴۸ رای

در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات و زاوه از مجموع ۱۶۷۳۹۱ آرای صحیح ماخوذه سعید باستانی با کسب ۳۹۵۷۱ رای و ابوالقاسم خسروی سهل آبادی با کسب ۳۱۳۱۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه ابهر وخرمدره و سلطانیه از مجموع ۱۲۴۴۴۸ آرای صحیح ماخوذه آقایان محمد عزیزی با کسب ۲۵۳۲۴ رای و محمدرضا خالمحمدی خرمی با کسب ۲۵۰۳۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان: محمد باسط درازهی از مجموع ۱۲۲۱۴۴ آرای حیح ماخوذه با کسب ۶۰۳۴۷ رای.

در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر: اقبال محمدیان از مجموع ۹۹۱۵۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۵۴۵۵ رای

در حوزه انتخابیه ملکان: سلمان خدادادی از مجموع ۶۶۶۹۹ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۳۱۳۲ رای

در حوزه انتخابیه اهر و هریس از مجموع ۷۹۸۹۵ آرای صحیح ماخوذه بیت‌الله عبداللهی با کسب ۱۷۰۷۲ رای و مهدی حسینیان سراجه لو با کسب ۱۳۳۴۳رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه خوی و جایپاره: سید تقی کبیری از مجموع ۱۹۲۰۲۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۳۶۹۴ رای

مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد: از مجموع ۱۱۱۸۳۱ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا صباغیان بافقی با کسب ۲۷۴۸۳ رای و محمدرضا بابایی دره با کسب ۲۲۱۴۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

شاهرود و میامی: از مجموع ۱۳۰۳۲۰ آرای صحیح ماخوذه، سیدحسن حسینی با کسب ۴۹۹۷۰ رای و حائز اکثریت آراء شد.

بوکان، چالدران، پل دشت و شوط: از مجموع ۱۰۹۷۶۱ آرای صحیح ماخوذه، محمدقسیم عثمانی با کسب ۴۷۱۶۲ رای و حائز اکثریت آراء شد.

سراب: از مجموع ۷۳۰۴۹ آرای صحیح ماخوذه، یوسف داوودی با کسب ۱۶۲۸۴ رای و محمد نصیرپور سردهایی با کسب ۱۵۰۱۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

بابلسر و فریدون‌کنار: از مجموع ۹۱۹۳۵ آرای صحیح ماخوذه، ولی الله نانوا کناری با کسب ۳۹۳۱۹ رای حائز اکثریت آراء شد.

اردکان: از مجموع ۳۹۶۶۵ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا تابش با کسب ۲۵۵۷۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

فردوس، سرایان، طبس و بشرویه: از مجموع ۱۰۴۲۱۴ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا امیرحسنخانی با کسب ۵۱۶۱۵ رای حائز اکثریت آراء شد.

بیرجند، درمیان، خوسف: از مجموع ۱۷۲۵۴۲ آرای صحیح ماخوذه، سیدمحمدباقر عبادی با کسب ۵۹۳۶۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

بویین زهرا و آوج: از مجموع ۸۶۴۴۱ آرای صحیح ماخوذه، روح‌الله بابایی صالح با کسب ۳۳۴۸۶ رای حائز اکثریت آراء شد.

مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان: از مجموع ۱۸۶۳۴۰ آرای صحیح ماخوذه، محمدمهدی برومندی با کسب ۵۵۷۹۷ رای حائز اکثریت آراء شد.

بخش اول نتایج انتخابات مجلس دهم که روز شنبه ۸ اسفند و به تدریج از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد را اینجا ببینید.

 



۱۲:۴۷: در چه شرایطی انتخابات مجلس در تهران به دور دوم می‌رود؟

در شرایطی که شمارش آرای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران ادامه دارد این سوال در اذهان عمومی مطرح شده است که در چه شرایطی انتخابات مجلس شورای اسلامی به دور دوم می رود.

بر اساس اعلام سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، حد نصاب پیروزی در انتخابات مجلس، کسب حداقل یک چهارم کل آرا برای هر داوطلب است.

بر همین اساس در صورتی که یک نامزد بتواند یک چهارم از کل آرای ماخوذه در حوزه انتخابیه مورد نظر را کسب کند می تواند به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

به این ترتیب در صورتی که ۳۰ نامزد استان تهران موفق به کسب یک چهارم کل آرای ماخوذه شوند انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران به دور دوم نخواهد رفت.

 



۱۲:۳۶: رهبر: رأی اعلام شده مربوط به غرب و شمال تهران است/ رأی خوب ما در جنوب شهر است

در حالی که شمارش آرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه دارد فاطمه رهبر نامزد ائتلاف اصولگرایان در گفت و گو با نامه نیوز گفته است: آرای اعلام شده تا این لحظه به بخشی از شمال و غرب تهران مربوط می شود.

به گفته این نامزد اصولگرا رای اصولگرایان مربوط به جنوب شهر می شود و با شمارش آرایی منطقه جنوب تهران آرا اصولگرایان افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که خبرگزاری ایرنا در خبری به نقل از رئیس ستاد انتخابات استان تهران اعلام کرده است هزار صندوق شمارش نشده در تهران مربوط به شمال شهر است.

 



۱۲:۳۰: نتایج قطعی انتخابات خبرگان در فارس و کرمان

هادی پژوهش، رییس ستاد انتخابات فارس گفت: آیت الله سید علی اصغر دستغیب با یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۶۴۸ رای ، آیت الله احمد بهشتی با یک میلیون و ۲۲ هزار و ۲۵۶ رای، آیت الله اسد الله ایمانی با ۹۵۴ هزار و ۷۵۴ رای، حجت الاسلام سید محمد فقیه با ۵۶۰ هزار و ۲۳۷ رای و حجت الاسلام علی اکبر کلانتری با ۵۵۵ هزار و ۹۴۴ رای به پنجمین مجلس خبرگان راه یافتند.

همچنین روابط عمومی فرمانداری کرمان، در بیانیه ای نتیجه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان کرمان شرح زیر اعلام شد.

۱ - سیداحمد خاتمی فرزند سیدمهدی دارای ۷۰۱ هزار و ۹۷۲ رأی.

۲ -  محمد بهرامی‌خوشکار فرزند حسین دارای ۶۷۲ هزار و ۶۰۸ رأی.

۳ - امان‌الله علیمرادی فرزند عبدالله دارای ۵۵۹ هزار و ۶۵۶ رأی.

۴ -  سیدجلیل صدرطباطبائی فرزند سیداحمد دارای ۴۸۶ هزار و ۱۰۷ رأی.

۵ - احمد شیخ‌بهائی فرزند جواد دارای ۲۲۴ هزار و ۵۹ رأی.

در همین حال ایسنا نتایج انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی به شرح ذیل اعلام کرد:

۱-آیت الله هاشمی شاهرودی با کسب ۱ میلیون ۴۹۹ هزار ۱۰۹ رای

۲-آیت الله حسن عالمی با کسب ۱ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۹۹۰ رای

۳-آیت الله سیداحمد علم الهدی با کسب ۱ میلیون ۲۳۵ هزار ۵۶۵ رای

۴-آیت الله احمد حسینی خراسانی با کسب ۱ میلیون و ۱۸۰ هزار ۲۴۹ رای

۵-آیت الله سیدمجتبی حسینی با کسب  ۸۹۷ هزار و ۲۸ رای

۶- آیت الله محمد هادی عبدخدایی با کسب ۸۷۳ هزار ۱۴۳ رای

۷-    محمد سعید گلپایگانی ۷۲۸ هزار و ۸۹۴ رای

۸-    علی قربانی ۶۸۱هزار و ۱۳۱ رای

۹-    محمود مدنی بجستانی ۶۷۵هزار و ۸۰۹ رای

۱۰-    محمد مهدی عباسی آهو۱۳۲هزار و ۵۸۶ رای

 



۱۲:۲۸: بیادی بااشاره به آراء تهران: بارها هشدار دادم

یک نامزد اصولگرای مجلس دهم می‌گوید بارها درباره وضعیت ائتلاف اصولگرایان، نحوه استفاده از چهره‌های جدید و اعتدال ناشی از برجام، به اصولگرایان تذکر و هشدار داده ولی گوش کسی بدهکار نبوده است.

حسن بیادی در گفت‌و‌گو با «رویداد ۲۴» در واکنش به آرای حدادعادل در انتخابات تهران، گفت: در جریان این خبر قرار دارم. در این خصوص بار‌ها بنده و دوستان تذکر دادیم و گفتیم کسانی که بیش از سه دوره در مجلس بودند، نیایند و به جای چنین افرادی از چهره‌های جدید انقلابی استفاده کنیم ولی گوش کسی بدهکار نبود.

 



۱۲:۱۱:
انتشار گسترده یک تصویر پس از اعلام نتایج انتخابات

 

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان



۱۱:۳۵: انتخابات سمیرم به دور دوم کشیده شد

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان سمیرم گفت: دو نفر از نامزدهای انتخابات در حوزه انتخابیه سمیرم به نام‌های اصغر سلیمی و بهروز جعفری به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کردند.

محمد حسین نصرتی اظهارکرد: ۴۳ هزار و ۲۷نفر و ۶۵ درصد مردم در شهرستان سمیرم روز جمعه هفتم اسفندماه در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان مشارکت کردند.

وی افزود: ۱۲ نفر در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سمیرم به‌رقابت پرداختندکه از این بین اصغر سلیمی با کسب ۷۸۳۲ رای و بهروز جعفری با ۷۴۴۴ رای به دور دوم راه یافتند.

فرماندار سمیرم اضافه کرد: خوشبختانه مراحل مختلف انتخابات اعم از تبلیغات نامزدها، روند رای گیری و شمارش آراء در شهرستان سمیرم به خوبی و با کم‌ترین میزان تخلف برگزار شد.

 



۱۱:۳۴: آخرین نتایج انتخابات در لرستان

‌رئیس ستاد انتخابات لرستان از آخرین نتایج انتخابات در استان خبر داد.

سیدسعید شاهرخی در جمع خبرنگاران، گفت: براساس آخرین اطلاعات واصل شده در حوزه‌های مختلف انتخابیه استان‌ در شهرستان بروجرد از مجموع ۱۴۷ هزار و ۳۷۱ رای انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

وی اظهار کرد: علاالدین بروجردی با ۳۰ هزار و ۴۶۶ رای، هادی مقدسی با ۲۹ هزار و ۱۰۸ رای، عباس گودرزی با ۲۷ هزار و ۵۲۷ رای و فاطمه مقصودی با ۲۶ هزار و ۸۱۵ رای چهار نفری هستند که در مرحله دوم به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس ستاد انتخابات لرستان تصریح کرد: در حوزه انتخابیه دورود و ازنا از مجموع آرای ماخوذه ۱۲۱هزار و ۷۲۶ رای مجیدکیان‌پور با ۲۰ هزار و ۹۹۴ رای و حسین گودرزی با ۲۰ هزار و ۵۷۴ رای حائز اکثریت آرا شدند و به مرحله دوم راه یافتند.

شاهرخی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه الیگودرز از مجموع آرای ۷۲ هزار و ۴۳۱ رای محمد خدابخشی با ۲۰ هزار و ۹۹۱ رای حائز اکثریت آرا شد و در همین مرحله به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله از مجموع آرای ۱۱۹ هزار و ۶۰۳ رای، علی رستمیان با ۴۸ هزار و ۴۴۰ رای انتخاب شدند و در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان از مجموع ۱۲۹ هزار و ۲۲۲ رای، الهیار ملکشاهی با ۵۴ هزار و ۷۱۳ رای به عنوان منتخب مردم شناخته شدند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان خاطرنشان کرد: درحوزه انتخابیه پلدختر از مجموع آرای ۵۱ هزار و ۱۷۵ رای سید حمیدرضا کاظمی با ۱۸ هزار و ۹۵۰ رای منتخب مردم شناخته شدند.

شاهرخی افزود: در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی انتخابات به دور دوم کشیده شده و ۴ نفر اولی که دارای اکثریت آرا هستند به ترتیب از مجموع ۲۵۸ هزار و ۸۵۷ رای ماخوذه، محمد بیرانوندی با ۵۲ و ۸۸۳ رای، محمدرضا ملکشاهی راد با ۳۲ هزار و ۱۰۸ رای، اعظم محمدی نیا با ۳۱ هزار و ۸۵۲ رای و مرتضی محمودوند با ۳۰‌ هزار و ۱۴ رای هستند.

وی با اشاره به انتخابات خبرگان نیز اظهار کرد: تاکنون آیت الله هاشم نیازی با ۳۵۶ هزار و ۴۵۴رای، آیت الله سید محمد نقی شاهرخی ۳۲۱ هزار و ۶۶۰ رای و آیت الله احمد مبلغی ۳۱۹ هزار و ۴۳۱ رای به ترتیب بیشترین آرا را از آرای ثبت شده دارند.

این مقام مسئول گفت: دو حوزه انتخابیه کوهدشت و پلدختر باقی مانده است.

 



۱۱:۲۶: تک‌ رای کاندیدای رفسنجان و انار

در پی انتشار مطلبی در خصوص کسب فقط یک رای توسط آقای اسفندمز کاندیدای مجلس از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار، فرزند وی واقعیت ماجرا را تشریح کرد.

محمد اسفندمز گفت: واقعیت از این قرار است که پدرم نامه انصراف خود را به صورت کتبی به فرمانداری رفسنجان اعلام کرده بود اما فرمانداری به اشتباه در روز انتخابات اسم ایشان را در لیست قرار داد و نام ایشان ساعتی در لیست کاندیداها قرار داشت و بعد لاک گرفته شد.

وی افزود: بعد از پایان رای‌گیری، آرای ایشان ابطال شد اما یک رای از آرای ایشان در لیست نهایی ثبت شد که این موضوع مایه ناراحتی برای خانواده شده است.

 



۱۰:۵۸: پیشتازی کاندیداهای مستقل و اصلاح طلب در ۸ حوزه انتخابیه

نتایج قطعی انتخابات مجلس دهم در حوزه های انتخابیه مهریز، شاهرود، چالدران، سراب، بابلسر، اردکان، فردوس، بیرجند، بوئین زهرا، مرودشت نشان می دهد نماینده های ۸ حوزه انتخابیه مشخص و دو حوزه نیز به مرحله دوم کشیده شد.

بر اساس اطلاعیه‌ شماره ۶۱ ستاد انتخابات، در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آراء شده‌اند:

مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد: از مجموع ۱۱۱۸۳۱ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا صباغیان کاندیدای مستقل بافقی با کسب ۲۷۴۸۳ رای و محمدرضا بابایی کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان با کسب ۲۲۱۴۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

شاهرود و میامی: از مجموع ۱۳۰۳۲۰ آرای صحیح ماخوذه، سیدحسن حسینی کاندید مورد حمایت اصولگرایان با کسب ۴۹۹۷۰ رای و حائز اکثریت آراء شد.

بوکان، چالدران، پل دشت و شوط: از مجموع ۱۰۹۷۶۱ آرای صحیح ماخوذه، محمدقسیم عثمانی کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان (امید) با کسب ۴۷۱۶۲ رای و حائز اکثریت آراء شد.

سراب: از مجموع ۷۳۰۴۹ آرای صحیح ماخوذه، یوسف داوودی کاندید مستقل با کسب ۱۶۲۸۴ رای و محمد نصیرپور سردهایی کاندید مستقل با کسب ۱۵۰۱۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

بابلسر و فریدون‌کنار: از مجموع ۹۱۹۳۵ آرای صحیح ماخوذه، ولی الله نانوا کناری کاندیدای مستقل با کسب ۳۹۳۱۹ رای حائز اکثریت آراء شد.

اردکان: از مجموع ۳۹۶۶۵ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا تابش کاندید اصلاح طلبان(امید) با کسب ۲۵۵۷۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

فردوس، سرایان، طبس و بشرویه: از مجموع ۱۰۴۲۱۴ آرای صحیح ماخوذه، محمدرضا امیرحسنخانی کاندیدای مستقل با کسب ۵۱۶۱۵ رای حائز اکثریت آراء شد.

بیرجند، درمیان، خوسف: از مجموع ۱۷۲۵۴۲ آرای صحیح ماخوذه، سیدمحمدباقر عبادی کاندید مورد حمایت اصولگرایان با کسب ۵۹۳۶۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

بویین زهرا و آوج: از مجموع ۸۶۴۴۱ آرای صحیح ماخوذه، روح‌الله بابایی صالح کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان (امید) با کسب ۳۳۴۸۶ رای حائز اکثریت آراء شد.

مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان: از مجموع ۱۸۶۳۴۰ آرای صحیح ماخوذه، محمدمهدی برومندی کاندید مشترک اصولگرایان و لیست صدای ملت با کسب ۵۵۷۹۷ رای حائز اکثریت آراء شد.

 



۱۰:۱۸: نتایج رسمی ۱۱ حوزه انتخابیه دیگر

حوزه های انتخابیه ماکو، سراب، اردکان، مهریز و شاهرود از جمله حوزه های انتخابیه ای هستند که نتیجه آنها رسما از سوی وزارت کشور اعلام شده است.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۶۱، آخرین اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به شرح زیر اعلام کرد:

در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد از مجموع ۱۱۱.۸۳۱ آراء صحیح ماخوذه، آقایان محمدرضا صباغیان بافقی با کسب ۲۷.۴۸۳ رای و محمدرضا بابایی دره با کسب ۲۲.۱۴۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی از مجموع آراء ۱۳۰.۳۲۰ رای ماخوذه صحیح، آقای سید حسن حسینی با کسب ۴۹.۹۷۰ رای حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط از مجموع ۱۰۹.۷۶۱ آراء ماخوذه صحیح، آقایان عین الله شریف پور با کسب ۲۷.۷۹۹ رای و محرم اکبرزاده با کسب ۲۰.۸۸۴ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بوکان از مجموع ۱۰۶.۶۰۹ آراء ماخوذه صحیح آقای محمدقسیم عثمانی با کسب ۴۷.۱۶۲ رای، حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه سراب از مجموع ۷۳۰۴۹ آراء ماخوذه صحیح، آقای یوسف داودی با کسب ۱۶.۲۸۴ و آقای محمد نصیرپور سردهائی با کسب ۱۵۰۱۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون کنار از مجموع ۹۱.۹۳۵ آراء ماخوذه صحیح، آقای ولی الله نانواکناری با کسب ۳۹.۳۱۹ رای، حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه اردکان از مجموع ۳۹.۶۶۵ آراء ماخوذه صحیح، آقای محمدرضا تابش با کسب ۲۵.۵۷۱ رای، حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه از مجموع ۱۰۴.۲۱۴ آراء ماخوذه صحیح، آقای محمدرضا امیر حسن خانی با کسب ۵۱.۶۱۵ رای، حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف از مجموع ۱۷۲.۵۴۲ آراء ماخوذه صحیح، آقای سید محمد باقر عبادی با کسب ۵۹.۳۶۱ رای، حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه بوئین زهرا و آوج از مجموع ۸۶.۴۴۱ آراء ماخوذه صحیح، آقای روح الله بابایی صالح با کسب ۳۳.۴۸۶ رای، حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان از مجموع ۱۸۶.۳۴۰ آراء ماخوذه صحیح، آقای محمدمهدی برومندی با کسب ۵۵.۷۹۷ رای، حائز اکثریت آراء شد.



۰۹:۵۸: شمارش آرای یک هزار صندوق خبرگان رهبری و یک هزار و ۴۰۰شعبه اخذ رای مجلس در تهران هنوز ادامه دارد

شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران همچنان ادامه دارد و نتایج نهایی با شمارش کامل آرا از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام می شود.

شمارش آرای یک هزار صندوق خبرگان رهبری و یک هزار و ۴۰۰شعبه اخذ رای مجلس در تهران هنوز ادامه دارد.

علی اصغر ناصربخت در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت که شمارش حدود ۱۰۰۰ صندوق اخذ رای مجلس خبرگان رهبری که به طور عمده مربوط به شمال شهر تهران است ، هنوز ادامه دارد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران با اشاره به روند شمارش آرای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران خاطرنشان کرد: شمارش آرای ۲۷۳۷ صندوق اخذ رای در این حوزه به پایان رسیده است.

وی در خصوص شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: درهمین ارتباط فرآیند شمارش آرا حدود یک هزار و ۴۰۰ شعبه اخذ رای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران هنوز به پایان نرسیده است.

حوزه تهران، اسلام شهر، شهر ری و شمیرانات دارای ۱۶ نماینده در مجلس خبرگان و ۳۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

 



۰۹:۵۲: جدیدترین آمار از نتایج انتخابات مجلس در تهران

تازه‌ترین آمار از نتایج انتخابات مجلس در تهران اعلام شد.

بر اساس آخرین اطلاعیه وزارت کشور ستاد انتخاباتی وزارت کشور اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران،ری، شمیران، اسلام شهر و پردیس از مجموع ۳ هزار و ۸۴۶ صندوق ۲۶۳۳۹۰۵ آرای ماخوذه شمارش شده به ترتیب زیر است:

۱-محمدرضا عارف ۱۲۸۷۶۶۲ رای

۲- علی مطهری ۱۱۵۱۵۵۱ رای

۳- علیرضا محجوب ۱۰۴۶۹۲۳ رای

۴- سهیلا جلودارزاده ۱۰۳۹۸۳۶ رای

۵- الیاس حضرتی ۱۰۲۰۷۰۵ رای

۶- کاظم جلالی ۹۹۶۴۲۸ رای

۷- محمدرضا بادامچی ۹۹۰۰۸۵ رای

۸- فریده اولاد قباد ۹۸۴۵۴۵ رای

۹- مصطفی کواکبیان ۹۶۰۰۰۸ رای

۱۰- سید فاطمه حسینی ۹۵۸۷۸۳ رای

۱۱- پروانه سلحشوری ۹۴۵۴۱۵ رای

۱۲- ابوالفضل سروش ۹۴۳۶۴۷ رای

۱۳- علی نوبخت ۹۳۳۴۹۳ رای

۱۴- علیرضا حیدری ۹۳۲۳۵۸ رای

۱۵- فاطمه سعیدی ۹۲۹۳۱۶ رای

۱۶- مهدی شیخ ۹۲۸۲۸۳ رای

۱۷- محمود صادقی ۹۲۶۷۸۱ رای

۱۸- محمد علی وکیلی ۹۲۴۳۰۹ رای

۱۹- بهروز نعمتی ۹۱۶۰۱۸ رای

۲۰- پروانه مافی ۹۱۵۸۰۸ رای

۲۱- فاطمه ذوالقدر ۹۱۰۴۸۷ رای

۲۲- محمدجواد فتحی ۸۹۵۵۶۷ رای

۲۳- فرید موسوی ۸۹۳۶۲۷ رای

۲۴- طیبه سیاوشی ۸۹۳۲۶۰ رای

۲۵- محمدرضا نجفی ۸۹۲۸۹۷ رای

۲۶- داود محمدی ۸۹۲۳۴۹ رای

۲۷- محمد علی جانی زمانی ۸۸۸۷۵۵ رای

۲۸- احمد مازنی ۸۸۴۷۲۵ رای

۲۹ علیرضا رحیمی ۸۷۹۹۰۰ رای

۳۰- عبدالرضا هاشم زایی ۸۶۱۴۶۳ رای

۳۱- غلامعلی حداد عادل

۳۲- مرتضی آقا تهرانی

۳۳- مرضیه وحید دستجردی

۳۴- محمدحسن ابوترابی

۳۵- احمد توکلی

۳۶- بیژن نوباوه

۳۷- علیرضا زاکانی

۳۸- یحیی آل اسحاق

۳۹- فاطمه رهبر

۴۰- مهرداد بذر پاش

 



۰۹:۴۳: آخرین نتایج انتخابات تهران: تمام نامزدهای ائتلاف اصلاح طلبان در در بین ۳۰ نفر قرار دارند. حداد عادل نفر ۳۱ است.

 



۰۹:۲۸: نتیجه انتخابات خبرگان در سیستان و بلوچستان، سمنان و همدان

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، نتایج انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در چند حوزه انتخابیه دیگر مشخص شد.

بر این اساس نتایج اعلام شده به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه استان سیستان و بلوچستان، از مجموع ۱۱۱۷۲۶۱ رای ماخوذه، علی احمد سلامی با کسب ۷۳۲۲۸۹ رای و عباسعلی سلیمانی اسبوکلایی با کسب ۳۱۷۸۶۷ رای حائز اکثریت نسبی شدند.

در حوزه انتخابیه سمنان سید محمد شاه چراغ از مجموع ۳۲۵۰۴۹ رای صحیح ماخوذه با کسب ۲۲۴۲۱۵ رای حائز اکثریت نسبی آرا شد.

در حوزه انتخابیه همدان از مجموع۸۴۵۲۵۳ رای صحیح ماخوذه، سید مصطفی موسوی فراز با کسب ۴۴۱۳۲۱ رای و غیاث الدین طه محمدی با کسب ۳۱۹۶۵۶ رای حائز اکثریت آرا شدند.

 



۰۹:۱۹: نماینده یزد به مجلس راه یافت

رئیس ستاد انتخابات استان یزد نتیجه رای گیری در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر را اعلام کرد و گفت: سید ابوالفضل موسوی بیوکی با رای مردم این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

محمدعلی طالبی گفت: از مجموع ۲۶۴ هزار و ۴۸۱ رای ماخوذه سید ابوالفضل موسوی بیوکی با مجموع ۱۲۴ هزارو ۴۴۸ رای به مجلس راه یافت.

وی درصد مشارکت در این حوزه را ۶۵٫۲ درصد اعلام کرد.

تعداد واجدان شرایط رای دادن در این استان ۶۶۵ هزار و ۵۰۴ نفر است.

تعداد واجدان شرایط رای دادن در این استان ۶۶۵ هزار و ۵۰۴ نفر است که از این ۴۰۵ هزار و ۶۷۹ نفر هم مربوط به حوزه یزد و اشکذر است.

استان یزد با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت در انتخابات دهمین دوره مجلس مجلس شورای اسلامی چهار نماینده دارد که بر اساس اعلام رئیس ستاد انتخابات استان در حال حاضر برای هر کرسی حدود ۱۴ نفر نامزد شده اند.

پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره شورای اسلامی هفتم اسفند ماه برگزار شد.

 



۰۹:۰۴: نتایج رسمی انتخابات مجلس در رشت

نتایج کلی داوطلبان نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه شهرستان رشت مشخص شدند.

بر این اساس از مجموع ۲۷۹/۶۶۵ رای داخل صندوق، ۲۵۹/۴۴۲ رای قابل شمارش بوده و تعداد ۱۹/۹۶۷ رای باطله ماخوذه ثبت شده است و غلامعلی جعفرزاده با ۹۰۹۲۱ رای به عنوان نفر اول به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

جعفرزاده بعد از رای ۱۶۱ هزاری محمدباقر نوبخت در دوره پنجم مجلس بیشترین آرای تاریخ نمایندگی این شهرستان را به نام خود ثبت کرده است.

همچنین محمد صادق حسنی جوریابی ، جبار کوچکی نژاد، سید علی آقازاده، سیدولی الله عظمتی در دور دوم به رقابت میپردازند تا دو نفر دیگر از این حوزه انتخابیه راهی مجلس شوند.

 



۰۸:۵۸: نتیجه قطعی شمارش آرا در بویراحمد

پس از آمار مأخوذه غلام محمد زارعی با ۴۸ هزار و ۸۱۶ رأی به عنوان منتخب مردم بویراحمد و دنا معرفی شد.

به گزارش خبر آنلاین از یاسوج،فرماندار شهرستان بویراحمد از اعلام نتیجه قطعی شمارش آرا ،دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان خبر داد.

محمد کاظم نظری در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: نتیجه نهایی دو حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا ۱۸۰ هزار و ۹۵۱ رای دهنده داشته که از لحظاتی پیش نفر اول انتخابات مشخص و اعلام شد.

فرماندار بویراحمد اذعان کرد: پس از آمار مأخوذه غلام محمد زارعی با ۴۸ هزار و ۸۱۶ رأی به عنوان منتخب مردم بویراحمد و دنا معرفی شد.
نظری تعداد آرای ستار هدایت‌خواه را ۴۶ هزار و ۱۸۰ نفر عنوان کرد و گفت: مهدی روشنفکر با ۳۷ هزار و ۸۷۴ رای نفر سوم و محمد بهرامی با ۳۵ هزار ۲۹ هزار رأی را کسب کرد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بویراحمد از حضور ۱۸۰ هزار و ۹۵۱ نفر در انتخابات بویراحمد و دنا خبر داد و گفت: از آغاز رأی‌گیری شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای بودیم و با حضور خود برگ زرین دیگری به افتخارات این استان و شهرستان افزوده می‌شود.

قابل ذکر است که با توجه به اعتراض برخی از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در حوزه بویراحمد و دنا نتایج باید از طرف شورای نگهبان نیز تایید شود.

 



۰۸:۲۲: حضور ۵ زن در مجلس قطعی شد؛ ۱۳ زن در انتظار

با اعلام نتایج تعدادی از حوزه های انتخابیه از سراسر کشور، تاکنون حضور ۵ زن در مجلس شورای اسلامی دهم قطعی شده است.

تاکنون حدود ۶۵ حوزه انتخابیه از سراسر کشور نمایندگان خود را شناخته اند. با پایان شمارش آرا در برخی حوزه های انتخابیه کوچک و بزرگ حالا شاید بتوان در مورد ترکیب جنسیتی نمایندگان منتخب مردم در دهمین دوره مجلس پیش بینی هایی را انجام داد.

در حالی که رکورد تعداد حضور زنان در مجلس شورای اسلامی تاکنون در اختیار مجلس پنجم با ۱۴ نماینده زن بوده است، به نظر می رسد شرایط برای شکسته شدن این رکورد در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فراهم است. در مجلس فعلی (مجلس نهم) نیز ۹ زن بر کرسی نمایندگی مردم نشسته اند.

تاکنون حضور زنان در برخی حوزه های انتخابیه به قطعیت رسیده و در تعدادی نیز زنان به دور دوم انتخابات راه یافته اند. آنچه از اخبار رسمی و غیر رسمی شمارش آرا اعلام شده است؛ تا این لحظه زهره سالاری از حوزه انتخابیه کرمان، سیده حمیده زرآبادی از حوزه انتخابیه قزوین، هاجر چنارانی از حوزه انتخابیه نیشابور، سکینه الماسی از حوزه انتخابیه کنگان و زهرا سعیدی از حوزه انتخابیه مبارکه موفق به کسب اعتماد مردم و راهیابی به مجلس شورای اسلامی شده اند.

همچنین شهلا میرگلوبیات (نماینده فعلی مجلس) از حوزه انتخابیه ساوه، خدیجه ربیعی از حوزه انتخابیه بروجن، سارا فلاحی از حوزه انتخابیه ایلام و معصومه آقاپور از حوزه انتخابیه شبستر به دور دوم انتخابات مجلس راه یافته اند.

با توجه به حضور حداقل ۵ زن در هر یک از فهرست های ۳۰ نفره، می توان انتظار داشت این تعداد نیز از حوزه تهران به مجلس دهم راه یابند. همچنین از آنجا که در فهرست پیشتازان حوزه انتخابیه مشهد نام یک زن دیده می شود، می توان احتمال داد که مردم مشهد نیز پس از دوره نهم که تمامی منتخبان مرد بودند، بار دیگر به یک زن اعتماد کرده اند. مشهدی ها در دوره پنجم مجلس با حضور ۲ نماینده زن بیشترین حضور زنان در این حوزه انتخابیه را داشتند. همچنین براساس اخبار غیررسمی ۲ زن در فهرست پیشتازان اصفهان قرار دارند.

بر پایه قطعیت حضور ۵ زن در مجلس دهم و احتمال حضور ۵ زن اعم از اصولگرا یا اصلاح طلب در فهرست نهایی منتخبان تهران، جلوس ۱۰ زن در دهمین دوره خانه ملت تقریبا قطعی است که همین تعداد هم از زنان مجلس نهم بیشتر است. از سوی دیگر با توجه به حضور دست‌کم ۴ زن در دور دوم انتخابات مجلس و احتمال حضور زنانی از حوزه های انتخابیه مشهد و تبریز در میان منتخبان، می توان پیش بینی کرد که تعداد نهایی زنان منتخب مردم در مجلس دهم عددی بین ۱۲ تا ۱۸ خواهد بود که در یک تحلیل منطقی پیش بینی حضور ۱۳ تا ۱۵ زن در فهرست نهایی راه یافتگان به مجلس دهم دور از ذهن نیست. بر این اساس در صورتی که شرایط بر هیمن منوال پیش رود احتمال شکسته شدن رکورد حضور زنان در مجلس بسیار زیاد است.

 



۰۸:۱۵: تجمع کاندیداها در چند شهر کشور مدیریت شد

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: در برخی از شهرهای کشور طرفداران کاندیداها جمع شده بودند که در حدود چهار تا پنج شهر بود اما این مسئله، مدیریت و شورای تامین استان‌ها تشکیل شد.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت امنیتی انتخابات، اظهار کرد: در برخی از شهرهای کشور طرفداران کاندیداها جمع شده بودند که در حدود چهار تا پنج شهر بود اما این مسئله مدیریت و شورای تامین استان‌ها در همین رابطه تشکیل شد.

وی افزود: به طرفداران کاندیداها اعلام کرده‌ایم که اگر مواردی دارند، از طریق قانون دنبال کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: تاکنون مورد خاص، تجمیع و نیز قتل در این رابطه در کشور نداشتیم.

 



۰۸:۱۴: نتایج انتخابات مجلس خبرگان سمنان و همدان

ستاد انتخابات وزارت کشور طی اطلاعیه ای نتایج انتخابات خبرگان در استان های سمنان و همدان را اعلام کرد.

در اطلاعیه شماره ۶٠ اعلام کرد؛ در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان سمنان از مجموع ٣٢۵٠۴٩ رای ماخوذه "آیت الله سیدمحمد شاه چراغ" با کسب ٢٢۴٢١۵ رای حائز اکثریت نسبی آراء شد.

در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان همدان از مجموع ٨۴۵٢۵٣ رای ماخوذه آقایان "سید مصطفی موسوی فراز" با کسب ۴۴١٣٢١ رای و آقای "غیاث الدین طه محمدی" با کسب ٣١٩۶۵۶ رای حائز اکثریت نسبی آراء شدند.

 



۰۰:۰۰: ۱۰۰۰ صندوق خبرگان و ۱۵۰۰ صندوق مجلس در تهران هنوز شمارش نشده است

حدود ۱۰۰۰ صندوق انتخابات خبرگان رهبری و ۱۵۰۰ صندوق انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران شمارش نشده است.

یک منبع آگاه در فرمانداری تهران با اعلام این خبر به خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: نتایجی که تاکنون اعلام شده نتایج قطعی نیست.

وی افزود: هنوز ۱۰۰۰ صندوق خبرگان و ۱۵۰۰ صندوق مجلس باقیمانده که شمارش نشده است.

 


۹ اسفند

۲۳:۵۸: نتایج نهایی انتخابات مجلس در استان لرستان اعلام شد+ اسامی و میزان آرا

سعید شاهرخی رئیس ستاد انتخابات لرستان شامگاه شنبه در در گفت‌وگو با صداوسیمای مرکز لرستان اظهار داشت: نتایج دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۷ حوزه انتخابیه لرستان مشخص شد.

وی افزود: نتایج انتخابات به شرح زیر است:

حوزه انتخابیه الیگودرز

جمع کل آراء ماخوذه ۷۲۴۳۱ رای

جمع کل آراء صحیح ۷۱۲۰۱ رای

در این حوزه انتخابیه جناب آقای محمدخدابخشی با ۲۰۹۹۱ رای به طور مستقیم منتخب مجلس دهم شد.

حوزه انتخابیه بروجرد

جمع کل آراء ماخوذه ۱۴۷۳۷۱ رای

جمع کل آراء صحیح  ۱۴۱۹۵۶ رای

در این حوزه انتخابیه کاندیداهای زیر یه دور دوم انتخابات راه یافتند:

علاالدین بروجردی با ۳۰۴۶۶رای

هادی مقدسی با  ۲۹۱۰۸ رای

عباس گودرزی با ۲۷۵۲۷ رای

فاطمه مقصودی با ۲۶۸۱۵ رای

حوزه انتخابیه پلدختر

جمع کل آراء ماخوذه ۵۱۱۷۵ رای

جمع کل آراء صحیح ۵۰۵۸۵ رای

در این حوزه انتخابیه جناب آقای سید حمیدرضا کاظمی با۱۸۹۵۰رای به طور مستقیم منتخب مجلس دهم شد.

حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی

جمع کل آرا ماخوذه ۲۵۸۸۵۷ رای

۴ کاندیدای زیر به مرحله بعد رفتند

محمدبیرانوندی با ۵۲۸۸۳ رای

محمدرضا ملکشاهی راد با ۳۲۱۰۸ رای

اعظم محمدی نیا با ۳۱۸۵۲ رای

مرتضی محمودوند با ۳۰۰۱۴ رای

حوزه انتخابیه دلفان و سلسله

جمع کل آراء ماخوذه ۱۱۹۶۰۳ رای

جمع کل آراء صحیح ۱۱۷۴۸۰ رای

در این حوزه انتخابیه جناب آقای علی رستمیان با ۴۸۴۴۰ رای به طور مستقیم منتخب مجلس دهم شد.

حوزه انتخابیه دورود و ازنا

جمع کل آراء صحیح ۱۲۱۷۲۶ رای

در این حوزه انتخابیه کاندیداهای زیر به دور دوم انتخابات راه یافتند:

حسین گودرزی با  ۲۰۹۹۴ رای

مجید کیانپور با ۲۰۵۷۴ رای

حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان

جمع کل آراء ماخوذه ۱۲۹۲۲۲ رای

جمع کل آراء صحیح ۱۲۸۶۲۱رای

در این حوزه انتخابیه الهیارملکشاهی با ۵۴۷۱۳ رای به طور مستقیم منتخب مجلس دهم شد.


۲۳:۵۵: نتایج شمارش آرا انتخابات مجلس در ۱۲ حوزه انتخابیه مشخص شد


نتایج نهایی شمارش آرا در برخی حوزه های انتخابیه اعلام شد.

متن اطلاعیه شماره ۵۹ به شرح ذیل است:

در حوزه انتخابیه لنگرود از مجموع ۷۵ هزار ۷۳۳ رای آرای صحیح مأخوذه مهرداد بائوج لاهوتی با کسب ۲۸هزار ۸۴۶ به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

همچنین عبدالغفور امانزاده درحوزه انتخابیه گرگان و آق قلا از مجموع ۲۴۶ هزار ۷۴ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۴۷ هزار ۸۹۴ رأی و نورمحمد تربتی‌نژاد با کسب ۴۷ هزار و ۴۶۷ رای و نبی هزار جریبی با کسب ۴۵ هزار و ۹۴ رای و سید علی طاهری با کسب ۴۳ هزار و ۳۰۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه نهاوند نیز حسن بهرام نیا از مجموع ۹۰۴ هزار ۳۲ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۳۱ هزار و ۱۳۲ رأی به خانه ملت راه یافت.

در حوزه انتخابیه لامرد و مهر از مجموع ۸۴ هزار و ۵۹۱ آرای صحیح مأخوذه سید محسن علوی با کسب ۴۰ هزار و ۴۱۴ رأی به مجلس راه یافت.

همچنین درحوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن از مجموع ۱۶۲ هزار و ۲۱۵ آرای صحیح مأخوذه بهروز بنیادی با کسب ۴۸ هزار و ۶۶۰ رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه آستارا نیز ولی داداشی از مجموع ۴۹ هزار ۷۲۹ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۱۴ هزار و ۱۷۳ رأی موفق به ورود به مجلس شد.

در حوزه انتخابیه آمل نیز عزت الله یوسفیان ملا از مجموع ۱۸۱ هزار ۹۶۷ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۸۴ هزار و ۴۵۳ رأی به خانه ملت راه یافت.

در حوزه انتخابیه الیگودرز، محمد خدابخش از مجموع ۷۱ هزار ۲۰۱ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۲۰ هزار و ۹۹۱ رأی به خانه ملت راه یافت.

در حوزه انتخابیه شیروان نیز عبدالرضا عزیزی از مجموع ۸۰ هزار ۱۱۸ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۲۷ هزار و ۱۷۹ رأی موفق به ورود به مجلس شد.

همچنین درحوزه انتخابیه قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع ۱۰۸ هزار و ۶۹۴ آرای صحیح مأخوذه فرهاد تجری با کسب ۳۰ هزار و ۷۳۱ رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار نیز ایرج بیگدلو با کسب ۲۰ هزار و ۴۹۹ رأی و شکور پورحسین شقلان با کشب ۱۷ هزار و ۴۷۵ رای از مجموع ۱۲۷ هزار و ۸۷۹ آرای ماخوذه به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد نیز علی اسماعیلی از مجموع ۱۳۶ هزار ۳۳۳ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۳۶ هزار و ۸۹۱ رأی موفق به ورود به مجلس شد.

 



۲۳:۵۳: نتایج رسمی شمارش آرای انتخابات مجلس در خراسان شمالی

ار شمارش آرا ۱۶۵۰ صندوق اخذ رای درخراسان شمالی به پایان رسید و نتایج قطعی آن اعلام شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات خراسان شمالی و منابع موثق نتایج قطعی سه حوزه اصلی انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم، حوزه انتخابیه شیروان و حوزه انتخابیه اسفراین و حوزه انتخابیه مشترک قوچان و فاروج به شرح زیر اعلام شد:

در حوزه انتخابیه شهرستان بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم:

۱ – آقای علی اکبری با کسب ١٠٣٠۴۶ رای

۲ – آقای علی قربانی با کسب ٩٩٢٠۴ رای

در حوزه انتخابیه شیروان:

۱ – آقای عبدالرضا عزیزی با کسب ۲۷۱۷۹ رای

در حوزه انتخابیه اسفراین:

۱ – هادی قوامی با کسب ۲۴۱۹۵ رای

در حوزه انتخابیه  مشترک قوچان و فاروج :

۱ – هادی شوشتری با ۴۱۲۱۷

حائز اکثریت آرا گردیده و به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

به گزارش خبرنگار مهر، خراسان شمالی با دارا بودن هشت شهرستان و جمعیتی بالغ بر ۹۲۹ هزار نفر دارای چهار کرسی ثابت و یک کرسی مشترک در مجلس شورای اسلامی است.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی ستاد انتخابات خراسان شمالی حوزه انتخابیه شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم دارای ۵۷۴ هزار و ۶۵۴ نفر جمعیت، حوزه انتخابیه شهرستان شیروان با ۱۶۵ هزار و ۹۳۵ نفر و حوزه انتخابیه شهرستان اسفراین ۱۳۴ هزار و ۸۸۷ نفرجمعیت است که از این تعداد۴۱۰ هزار نفر در حوزه انتخابیه شهرستان بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم، ۱۲۰ هزار نفر در حوزه انتخابیه شیروان و ۹۹ هزار نفر در حوزه انتخابیه اسفراین واجد شرایط رای دادن بودند.

طبق آخرین اعلام ستاد انتخابات از مجموع واجدین شرایط رای دادن، ۷۱ درصد مردم خراسان شمالی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند.

 



۲۳:۴۷: در هیچ حوزه انتخابیه‌ای صندوق رای به سرقت نرفته است

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: در هیچ یک از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور هیچ صندوق رایی به سرقت نرفته و برخی خبرها در مورد این اتفاق صحیح نیست.

حسین ذوالفقاری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور گفت: در برخی حوزه‌های انتخابیه نظیر یاسوج و کوهدشت طرفداران کاندیداها تجمع کرده بودند که شورای تامین در این مناطق تشکیل و موضوع مدیریت شد و قرار شد این موضوعات از طریق قانونی پیگیری شود.

وی افزود: پیش از انتخابات، شورای فضای مجازی تشکیل شد و این شورا به این نتیجه نرسید که محدودیتی اعمال شود.

 



۲۳:۳۲: نتایج نهایی انتخابات خبرگان تهران متعاقبا اعلام خواهد شد

ستاد انتخابات کشور در توضیح اطلاعیه شماره ۵۸ اعلام کرد: لیست اعلام شده مربوط به انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان تهران، نتایج صندوق‌های اخذ رأی شمارش شده تاکنون است و نتایج آرای نهایی این حوزه متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتنی است در اطلاعیه شماره ۵۸ هیچ اشاره‌ای به نهایی بودن نتایج خبرگان استان تهران نشده است.

 



۲۳:۲۵: انتخابات در ملایر به دور دوم کشیده شد

‌ستاد انتخابات شهرستان ملایر پس از ساعت‌ها شمارش آراء مأخوذه، نتایج آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در ملایر اعلام کرد.

بنا بر اعلام نهایی ستاد انتخابات شهرستان ملایر از ۱۹۲ صندوق رأی و مجموع ۲۱۴ هزار و ۳۶۱ رأی مأخوذه در نهایت «محمد کاظمی» با ۴۵ هزار ۲۸۲ رأی از آرای ۱۳۹ هزار و ۹۵۶ شرکت‌کننده از حوزه انتخابیه ملایر و کسب ۳۲ درصد از آراء به صورت مستقیم به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

«احد آزادیخواه» با کسب ۲۹ هزار و ۸۷۲ رأی و «علیرضا امامی » با کسب ۲۱ هزار و ۳۲ رأی راهی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند.

گفتنی است؛ کل آراء مأخوذه و براساس شمار آرای کسب شده به ترتیب زیر شامل محمد کاظمی با ۴۵ هزار و ۲۸۲ رأی، احد آزادیخواه با ۲۹ هزار و ۸۷۲ رأی، علیرضا امامی با ۲۱ هزار و ۳۲ رأی، علی‌نعمت چهاردولی با ۱۹ هزار و ۲۷۹ رأی، علیرضا تکلو با ۱۳ هزار و ۸۷۴ رأی، حسن ونایی با ۱۳ هزار و ۲۱۷ رأی، احمد آریایی‌نژاد با ۱۱ هزار و ۸۶۷ رأی و رضا کرمی با ۱۰ هزار و ۷۱۵ رأی است.

همچنین علی حسین‌خانی با ۵ هزار و ۳۳۹ رأی، اکبر فراهانی با ۴ هزار با ۵۷۷ رأی، خیراله مقنی با ۴ هزار و ۴۱۵ رأی، مرتضی سلطان‌محمدی با ۳ هزار و ۶۶۹ رأی، محمدحسین جلیلی با ۳ هزار و ۳۳۷ رأی، علی‌محمد بیات با ۳ هزار و ۲۷۶ رأی، علی صیادی با دو هزار و ۱۴۶ رأی، مجید قدیمی با دو هزار و ۳۶ رأی، ،عباس نعمتی با هزار و ۷۳۵ رأی، عیسی ترکمن با هزار و ۶۷۱ رأی، فتح‌اله ملکی با هزار و ۵۸۰ رأی، معصومه ترکاشونددهنو با هزار و ۴۲۰ رأی، رحمت‌اله ترکاشوند با هزار و ۳۷۴ رأی، مجتبی محمدی با هزار و ۲۵۰ رأی، مهدیه نامدارکندهلانی با هزار و ۱۲۰ رأی و عصمت توتونچی با هزار و ۸۴ رأی در رده‌های بعدی جای دارند.

سعید تیموری با هزار و ۴۹ رأی، محمدقاسم سیاوشی با هزار و ۳۶ رأی، مریم برزگر زندی۹۷۱ با رأی، حمید هنرجو با ۹۳۲ رأی،حمید ایرانشاهی با ۷۵۸ رأی، محمد احمدوند با ۷۳۲ رأی، احمدشایگان با ۶۵۸ رأی، مهدی سجادی با ۵۸۶ رأی، سهیلا مهاجری‌خامنه با ۵۰۳ رأی، احمدرضا اکبری‌فرد با ۴۹۸ رأی، مهدیه اقبال‌احمدی با۳۸۳ رأی، سیدحسین شیخ‌الاسلامی با ۲۰۱ رأی، حمیدرضا احمدی با ۱۸۸ رأی، رضا طاهری با ۱۸۰ رأی، مهدی قهری با ۱۵۹ رأی، محمد ابراهیمی‌پور با ۱۴۸ رأی، قاسم فتحعلیان با ۱۱۸ رأی و بهمن کاکاوند با ۹۴ رأی در رده‌های انتهایی قرار دارند.

 



۲۳:۲۳: آرایش سیاسی کاندیداهای راه یافته به بهارستان

سهم‌بندی گروه‌های سیاسی در میان کاندیداهای راه یافته به بهارستان در حوزه استان خراسان رضوی مشخص شد.

از ۱۰ حوزه انتخابیه استان خراسان رضوی برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در مرحله اول تکلیف انتخابات آنها مشخص شده ۱۲ نفر به بهارستان راه یافتند.

از این تعداد طبق لیست‌های دو جناح سیاسی کشور که پیش از انتخابات منتشر شد، دو نفر متعلق به اصولگرایان(دهقان و قاضی‌زاده) و هفت نفر متعلق به اصلاح‌طلبان(گرمابی، سبحانی‌فر، شوشتری، نگهبان سلامی،بنیادی، حاتمیان، رحیمی جهان آبادی) هستند و سه کاندیدا (مقصودی، بنایی و چنارانی) نیز مستقل محسوب می‌شوند.

اسامی این افراد و حوزه انتخابیه آنان به شرح ذیل است:

حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، رضویه و احمدآباد؛ احسان قاضی زاده(اصولگرا)

حوزه انتخابیه گناباد و بجستان؛ حمید بنایی (مستقل)

حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه؛ حمید گرمابی(اصلاح‌طلب)-هاجر چنارانی(مستقل)

حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار؛ محمود نگهبان‌سلامی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز؛ جلیل رحیمی‌جهان آبادی(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد؛ بهروز بنیادی(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه قوچان و فاروج؛ هادی شوشتری(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه چناران و بینالود؛ محمد دهقان(اصولگرا)

حوزه انتخابیه درگز؛ عبدالله حاتمیان(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه سبزوار، جوین و جغتای؛ حسین مقصودی(مستقل)-رمضانعلی سبحانی‌فر (اصلاح‌طلب)

 



۲۳:۲۱: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو بیشترین رای را کسب کرد

فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب گفت: از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو "حشمت‌الله فلاحت پیشه" با کسب بیشترین آراء راهی مجلس شورای اسلامی شد.

افشین کریمی اشاره به اینکه رقابت اصلی در این شهرستان بین "حشمت‌الله فلاحت پیشه" و " علی جلیلیان" بود، اظهار کرد: این دو کاندیدا به ترتیب حدود ۵۱ هزار رای و ۴۴ هزار رای کسب کردند و حشمت الله فلاحت پیشه از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو راهی بهارستان شد.

وی ادامه داد: "علی صابری" و "اکبر جوهری" نیز به ترتیب حدود ۵۰۰۰ و ۳۰۰۰ رای کسب کردند و نفر سوم و چهارم شدند و سایر کاندیداها نیز رای کمتری به دست آوردند.

فرماندار اسلام آبادغرب با بیان اینکه ۱۵۰ هزار نفر در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو واجد شرایط رای دادن بودند، از مشارکت ۷۶ درصدی مردم در این حوزه انتخابیه در انتخابات خبر داد.

به گفته این مسئول، در این حوزه انتخابیه ۹ نفر کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی بودند.

 



۲۳:۱۵: خبرگزاری تسنیم:
در حالی که شیوه اطلاع‌رسانی وزارت کشور حاکی از آن بود که نتیجه انتخابات خبرگان تهران نهایی شده است، مسئولان وزارت کشور می‌گویند این خبر هنوز حاوی نتیجه نهایی نیست.

 



۲۳:۰۹: اعلام نتایج انتخابات مجلس در تبریز

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر اعلام شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر از مجموع ۷۵۹ هزار و ۲۶۶ رای ماخوذه و ۷۲۰ هزار و ۴۲۲ رای صحیح به شرح زیر است:

۱- مسعود پزشکیان با ۲۶۱۳۹۴ رای

۲- احمد علیرضا بیگی با ۲۳۵۱۹۶ رای

۳- محمدحسین فرهنگی با ۱۴۳۲۹۰ رای

۴- زهرا ساعی با ۱۱۴۲۶۳ رای

۵- علیرضا منادی با ۱۱۳۵۶۵ رای

۶- اسماعیل سعیدی با ۱۰۵۳۶۷ رای

۷- میر علی اصغر الموسوی با ۱۰۲۱۷۹ رای

۸- محمدرضا تاج الدینی با ۹۸۵۰۰ رای

۹- بیمقدار با ۹۶۲۳۱ رای

۱۰- عباس عباسزاده با ۸۸۸۱۷ رای

بر اساس این آمار، آقایان مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی با کسب اکثریت آرا در دور اول انتخابات راهی مجلس شورای اسلامی شدند و بقیه ۸ کاندیدا برای کسب ۴ کرسی باقی مانده در دور دوم انتخابات رقابت خواهند کرد.

این گزارش می افزاید، آقایان فرهنگی، سعیدی و تاج الدینی از ائتلاف اصولگرایان، آقایان الموسوی و بیمقدار و عباس زاده و خانم ساعی از ائتلاف اصلاح طلبان و منادی نیز بصورت مستقل به مرحله ی دوم راه یافته است.

 



۲۳:۰۷: نتایج نهایی حوزه انتخابیه کرج/ اکبریان و کولیوند دوباره به بهارستان رفتند

اکبریان و کولیوند نمایندگان فعلی حوزه انتخابیه کرج، فردیس ، اشتهارد و بخش آسارا با رای دوباره مردم در مجلس ماندنی شدند.

ایرانی فرماندار کرج و رئیس حوزه انتخابیه مرکز استان البرز با اعلام این خبر گفت: عزیز اکبریان با ۱۴۸۲۱۸ و کسب ۲۴ ممیز ۷ صدم درصد آرا به عنوان نفر نخست از این حوزه انتخابیه راهی مجلس شد.

بر این اساس محمد جواد کولیوند نیز با ۱۴۳۴۳۴ رای و کسب ۲۵ممیز ۸۸درصد آرا به عنوان نفر دوم از این حوزه انتخابیه به مجلس راه یافت.

بر اساس اعلام فرماندار کرج و رئیس حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد، فردیس وبخش آسارا کل آراء ماخوذه در این حوزه انتخابیه ۶۲۹۱۰۴ رای وتعداد آراء صحیح ۵۵۴۰۶۵ رای است.

بر این اساس نفرات سوم وچهارم در این حوزه انتخبیه که از راهیابی به مجلس بازماندند آقایان ناصر حاجیان مطلق با ۱۰۶۹۵۱ رای و غدیر مهدوی با ۹۶۸۳۱ را هستند.

 



۲۲:۵۰: تکلیف آراء بم، شهرکرد و بهشهر تعیین شد

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه تکلیف آرای مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای آرای بم، شهرکرد، شبستر، بستان آباد، فلاورجان و بهشهر را مشخص کرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح ماخوذه در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر می باشد:

۱- در حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر آقای حبیب الله نیک زاده پناه از مجموع ۱۳۹۴۲۷ آرای صحیح ماخوذه۷۲۹۸۵  رای.

۲- در حوزه انتخابیه  نقده و اشنویه آقای عبدالکریم حسین زاده از مجموع ۱۱۸۶۲۴ آرای صحیح ماخوذه  با کسب ۶۱۹۷۲ رای.

۳- در حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان آقای اردشیر نوریان از مجموع ۱۵۲۰۵۰آرای صحیح ماخوذه  با کسب ۴۲۱۵۲ رای.

۴- در حوزه انتخابیه شبستر از مجموع۷۶۲۲۵ آرای صحیح ماخوذه خانم معصومه آقاپورعلیشاهی با کسب ۱۲۳۱۴ رای و علی علی لو با کسب ۸۵۱۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۵- در حوزه انتخابیه بستان آباد آقای محمد وحدتی هلان از مجموع ۶۲۷۲۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۰۰۰۶ رای.

۶- در حوزه انتخابیه فلاورجان آقای سید ناصر موسوی لارگانی از مجموع ۹۷۱۷۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۶۲۰۸  رای.

۷- در حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه آقای علی محمد شاعری از مجموع ۱۶۷۶۶۸آرای صحیح ماخوذه با کسب ۷۰۴۰۳ رای.

 



۲۲:۴۸: «حسینی بوشهری» از استان بوشهر به مجلس خبرگان راه یافت

بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری از حوزه انتخابیه بوشهر به مجلس خبرگان راه یافت.

اطلاعیه شماره ۵۴ ستاد انتخابات کشور در مورد انتخابات مجلس خبرگان رهبری صادر شد.

بر اساس این اطلاعیه در حوزه انتخابیه استان بوشهر از مجموع ۴۶۷۹۴۵ آرای مأخوذه، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری با کسب ۳۷۴۱۳۷ رأی حائز اکثریت نسبی آرا شد.

 



۲۲:۴۵: انتخابات در حوزه میاندوآب و شاهین‌دژ به دور دوم کشیده شد

نتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب به دور دوم کشیده شد.

اطلاعیه شماره ۵۳ ستاد انتخابات کشور صادر شد.

در این اطلاعیه اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۱ روز شنبه که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، آمده است.

بر اساس این اطلاعیه در حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب از مجموع ۲۲۱۳۰۱ آرای صحیح مأخوذه آقایان همایون هاشمی با کسب ۵۱۴۸۸ رأی و محمد میرزایی با کسب ۴۹۸۴۶ رأی و جهانبخش محبی‌نیا با کسب ۴۸۱۳۶ رأی و مهدی عیسی‌زاده با کسب ۴۳۴۶۱ رأی به دور دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه سقز و بانه نیز آقای محسن بیگلری از مجموع ۱۴۰۷۰۸ رأی صحیح ماخوذه با کسب ۵۸۶۷۰ رأی به مجلس راه یافت.



۲۲:۲۴: نتایج نهایی انتخابات مجلس در شیراز/ پارسایی و رجبی راهی بهارستان شدند

با اعلام نتایج نهایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، بهرام پارسایی و فرج‌الله رجبی راهی بهارستان شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان فارس شامگاه شنبه ۸ اسفند در جمع خبرنگاران با قدردانی از حضور گسترده و باشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند، گفت: شمارش آراء دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شیراز ساعتی قبل به پایان رسیده است.

هادی پژوهش‌جهرمی افزود: در این دوره از انتخابات، ۶۰۳ هزار و ۱۰۵ رای ماخوذه، شمارش شد که در نهایت، ۲ کاندیدا با کسب بیش از ۲۵ درصد آرای ماخوذه، در مرحله اول حد نصاب لازم را برای ورود به مجلس کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: چهار کاندیدا نیز باید در دوره دوم برای ۲ کرسی نمایندگی مجلس از شیراز، با یکدیگر رقابت کنند.

پژوهش یادآور شد: آقایان بهرام پارسایی با کسب ۱۹۸ هزار و ۵۱۷ رای و فرج‌الله رجبی با کسب ۱۷۱ هزار و ۵۲۹ رای موفق به کسب ۲۵ درصد از کل آراء ماخوذه شدند.

وی ادامه داد: آقایان مسعود رضایی با ۱۴۱ هزار و ۸۰۴ رای، علی اکبری با ۱۳۲ هزار و ۴۵۵ رای، جعفر قادری با ۱۱۱ هزار و ۲۹۰ رای و حسین نجابت با ۸۵ هزار و ۵۴۶ رای به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند.

پژوهش اضافه کرد: پس از این افراد، آقایان فریدون عباسی ۸۵ هزار و ۳۰۷ رای، احمدرضا دستغیب ۸۲ هزار و ۴۱۱ رای، ابراهیم عزیزی ۷۵ هزار و ۷۹۲ رای، محمدرضا محمدی‌کشکولی ۶۹ هزار و ۲۹۹ رای، حسین ذوالانوار ۵۰ هزار و ۶۴۴ رای، شاهین محمدصادقی ۴۹ هزار و ۵۶۶ رای و خانم معصومه زارع ۴۰ هزار و ۵۹۵ رای، کسب کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: آقایان مسعود زارعی ۲۵ هزار و ۸۷۰ رای، ضرغام صادقی ۲۳ هزار و ۹۹ رای، علاء‌الدین کراماتی ۲۳ هزار و ۸۳ رای، کورش زارعی ۱۹ هزار و ۶۴۵ رای، علی دهقان‌فارسی ۱۴ هزار و ۹۶۰ رای و جوانشیر کدخداپور ۱۱ هزار و ۷۲۳ رای کسب کرده‌اند.

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه شیراز، بیش از ۵۰ درصد واجدین شرایط رای، در انتخابات شرکت کردند.

 



۲۲:۱۴: آخرین تغییرات در نتایج آرای «خبرگان» تهران

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی و محمد آقا امامی به ترتیب حائز اکثریت نسبی آراء در اولین شمارش آرای خبرگان تهران تا این لحظه اعلام شدند.

از مجموع رای شمرده شده در تهران ترتیب آرا به شرح زیر است:

۱- اکبر هاشمی رفسنجانی

۲- حسن روحانی

۳- محمد آقا امامی

۴- محسن قمی

۵ - محمد علی موحدی

۶- قربانعلی دری نجف‌آبادی

۷- سید ابوالفضل میرمحمدی

۸- محمد محمدی نیک

۹- ابراهیم حاج امینی نجف آبادی

۱۰- سیدمحمود علوی

۱۱- احمد جنتی

۱۲- نصرالله شاه‌آبادی

۱۳- محمدعلی تسخیری

۱۴- محسن اسماعیلی

۱۵- محمد یزدی

۱۶- محمدحسن زالی

 



۲۱:۵۴: نتایج نهایی انتخابات خبرگان در استان گلستان اعلام شد

سید کاظم نورمفیدی و عبدالهادی مرتضوی شاهرودی از استان گلستان به پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.

متن اطلاعیه شماره ۵۶ به شرح ذیل است:

در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان گلستان از مجموع ۹۱۶ هزار ۳۵۷ آرای صحیح مأخوذه سید کاظم نورمفیدی با کسب ۵۱۴ هزار و ۵۷۲ رای و عبدالهادی مرتضوی شاهرودی با کسب ۳۹۴ هزار ۹۲۰رای حائز اکثریت نسبی آرا شدند.

 



۲۱:۳۶: حسینی بوشهری نماینده خبرگان در بوشهر شد

ایت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری نماینده خبرگان رهبری در استان بوشهر شد.

در اطلاعیه شماره ۵۴ ستاد انتخابات کشور آمده است: در حوزه انتخابیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان بوشهر از مجموع ۴۷۶ هزار و ۹۴۵ رای ماخوذه سید هاشم حسینی بوشهری با کسب ۳۷۴ هزار و ۱۳۷ رای حایز اکثریت نسبی آرا شد.

 



۲۱:۱۷: نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران اعلام شد

نتایج اولیه انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه تهران از مجموع ۱ میلیون و ۲۹۳ هزار ۸۱۷ رای به شرح زیر است:

۱- محمدرضا عارف با ۵۸۷۱۳۳ رای

۲- علی مطهری با ۵۱۵۶۵۴ رای

۳- علیرصا محجوب با ۴۷۰۷۲۲ رای

۴- سهیلا جلودارزاده با ۴۶۴۸۳۸ رای

۵- الیاس حضرتی با ۴۵۱۱۷۱ رای

۶- کاظم جلالی با ۴۳۶۶۹۸ رای

۷- غلامعلی حداد عادل با ۴۳۵۹۷۴ رای

۸- فریده اولاد قباد با ۴۳۳۸۴۲ رای

۹- محمدرضا بادامچی با ۴۳۱۳۸۵رای

۱۰- مصطفی کواکبیان با ۴۲۲۳۵۱ رای

۱۱- سیده فاطمه حسینی با ۴۱۹۳۳۱ رای

۱۲- پروانه سلحشوری با ۴۱۲۴۶۸ رای

۱۳- ابوالفضل سروش با ۴۱۰۲۳۳ رای

۱۴- غلامرضا حیدری با ۴۰۹۴۷۲ رای

۱۵- علی نوبخت حقیقی با ۴۰۷۰۵۷ رای

۱۶- فاطمه سعیدی با ۴۰۵۵۵۱ رای

۱۷- مهدی شیخ با ۴۰۵۳۴۰ رای

۱۸- محمدعلی وکیلی با ۴۰۳۸۴۹ رای

۱۹- بهروز نعمتی با ۴۱۰۷۹۲ رای

۲۰- پروانه مافی با ۴۰۱۴۴۲ رای

۲۱- محمود صادقی با ۴۰۰۴۶۹ رای

۲۲- فاطمه ذوالقدر با ۳۹۵۳۱۳ رای

۲۳- محمدرضا نجفی با ۳۹۱۴۹۵ رای

۲۴- محمدرضا فتحی با ۳۸۷۷۰۲ رای

۲۵- سسید فرید موسوی با ۳۸۷۳۳۸ رای

۲۶- طیبه سیاوشی شاه عنایتی با ۳۸۷۲۴۲ رای

۲۷- احمد مازنی با ۳۸۶۰۴۳ رای

۲۸- داود محمدی با ۳۸۵۶۱۷ رای

۲۹- محسن علیجانی با ۳۸۴۹۶۵ رای

۳۰- علیرضا رحیمی با ۳۸۱۴۲۶ رای

۳۱- عبدالرضا هاشم‌زانی با ۳۷۰۹۹۵ رای

۳۲- مرتضی آقاتهرانی با ۳۶۰۱۳۳ رای

۳۳- سید محمدحسن ابوترابی فرد با ۳۵۲۶۹۵ رای

 



نتایج انتخابات در آذربایجان‌شرقی به استثنای تبریز اعلام شد

ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی نتایج به دست آمده از حوزه‌های انتخابیه استان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام می‌کند.

نتایج آرا در حوزه‌های انتخابیه آذربایجان شرقی به نقل از رییس ستاد انتخابات استان به شرح زیر است:

از حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند از مجموع ۶۲ هزار و ۴۸۰ رای ماخوذه و ۶۱ هزار و ۷۱۱ رای صحیح، آقای قلی الله قلی زاده با ۳۶ هزار و ۹۴۶ رای حایز اکثریت آرا شد.

از حوزه انتخابیه مرند و جلفا از مجموع ۱۶۴ هزار و ۶۰۳ رای ماخوذه و ۱۵۸ هزار و ۳۲۴ رای صحیح ، آقایان کریم شافعی با ۲۹ هزار و ۶۷۲ رای و محمد حسن‌نژاد با ۲۹ هزار و ۶۳ رای به دور دوم راه یافتند.

از حوزه انتخابیه شبستر از مجموع ۷۸ هزار و ۸۴۴ رای ماخوذه، ۷۶ هزار و ۲۲۵ رای صحیح، خانم معصومه آقاپور با ۱۲ هزار و ۳۱۴ رای و آقای علی علیلو با ۸ هزار و ۵۱۱ رای به دور دوم راه یافتند.

از حوزه انتخابیه ورزقان از مجموع ۴۹ هزار و ۵۹۴ رای ماخوذه و ۴۹ هزار و ۸۱ رای صحیح، آقای رضا علیزاده با ۱۵ هزار و ۸۹۲ رای حایز اکثریت آرا شد.

از حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر از مجموع ۱۵۳ هزار و ۵۶۶ رای ماخوذه، ۱۴۲ هزار و ۵۵ رای صحیح ، آقایان مهدی دواتگری با ۲۹ هزار و ۶۶ رای و محمدعلی حسین‌زاده با ۲۶ هزار و ۵۱۲ رای به دور دوم راه یافتند.

از حوزه انتخابیه بناب از مجموع ۷۷ هزار و ۲۳۷ رای ماخوذه و ۷۴ هزار و ۶۸۸ رای صحیح، آقای ضیاءالله اعزازی با ۲۶ هزار و ۳۸۳ رای حایز اکثریت آرا شد.

در حوزه انتخابیه ملکان از مجموع ۶۶ هزار و ۷۱۷ رای ماخوذه و ۶۷ هزار و ۷۶۱ رای صحیح، آقای سلمان خدادادی با ۳۳ هزار و ۱۳۲ رای حایز اکثریت آرا شد.

از حوزه انتخابیه سراب از مجموع ۷۴ هزار و ۷۶۵ رای ماخوذه و ۷۳ هزار و ۴۹ رای صحیح، آقایان یوسف داودی با ۱۶ هزار و ۲۸۴ رای و مجید نصیرپور سردهایی با ۱۵ هزار و ۱۵ رای به دور دوم راه یافتند.

از حوزه انتخابیه بستان‌آباد از مجموع ۶۴ هزار و ۵۴۸ رای ماخوذه و ۶۲ هزار و ۷۲۱ رای صحیح، آقای محمد وحدتی هلان با ۲۰ هزار و ۶ رای حایز اکثریت آرا شد.

از حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق از مجموع ۵۵ هزار و ۵۴۹ رای ماخوذه و ۵۴ هزار و ۷۴۷ رای صحیح، آقای سید حمزه امینی با ۱۵ هزار و ۵۸ رای حایز اکثریت آرا شد.

از حوزه انتخابیه میانه از مجموع ۹۶ هزار و ۹۶۷ رای ماخوذه و ۹۴ هزار و ۵۶۶ رای صحیح، آقایان فردین فرمند با ۲۴ هزار و ۹۹۶ رای و یعقوب شیویاری با ۲۳ هزار و ۹۱۹ رای حایز اکثریت آرا شدند.

از حوزه انتخابیه اهر و هریس از مجموع ۸۶ هزار و ۳۷۴ رای ماخوذه، ۷۹ هزار و ۸۹۳ رای صحیح و آقایان بیت‌اله عبدالهی با ۱۷ هزار و ۷۲ رای و مهدی حسینیان سراجه‌لو با ۱۳ هزار و ۳۴۱ رای به دور دوم راه یافتند.

 



تغییر فاحش در آرایش سیاسی مجلس دهم

طی اطلاعیه وزارت کشور نتیجه انتخابات در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه کشور مشخص شده است که با احتساب آمار این حوزه‌ها، آرایش سیاسی مجلس دهم تغییری زیادی خواهد کرد.

بر اساس نتایج اولیه انتخابات، تنها در سه حوزه از پانزده حوزه اعلام شده نمایندگان دوره قبل مجلس توانستند وارد خانه ملت شوند.

از سویی دیگر هفت نامزد از لیست اصلی اصولگرایان و چهار نفر از لیست اصلی اصلاح‌طلبان وارد مجلس دهم شده‌اند.

اصولگرایان به خاطر تعدد نامزد در برخی حوزه‌ها نامزد معرفی نکردند. در میان اصلاح‌طلبان نیز گزینه‌هایی بودند که چون تاخیر طولانی در تایید صلاحیت آنان به وجود آمده بود در لیست اصلاح‌طلبان قرار نگرفته بودند.

تا این لحظه هیئت نظارت بر انتخابات، تکلیف نهایی سی و چهار حوزه نمایندگی مجلس را اعلام کرده است که بر این اساس از این سی و چهار نفر، هشت نفر افرادی بودند که مورد حمایت مستقیم گروه‌های اصلاح‌طلب (لیست امید) قرار داشتند و چهارده نفر نیز در لیست اصلی اصولگرایان قرار گرفته بودند.

تنها یازده نماینده مجلس پیشین در این دوره توانسته‌اند رای خود را تکرار کنند. به این ترتیب تا اینجا سی و دو درصد نمایندگان مجلس گذشته در این دوره نیز حضور دارند. در دو ستون آخر نمایندگان دوره نهم و وضعیت آن‌ها در مجلس فعلی با رنگ سبز (حضور دوباره) و زرد (عدم حضور) مشخص شده است.

در سه ستون سمت راست اسامی این نمایندگان را می‌بینید. رنگ سبز به معنای اصلاح‌طلب بودن، رنگ نارنجی به معنای اصولگرا بودن و رنگ بنفش به نیروهای مستقل اختصاص یافته است که گرایش‌های کمرنگ سیاسی دارند اما این افراد عموما سعی در برقراری رابطه نزدیک با دولت خواهند داشت.

جدول زیر که همچنان در حال به روز رسانی است، وضعیت گرایش سیاسی نمایندگان راه یافته به مجلس دهم و نمایندگان مجلس دهم را نشان می‌دهد:

 

هشتاد درصد نمایندگان مجلس عوض شدند

هشتاد درصد نمایندگان مجلس عوض شدند



۱۸:۵۸: ناصربخت: تخلفات انتخاباتی نداشتیم

علی‌اصغر ناصربخت رئیس ستاد انتخابات تهران در گفت‌وگویی در تشریح آخرین وضعیت شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: از اقصی نقاط حوزه انتخابیه صورت جلسات به مرور وارد سامانه می‌شود و طبیعی است که تا وقتی کل نتایج وارد سامانه نشوند، ارائه نتیجه و اعلام نتایج بر اساس حدس و گمان میسر نیست.

وی ادامه داد: آنچه مشخص شده این است که کار شمارش بخش قابل توجهی از آرا صندوق‌های خبرگان رهبری در حال اتمام است و در هشت حوزه فرعی هم کار تنظیم صورتجلسه آن صورت گرفته است.

ناصربخت تصریح کرد: در ارتباط با صندوق‌های مجلس شورای اسلامی نیز به همین صورت است و حدود بیست درصد از صندوق‌ها شمارش شده و ان‌شالله باید صورتجلسه تجمیع شود تا کار اعلام نتایج صورت پذیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون گزارشی از تخلفات انتخاباتی دریافت کرده‌اید یا خیر، اظهار داشت: تاکنون گزارشی از تخلفات انتخاباتی نداشتیم اما به موجب ماده ۶۸ انتخابات مجلس، آن دسته از داوطلبانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند می‌توانند ظرف دو روز پس از اعلام نتایج در محل فرمانداری شکایت کنند و ظرف یک هفته به شکایات این افراد رسیدگی می‌شود.

ناصربخت درمورد نحوه واجد شرایط بودن شکایت نیز گفت: به موجب تبصره دو فصل هشتم ماده ۶۸ قانون انتخابات شکایت هایی قابل رسیدگی هستند که مشخصات شاکی و یا شاکیان شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شغل، نشانی کامل و اصل امضای شاکی را داشته باشند

رئیس ستاد انتخابات تهران در مورد زمان اعلام نتایج مجلس خبرگان نیز گفت: امیدواریم تا پایان امشب نتایج این انتخابات را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه تمامی مراکز آموزشی از جمله مدارس شهرستان‌های تهران باز است، خاطرنشان کرد: کار شمارش آرا در مدارس ادامه دارد و برای این کار مکان‌هایی در داخل مدارس مشخص شده است.

 



۱۸:۳۳: هاشمی رفسنجانی از ستاد انتخابات بازدید نکرد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که قصد حضور و بازدید از ستاد انتخابات کشور را داشت، بعد از چند دقیقه توقف در مقابل ساختمان وزارت کشور از تصمیم خود منصرف شد.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که قصد حضور و بازدید از ستاد انتخابات کشور را داشت، بعد از چند دقیقه توقف در مقابل ساختمان وزارت کشور از تصمیم خود منصرف شد و به سمت منزلش حرکت کرد.

این در حالی است که تیم حفاظت هاشمی‌رفسنجانی در مقابل ساختمان وزارت کشور حاضر بودند.

 



۱۸:۲۱: شمارش آرای مجلس شورای اسلامی در تهران آغاز شد

مقیمی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور گفت: ترتیب شمارش آرا به این شکل بوده که ابتدا مجلس خبرگان شمارش می‌شود و سپس مجلس شورای اسلامی و بر اساس همین ترتیب شمارش آرای تهران در برخی شعب رای‌گیری آغاز شد.

 



۱۷:۵۷: نمایندگان زاهدان، سپیدان و لاهیجان مشخص شد/ انتخابات در اردل به دور دوم کشیده شد

براساس اطلاعیه شماره ۵۱ ستاد انتخابات کشور نماینده حوزه انتخابیه سلماس مشخص شد.

مستقر در وزارت کشور، متن اطلاعیه شماره ۵۱ به شرح ذیل است:

در حوزه انتخابیه زاهدان از مجموع ۲۲۳ هزار ۲۶۲ رای آرای صحیح مأخوذه علیم یارمحمدی با کسب ۹۸ هزار ۱۹۱ رأی و حسینعلی شهریاری با کسب ۸۶ هزار و ۹۸ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

همچنین سیدعلاءالدین خادم درحوزه انتخابیه سپیدان از مجموع ۷۷ هزار ۴۰۲ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۳۷ هزار ۷۷۷ رأی موفق به ورود به بهارستان شد.

در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل نیز ذبیح نیک فر لیالستانی از مجموع ۹۱ هزار ۸۶۰ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۴۷ هزار و ۳۴۱ رأی به خانه ملت راه یافت.

در حوزه انتخابیه رودسر و املش از مجموع ۱۰ هزار و ۸۸۴ آرای صحیح مأخوذه اسدالله عباسی با کسب ۴۰ هزار و ۳۴۵ رأی موفق به ورود به مجلس شورای اسلامی شد.

همچنین درحوزه انتخابیه نیریز و استهبان از مجموع ۹۸ هزار و ۷۳۳ آرای صحیح مأخوذه اصغر مسعودی با کسب ۱۸ هزار و ۳۵۴ رأی و فرهاد طهماسبی با کسب ۱۶ هزار ۳۳۰ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه اسفراین نیز هادی قوامی از مجموع ۷۱ هزار ۶۰۸ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۲۴ هزار و ۱۹۵ رأی موفق به ورود به مجلس شد.

در حوزه انتخابیه تفت و میبد نیز کمال دهقانی فیروزآبادی از مجموع ۶۸ هزار ۳۳۴ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۲۷ هزار و ۴۸۰ رأی به خانه ملت راه یافت.

در حوزه انتخابیه لردگان نیز محمد خالدی سردشتی از مجموع ۱۲۷ هزار ۵۴۷ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۳۸ هزار و ۷۵۱ رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه کرمان و راور نیز از مجموع ۳۰۶ هزار ۹۳۴ آرای صحیح مأخوذه محمدرضا پورابراهیمی داورانی با کسب ۱۵۷ هزار و ۴۵۰ رأی و محمدمهدی زاهدی با کسب ۱۰۸ هزار و ۳۱۶ رای موفق به ورود به مجلس شدند.

در حوزه انتخابیه تربت‌جام و تایباد و باخزر نیز جلیل رحیمی جهان‌آبادی از مجموع ۱۹۹ هزار ۷۳۴ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۱۰۸ هزار و ۹۳۴ رأی به خانه ملت راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار نیز از مجموع ۱۵۱ هزار ۲۷۱ آرای صحیح مأخوذه علی کاظمی باباحیدری با کسب ۲۱ هزار و ۹۵۶ رأی و قدرت الله حمزه شلمزاری با کسب ۱۸ و ۱۹۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۷:۳۸: پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات شیراز

چهار نفر از کاندیداهای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شیراز به دور دوم رفتند.

انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز به دور دوم کشیده خواهد شد.

بر این اساس مسعود رضائی (اصلاح طلب)، علی اکبری(اصلاح طلب)، جعفر قادری(اصولگرا) و سید احمدرضا دستغیب(اصولگرا) در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز بر سر ۲ کرسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

قبل از این بهرام پارسایی(اصلاح طلب) با بیش از ۲۰۰ هزار رای و فرج الله رجبی(اصلاح طلب) با بیش از ۱۹۰ هزار رای به عنوان نمایندگان شیراز معرفی شده بودند.

به این ترتیب دو نماینده اصلاح طلب مستقیما به مجلس راه یافتند و دو نماینده دیگر لیست اصلاح طلبان به دور دوم رسیدند.

 



۱۷:۲۶: آیت الله هاشمی در صدر آرای خبرگان تهران

از مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۸۸۳ رای ماخوذه انتخابات خبرگان در حوزه انتخابیه تهران هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی حائز اکثریت آراء شدند.

اطلاعیه شماره ۵۰ ستاد انتخابات کشور صادر شد.

بر اساس این اطلاعیه در حوزه انتخابیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان تهران از مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۸۸۳ آرای مأخوذه آقایان به ترتیب زیر حائز اکثریت نسبی آرا شدند:

۱ـ اکبر هاشمی بهرمانی با کسب ۶۹۲۲۴۸ رأی

۲ـ حسن روحانی با کسب ۶۵۲۷۹۲ رأی

۳ـ محسن قمی با کسب ۶۲۳۳۶۹ رأی

۴ـ محمد آقا امامی با کسب ۶۰۹۰۱۱ رأی

۵ـ محمدعلی موحدی با کسب ۵۶۰۵۲۹ رأی

۶ـ قربانعلی دری نجف‌آبادی با کسب ۵۳۰۹۷۷ رأی

۷ـ محمد محمدی نیک با کسب ۵۱۰۹۸۰ رأی

۸ـ سید ابوالفضل میرمحمدی با کسب ۵۰۳۷۹۵ رأی

۹ـ ابراهیم حاج امینی نجف‌آبادی با کسب ۸۴۱۶۵۷ رأی

۱۰ـ احمد جنتی با کسب ۴۷۶۱۱۷ رأی

۱۱ـ سید محمود علوی با کسب ۴۶۳۹۶۶ رأی

۱۲ـ محمد یزدی با کسب ۴۴۰۱۸۵ رأی

۱۳ـ نصرالله شاه‌آبادی با کسب ۳۶۱۲۱۷ رأی

۱۴ـ محمدعلی تسخیری با کسب ۳۵۲۲۲۸ رأی

۱۵ـ محسن اسماعیلی با کسب ۳۵۱۷۲۱ رأی

۱۶ـ تقی مصباح با کسب ۳۳۶۸۴۳ رأی

۱۷- محمدحسن زالی با کسب ۳۲۲۶۷۶ رأی

۱۸- محمدباقر باقری با کسب ۳۱۹۲۲۲ رأی

۱۹- علی پورمومن با کسب ۳۱۳۳۷۳ رأی

۲۰- سیدهاشم دطحایی با کسب ۳۱۲۰۲۶ رأی

۲۱- غلامرضا مصباحی مقدم با کسب ۳۰۱۹۰۴ رأی

۲۲- علیرضا اعرافی با کسب ۲۹۸۶۱۶ رأی

۲۳- عباسعلی اختری با کسب ۲۹۲۹۳۸ رأی

۲۴- سیدمحمدرضا مدرسی مصلی با کسب ۲۷۵۴۹۸ رأی

۲۵- سیدمحمدسجاد عطاآبادی با کسب ۲۶۹۷۷۸ رأی

۲۶- سیدمحمدعلی امین با کسب ۱۱۶۷۶۵ رأی

۲۷-سیدهاشم حمیدی با کسب ۸۶۸۹۲ رأی

۲۸- سیدحامد طاهری با کسب ۵۵۸۶۴ رأی

 



۱۶:۳۳: شورای نگهبان: انتشار مستندات شعب اخذ رای تخلف است

شورای نگهبان اعلام کرد که انتشار صورت جلسه‌ها و مستندات شعب اخذ رای تخلف محسوب می‌شود.

شورای نگهبان ضمن تقدیر و تشکر از فعالان رسانه‌ای برای پوشش هرچه بهتر حضور باشکوه ملت عزیز ایران در انتخابات هفتم اسفند اعلام کرد:‌ انتشار صورت جلسه‌ها و مستندات شعب اخذ رای تخلف محسوب می‌شود و ممکن است زمینه طمع‌ورزی رسانه‌های بگیانه را مهیا سازد.

همچنین مجددا تاکید می‌شود در ارائه نتایج انتخابات تنها به منابع رسمی و معتبر استناد گردد تا نتایج انتخابات در حماسه باشکوه ملت عزیز ایران با شفاف‌ترین تصویر گزارش شود

 



۱۶:۱۸: نتایج شمارش آرا در ۱۱ حوزه انتخابیه خراسان رضوی

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی نتایج آرا در یازده حوزه انتخابیه خراسان رضوی را اعلام کرد.

مسعود محولاتی با اعلام این خبر اظهار کرد: نتایج آرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در یازده حوزه انتخابی خراسان رضوی به شرح زیر اعلام شد:

در حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه: از مجموع ۱۳۸ هزار و ۴۶۸ رای ماخوذه احسان قاضی‌زاده با کسب ۳۶ هزار و ۴۶۴ رای به عنوان منتخب مردم برگزیده شد.

در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان از مجموع ۷۲ هزار و ۲۶۹ رای ماخوذه حمید بنایی با کسب ۱۹ هزار و ۹۰۱ رای به عنوان نماینده مردم برگزیده شد.

در حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه از مجموع ۲۴۳ هزار و ۹۸۵ رای ماخوذه حمید گرمابی با کسب ۷۵ هزار و ۳۴۲ رای و هاجر چنارانی با ۷۴ هزار و ۷۵ رای انتخاب شدند.

در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار از مجموع ۱۱۴ هزار و ۴۳۷ رای ماخوذه محمود نگهبان سلامی با کسب ۴۴ هزار و ۳۷۹ رای انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز از ۲۰۵ هزار رای ماخوذه جلیل رحیمی جهان‌آبادی با ۱۰۷ هزار و ۹۴۷ رای انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد از مجموع ۱۶۵ هزار و ۵۶۳ رای ماخوذه بهروز بنیادی با ۴۸ هزار و ۶۶۰ رای راهی بهارستان شد.

در حوزه انتخابیه قوچان و فاروج از ۱۲۱ هزار و ۱۲۶ رای، هادی شوشتری با ۴۱ هزار و ۲۱۷ رای منتخب مردم این منطقه شد.

در حوزه انتخابیه چناران و بینالود مجموع آرای ماخوذه ۱۲۶ هزار و ۱۸۹ رای بود که محمد دهقان با ۳۹ هزار و ۶۲ رای به بهارستان راه پیدا کرد.

در حوزه انتخابیه درگز از ۴۲ هزار و ۵۸۸ رای ماخوذه ۱۱ هزار و ۸۸۰ رای به عبدالله حاتمیان رسید. تا وی نماینده جدید مردم این حوزه انتخابیه باشد.

در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین و جغتای از ۲۴۱ هزار رای ماخوذه حسین مقصودی با ۱۰۳ هزار و ۶۱۹ رای و رمضان علی سبحانی‌فر با ۷۵ هزار و ۱۲۲ رای راهی مجلس شورای اسلامی شدند.

در حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه انتخابات بین سعید باستانی و ابوالقاسم خسروی به دور دوم کشیده شد.

 



۱۶:۱۷: حاتمیان نماینده درگز شد

نماینده مردم درگز در دهمین مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

براساس اعلامیه فرمانداری شهرستان درگز از کل آرای ماخوذه صحیح شهرستان درگز عبدالله حاتمیان با ۱۱ هزار و ۸۸۰ رای حائز اکثریت آرا برای راهیابی به مجلس شورای اسلامی دوره دهم شد.

همچنین حسن رزمیان مقدم با کسب ۹۹۵۶ رای و حسین محمدزاده با کسب ۹۱۶۲ رای پس از وی به ترتیب آرای بیشتر را کسب کردند، اما از رسیدن به بهارستان بازماندند.

در انتخابات خبرگان رهبری درگز آیت‌الله هاشمی شاهرودی با ۱۹ هزار و ۷۹۴ رای، آیت‌الله حسن عالمی با ۱۸ هزار و ۸۱۸ رای، آیت‌الله سیداحمد حسینی با ۱۷ هزار و ۷۵۵ رای، سیداحمد علم‌الهدی با ۱۷ هزار و ۴۷۹ رای، آیت‌الله سیدمجتبی حسینی با ۱۴ هزار و ۱۷۶ رای و آیت‌الله علی قربانی با ۱۲ هزار و ۶۰۶ رای اکثریت آرا را برای ورود به مجلس خبرگان کسب نمودند.

مرتضی حمیدی، فرماندار درگز، پس از اعلام نتیجه انتخابات اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در فضایی بدون هرگونه تنش و در کمال صحت و سلامت برگزار شد.

 



۱۶:۱۷: کاظمی نماینده پلدختر در مجلس دهم

‌فرماندار پلدختر از مشخص شدن نماینده این شهرستان در مجلس دهم شورای اسلامی خبر داد.

نورالدین درمنان اظهار کرد: بیشترین آرا در حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان را سید حمید کاظمی کسب کرد و به عنوان نماینده این حوزه مشخص شد.

وی درباره مشارکت مردم پلدختر در این انتخابات بیان کرد: خوشبختانه استقبال خوب بود و بالای ۹۰ درصد مردم این حوزه انتخابیه مشارکت داشته‌اند.

درمنان با تمجید از حضور و مشارکت مردم گفت: خوشبختانه مردم بار دیگر با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی حماسه خلق کرده و وفاداری خودشان را به نظام و انقلاب نشان دادند.

 



۱۶:۱۶: اعلام نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس در حوزه تفت و میبد

بر اساس آمار نهایی حوزه انتخابیه تفت و میبد، از بین داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دکتر "کمال دهقانی فیروزآبادی" در کسب آراء مردم در این حوزه، پیشتاز است و "قاسم روان‌بخش"، "حمیدرضا امینی" و "غلامعلی مدیح" در رده‌های بعدی قرار دارند.

مردم شهرهای تفت و میبد، هفتم اسفندماه ۱۳۹۴ در حالی برای شرکت در دو انتخابات مهم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری پای صندوق‌های رأی حاضر شدند که باید از بین ۱۲ نامزدهای نهایی یک نفر را برای کرسی نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کردند.

در مجموع تعداد برگ‌های تعرفه مصرف‌شده ۷۲ هزار و ۷۲۶ برگ است و آراء کل برگ‌های رأی صحیح ۶۸ هزار و ۳۳۴ عدد بوده است.

آراء نامزدهای انتخاباتی در این حوزه هم به ترتیب اکثریت آراء شامل کمال دهقانی فیروزآبادی با ۲۷۴۸۰ رأی، قاسم روان‌بخش با ۲۰۳۵۶ رأی، حمیدرضا امینی با ۳۹۰۲ رأی، غلامعلی مدیح با ۳۸۲۴ رأی، حمیدرضا تقوی با ۳۱۱۰ رأی، سید حسن موسوی میبدی با ۲۲۸۵ رأی، نایب علی خلیلی با ۲۰۹۸ رأی، محمود حاجیان نصرآبادی با ۱۸۲۱ رأی، سید ناصر امامی میبدی با ۱۲۸۶ رأی، محسن دهقانپور فرا شاه با ۷۵۱ رأی، محمدمهدی اسلامی با ۶۴۲ رأی و معصومه مقیمی فیروزآباد با ۶۴۰ رأی بوده است

 



۱۶:۱۵: آرای قطعی در شرق مازندران و آمل

آرای قطعی انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در شرق مازندران اعلام شد «شاعری» برای نخستین بار به بهارستان راه یافت.

«سیدخالق سجادی» رئیس حوزه انتخابیه شرق مازندران از آرای قطعی انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در شرق مازندران خبرداد و گفت: «علی محمد شاعری» در این انتخابات به‌عنوان منتخب مردم شرق مازندران به مجلس راه یافت.

وی افزود: پس از شمارش آرا شاعری با ۷۰هزار و ۴۰۳ رأی منتخب مردم شرق مازندران شد،«سیداحمد میری‌قلعه‌سری» ۳۸ و ۶۴۱ رأی دوم شد،«احمدعلی مقیمی» ۲۲هزار و ۵۰۱ رأی و «علی‌اصغر شفیعی‌خورشیدی» ۹هزار و ۴۵۱ رأی را کسب کرد.

این مسئول تصریح کرد: ۱۷۵ هزار و ۹۵۳ رأی کل آرای مأخوذه شرق مازندران است و تعداد آرای باطله نیز ۸هزار و ۳۰۵ است که از واجدین شرایط شرق مازندران به میزان ۲۲۵هزار و ۲۰۰ نفر حاصل شده است.

وی یادآور شد: در انتخابات مجلس خبرگان نیز ۷۶هزار و ۱۲۳ رأی آرای صحیح و ۹هزار و ۱۴۰ رأی باطله حاصل شد که براساس این آرا آیت‌الله «طبرسی» با ۵۱هزار و ۵۲۵ رای، آیت‌الله «لاریجانی» با ۳۶هزار و ۶۸۴ رأی،«معلمی» با ۳۳هزار و ۵۳۶ رأی، پیشنمازی با ۲۲هزار و ۱۰۵ رأی، «سیفی کناری» ۲۰هزار و ۵۶۵ رأی،«توکل» ۲۰هزار و ۵۳۹ رأی، «گلی شیردار» ۸هزار و ۵۶۰ رأی منتخب مردم شرق مازندران برای مجلس خبرگان شدند.

«یوسفیان‌ملا» چهارمین بهارستان خود را تجربه می‌کند

براساس آرای ماخوذه شهرستان آمل «عزت‌الله یوسفیان‌ملا» با ۸۴هزار و ۴۵۳ رأی برای چهارمین بار متوالی نماینده مردم آمل شد و رضا حاجی‌پور با ۳۳هزار و ۱۳۷ رأی به‌عنوان نفر دوم انتخاب شد.

براساس آرای مردم آمل،«سیدعبدالله حسینی» با ۲۲ هزار و ۶۹۷ رأی نفر سوم شد و «سیدضیاالدین کاظمی‌دینان» نیز ۱۶هزار و ۱۲۲ رأی را کسب کرد.

 



۱۶:۱۴: هادی شوشتری نماینده منتخب مردم فاروج و قوچان شد

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی گفت: با کسب اکثریت آراء، "هادی شوشتری" نماینده منتخب مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی شد.

محمد رحیم نوروزیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان فاروج و قوچان به ترتیب بیشترین آراء را "هادی شوشتری" و "عباسعلی رستمی‌ثانی" کسب کردند.

وی افزود: در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری مردم شهرستان فاروج بیشترین رأی را به "آیت الله حبیب الله مهمان‌نواز"، "علی محمدی خراسانی" و "حمید حوالی شهریاری" دادند.

 



۱۶:۱۲: تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت انتخابات

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است.

سیامک ره‌پیک اظهار کرد: پیش از پایان مهلت اخذ رأی، شمارش آرا بر اساس تشریفات قانونی شروع شد و ناظران شورای نگهبان در فرآیند شمارش آراءنظارت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه‌هایی که تعداد شرکت‌کنندگان کمتر بود، شمارش آراء به پایان رسیده است.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: طبق مقررات قانونی در هر شعبه‌ای که شمارش آراء به اتمام می‌رسد، صورت جلسه بر اساس تفکیک نوع آرا تنظیم و به امضاء مسئولان شعبه می‌رسد.

 



۱۶:۰۵: وزیر کشور: تنها یکی از افراد در حصر رای داده است

وزیر کشور با ابراز بی‌اطلاعی نسبت به رسیدن صندوق به محل حصر موسوی، رهنورد و کروبی اعلام کرد:‌‌ همان طور که آقای امیری اعلام کردند گویا در مورد اخذ رای یکی از محصوران رای گیری انجام شده اما در مورد یکی دیگر از این افراد با توجه به اینکه خارج از زمان رای گیری امکان فرستادن صندوق مهیا شده، رای‌گیری انجام نشده است.

 



۱۵:۴۲: نتایج انتخابات مجلس خبرگان در ۳۰ استان کشور

نتایج انتخابات خبرگان در استان های مختلف کشور، به شرح زیر اعلام می شود.

 

ردیف

استان

تعداد کرسی

اسامی منتخبان

لیست

۱

کهگیلویه و بویراحمد

۱

سیدشرف‌الدین ملک حسینی

مشترک

۲

بوشهر

۱

سیدهاشم حسینی

مشترک

۳

هرمزگان

۱

سیدروح الله صدرالساداتی

مستقل

۴

خراسان رضوی

۶

سید احمد علم الهدی

سیدمحمود هاشمی شاهرودی

جامعتین

جامعتین

۵

آذربایجان شرقی

۵

محسن مجتهد شبستری

علی ملکوتی

هاشم هاشم‌زاده هریسی

محدتقی پورمحمدی

جامعتین

مشترک

اعتدال

مشترک

۶

همدان

۲

سیدمصطفی‌موسوی فراز

غیاث‌الدین طه‌محمدی

مستقل

مشترک

۷

سیستان و بلوچستان

۲

عباسعلی سلیمانی

مولوی نذیر‌احمد سلامی

مشترک

مشترک

۸

اصفهان

۵

سیدیوسف‌طباطبایی‌نژاد

مرتضی‌مقتدایی

عبدالنبی‌نمازی

سیدابوالحسن‌مهدوی

عبدالمحمودعبداللهی

مشترک

مشترک

جامعتین

جامعتین

جامعتین

۹

خراسان جنوبی

۱

سیدابراهیم رییس‌الساداتی(رئیسی)

جامعتین

۱۰

قم

۱

محمد دانش‌زاده (مومن)

مشترک

۱۱

گلستان

۲

سیدکاظم نورمفیدی

عبدالهادی مرتضوی شاهرودی

اعتدال و روحانیت

اعتدال و روحانیت

۱۲

خراسان شمالی

۱

حبیب‌الله مهمان نواز

جامعتین

۱۳

سمنان

۱

سیدمحمد شاهچراغ

مشترک

۱۴

خوزستان

۶

محسن حیدری آل‌کثیری

سیدمحمدعلی موسوی

عبدالکریم فراحانی

عباس کعبی‌نسب

محمدحسین احمدی

سیدعلی شفیعی

جامعتین

مشترک

جامعتین

جامعتین

اعتدال

مشترک

۱۵

مرکزی

۲

محسن اراکی

کاظم سپاسی آشتیانی

جامعتین

مستقل

۱۶

یزد

۱

ابوالقاسم وافی

مشترک

۱۷

مازندران

۴

نورالله طبرسی

صادق اردشیر لاریجانی

سید رحیم توکل

علی معلمی

مشترک

جامعتین

جامعتین

جامعتین

۱۸

چهارمحال و بختیاری

۱

علیرضا اسلامیان

جامعتین

۱۹

گیلان

۴

علی حسینی اشکوری

زین العابدین قربانی

احمد پروایی

رضا رمضانی

اعتدال و روحانیت

مشترک

مستقل

مشترک

۲۰

کرمانشاه

۲

امان نریمانی

محمود محمدی عراقی

اعتدال

مشترک

۲۱

اردبیل

۲

سید حسن عاملی

سید فخرالدین ننه کران

مشترک

اعتدال

۲۲

آذربایجان غربی

۳

علی اکبر قریشی

عسگر دیرباز

جواد مجتهد شبستری

جامعتین

جامعتین

مستقل

۲۳

فارس

۵

اسدالله ایمانی

علی اصغر دستغیب

احمد بهشتی

جامعتین

اعتدال و روحانیت

مشترک

۲۴

ایلام

۱

سیدمحسن سعیدی گلپایگانی

جامعتین

۲۵

قزوین

۲

علی اسلامی

مجیدتلخابی

جامعتین

اعتدال

۲۶

کرمان

۳

سید احمد خاتمی

محمد بهرامی خوشکار

امان الله علیمرادی

جامعتین

جامعتین

جامعتین

۲۷

کردستان

۲

سید محمد حسینی شاهرودی

ماموستا انور آدمی

جامعتین

مستقل

۲۸

البرز

۲

محسن کازرونی

سید محمدمهدی میرباقری

مشترک

جامعتین

۲۹

لرستان

۲

احمد مبلغی

هاشم نیازی

اعتدال و روحانیت

جامعه روحانیت

۳۰

زنجان

۱

ابوالقاسم دولابی

جامعتین



۱۵:۳۷: رقابت انتخابات در اصفهان نفس گیر شد

با گذشت چندین ساعت از شمارش آراء در شهرستان اصفهان همچنان جابجایی در نفرات صدر وجود دارد و با شمارش هر صندوق رای شاهد تغییراتی در میان کاندیداها هستیم.

با وجودی که بر اساس اطلاعات و اخبار منابع غیر رسمی در ساعات اولیه صبح امروز کامران اخون و مقتدایی در صدر جدول قرار داشتند اما با شمارش صندوق های رای دیگر نتیجه آراء تا حدودی متفاوت شده است.

بر اساس منابع غیر موثق در حال حاضر نفراتی چون فولادگر، تاج الدین و خالقی سه نفر اول ورود به مجلس شورای اسلامی هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه تا کنون ۵۰۵ صندوق شمارش شده است، گفت: ۳۴۴ صندوق اخذ رای دیگر باقی مانده است که شمارش خواهد شد.

 



۱۵:۲۴: شمارش آرا ادامه دارد/ پیشتازی اصولگرایان در شهرستان ها

با خاتمه یافتن رای گیری در دقایق پایانی جمعه شب در سراسر کشور، بلافاصله شمارش آرا آغاز شد که هنوز ادامه دارد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح روز جمعه در حالی در ۵۲ هزار شعبه انتخابیه در سراسر کشور آغاز شد که ۵۴ میلیون ایرانی واجد شرایط حضور در پای صندوق‌های رای بودند.

مدت اولیه رای گیری ۱۰ ساعت بود که به مدت ۳ ساعت و تا ساعت ۲۱ در سراسر کشور تمدیده شده و پس از آن اختیار تمدید انتخابات در هر استان به استاندار واگذار شد. در نهایت بنابراعلام استاندار تهران با خاتمه رای گیری در شهر تهران در ساعت ۲۳:۴۵، عملا رای گیری در سراسر کشور به اتمام رسید.

با پایان رای گیری، باز کردن صندوق ها و شمارش آرا بلافاصله آغاز شد که طبق توافق وزارت کشور و شورای نگهبان ابتدا آرا مجلس خبرگان شمارش شده و پس از خاتمه آن نویت به شمارش آرا مجلس شورای اسلامی خواهد رسید.

در همین حال و بر اساس آمار غیررسمی خبرنگاران مهر در سراسر کشور، نامزدهای فهرست ائتلاف اصولگرایان و نیز نامزدهای مستقل نزدیک به اصولگرایان در حوزه های انتخابیه مختلف به نسبت نامزدهای اصلاح طلب کرسی ها بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

گفتنی است ستاد انتخابات وزارت کشور در حال اعلام نتایج حوزه های شمارش شده و قطعی شهرستانها است.

 



۱۴:۵۹: وزیر کشور: نزدیک به ۷۰میلیون رای برای دو انتخابات در صندوق ها ریخته شده است

وزیر کشور گفت: با توجه به این که دو انتخابات بوده نزدیک به ۷۰میلیون رای در صندوق ها ریخته شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ریاست جمهوری و دولت تلاش کردند انتخابات خوبی داشته باشیم و از نظر حضور، حضور بسیار مناسبی بود.

وی ادامه داد: میزان آرای استعلام شده ای که از طریق سیستم استعلام اعلام شده بود ۳۳میلیون نفر است که با نهایی شدن بالاتر هم خواهد شد.

 



۱۴:۳۵: شمارش در ۶۱ حوزه اصلی نهایی شد

قائم مقام وزیر کشور گفت: کار شمارش آرا در ۶۱حوزه اصلی نهایی شد و در ۱۳ حوزه دیگر، کار به مرحله دوم کشید.

 



۱۴:۲۸: آخرین نتایج انتخابات در استان تهران

برخی آمار و ارقام درج شده در این خبر، تایید شده و نهایی نیست. به مرور زمان با اعلام رسمی اخبار توسط مراجع رسمی، نتایج نهایی به این خبر افزوده خواهد شد و به اطلاع شما خواهد رسید.

هموطنانمان در «استان تهران»، هفتم اسفندماه ۱۳۹۴ در حالی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پای صندوق‌های رای حاضر شدند که در این استان، در ۶ حوزه انتخابیه، می‌بایست ۳۵ نماینده جهت حضور در مجلس شورای اسلامی و ۱۶ نماینده جهت حضور در مجلس خبرگان رهبری برگزیده شوند.

پس از طی شدن مراحل ثبت نام و برررسی صلاحیت نامزدهای تصدی پست نمایندگی مردم این استان در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، ۳۰ نفر کاندیدای نمایندگی مجلس خبرگان از این استان تایید صلاحیت شدند.

*در حوزه انتخابیه شهریار و ملارد براساس آخرین اخبار غیر رسمی، گروسی نماینده فعلی  پیشتاز است و محمودی، حق وردی و ربیع زاده در رده های بعدی قرار دارند.

*بر اساس آخرین اخبار غیر رسمی، رسولی و میرزایی دو نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه  بیشترین آرا را تاکنون به دست آورده اند.

* در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک در انتخابات مجلس شورای اسلامی نتایج به شهر زیر است:

سید حسین نقوی حسینی با ۴۸ هزار رأی، بیشترین آرا را کسب کرده و محسن ضرغان با ۲۲ هزار رأی و احمد تاجیک با ۹ هزار رأی دوم و سوم هستند.

 



۱۴:۲۷: اطلاعیه وزارت کشور در مورد نتایح خبرگان تهران به زودی منتشر می شود

یک منبع آگاه گفت: شمارش آراء خبرگان در تهران انجام شده و تا فردا نتایج قطعی منتشر می شود.

وی در عین حال گفت: تا دقایقی دیگر، اطلاعیه نخست وزارت کشور در مورد نتایج انتخابات خبرگان در تهران منتشر خواهد شد.

 



۱۴:۲۵: اولین نتایج رسمی انتخابات در تهران، امشب اعلام می شود

وزیر کشور اعلام کرد اولین نتایج رسمی انتخابات در تهران، امشب اعلام می شود.

وی در شبکه اول گفت اولین نتایج انتخابات در تهران، امشب از اخبار شبانگاهی اعلام خواهد شد.

 



۱۴:۲۳: رئیس ستاد انتخابات کشور: نتایج انتخابات خبرگان به تدریج اعلام می‌شود

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران آغاز شده است. شمارش آرای هر کدام از انتخابات‌ها حداقل ۳ روز به طول می‌انجامد و باتوجه به اینکه باید حتماً تایید شورای نگهبان را داشته باشیم، سعی خواهیم کرد با دقت بیشتری به شمارش آرا بپردازیم.

محمدحسین مقیمی در جمع خبرنگاران مستقر ستاد انتخابات وزارت کشور با اشاره به آغاز شمارش آرا از نخستین ساعات صبح امروز اعلام کرد: تا این لحظه ۲۸ حوزه مشخص شده که نتیجه ۲۱ حوزه که تک نماینده بودند اعلام شده و ۷ حوزه که دو نماینده در آن بیشترین آرا را داشتند به مرحله دوم کشیده شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در توضیح اینکه چرا هنوز نتایج انتخابات کلان شهر‌ها اعلام نشده، گفت: باتوجه به اینکه همزمان درحال برگزاری دو انتخابات بودیم تا این لحظه شمارش آرا به طول انجامیده اما از این پس به تدریج نتایج انتخابات خبرگان هم اعلام خواهد شد.

او اضافه کرد: باتوجه به اینکه انتخابات خبرگان رهبری در مراکز استان‌ها با انتخابات مجلس شورای اسلامی این کلان شهر‌ها تداخل داشته، شمارش آرا به طول انجامیده است. در مورد خبرگان مراکز استان‌ها حوزه بوده و در واقع در ۳۱ حوزه آرا باید شمارش می‌شد که در استان‌های کوچک نتایج اعلام شد.

مقیمی با تاکید بر اینکه شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران نیز آغاز شده، یادآور شد: باید شمارش آرای خبرگان تمام شود تا هیات اجرایی که در هر دو انتخابات یکی هستند بتوانند به آرای مجلس شورای اسلامی رسیدگی کنند.

وی گفت: در گذشته شمارش آرای هر کدام از انتخابات‌ها حداقل ۳ روز به طول می‌انجامید و باتوجه به اینکه باید حتماً تایید شورای نگهبان و هیات اجرایی را داشته باشیم، سعی خواهیم کرد با دقت بیشتری به شمارش آرا بپردازیم.

 



۱۳:۵۹: انتخابات در رودبار به دور دوم کشیده شد

‌فرماندار شهرستان رودبار گفت: تورنمنت انتخابات در رودبار با حضور صمد مرعشی و منوچهر جمالی به دور دوم کشیده شد.

 



۱۳:۵۸: سید جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر شد

سید محمد جواد ابطحی با کسب بیشترین آراء به عنوان نماینده مردم از حوزه انتخابیه خمینی‌شهر راهی مجلس شورای اسلامی شد.

فرماندار خمینی‌شهر گفت: سید محمد جواد ابطحی با کسب بیشترین آرا به عنوان نماینده مردم خمینی‌شهر راهی بهارستان شد.

احمد رضوانی ادامه داد: ابطحی با کسب ۴۵ هزار و ۶۶۷ رأی با اختلاف زیادی نسبت به رقبا منتخب شد. پس از وی لطفی با کسب ۲۶ هزار و ۲۰۲ رأی در رده دوم قرار گرفت.

 



۱۳:۵۷: انتخابات اهر و هریس به دور دوم کشیده شد

با شمارش آرا در حوزه انتخابیه اهر و هریس، انتخابات در این حوزه به دور دوم کشیده شد.

در رقابت بین ۱۳ کاندیدای حوزه انتخابیه اهر و هریس هیچ یک از کاندیداها نتوانستند حد نصاب قانونی را کسب نمایند و انتخابات به دور دوم کشیده شد.

در حوزه انتخابیه اهر و هریس از میان کاندیداهای شرکت کننده، بیت اله عبدالهی با بیشترین رأی در مرحله دوم با مهدی حسینیان سراجه لو به رقابت خواهند پرداخت.

این گزارش حاکیست: بیت اله عبدالهی که در این مرحله بیشترین آرا را به خود کسب کرده نامزد اصلاح طلبان بوده و مهدی حسینیان سراجه لو نیز مورد حمایت اصوالگرایان می باشد.

 



۱۳:۵۲: اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر شد

فرماندار رامهرمز از مشارکت نزدیک به ۸۰ درصدی مردم حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر در ۳۸ شعبه انتخاباتی خبر داد و گفت: اقبال محمدیان از حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر به مجلس راه یافت.

مصطفی سمالی اظهار کرد: اقبال محمدیان ۲۵ هزار و ۴۵۵ رأی را به خود اختصاص داده و به عنوان نماینده رامهرمز و رامشیر راهی بهارستان شده است.

وی ادامه داد: همچنین سیدناصر موسوی ۲۳ هزار و ۳۱۹ رأی، شمس‌الله بهمئی ۱۹ هزار و ۳۱۱ رأی را به خود اختصاص دادند.

سمالی با بیان این‌که انتخابات هفتم اسفند در این حوزه انتخابیه با حضور پرشور مردم برگزار شد، عنوان کرد: در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر ۱۲ کاندیدا در انتخابات مجلس با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 



۱۳:۵۱: «انارکی محمدی» منتخب رفسنجانی‌ها شد

رییس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار کل آرای ماخوذه ۱۴۶ هزار و ۵۱۱ رای و کل آرا‌ی صحیح ۱۳۸ هزار و ۱۴۵ رای بوده است که ‌«احمد انارکی محمدی» با ۵۶ هزار و ۴۶۴ رای حائز اکثریت آرا در این حوزه انتخابیه شده است.

"حمید ذکاءاسدی" ‌در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا این لحظه در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان کل آرای ماخوذه ۸۳ هزار و ۸۵۵ رای بوده است که کل آرای صحیح ۷۹ هزار و ۵۸۹ رای بوده و‌ «حسین امیری خامکانی» با ۳۵ هزار و ۶۹۱ رای حائز اکثریت آراء شده است.

ذکاءاسدی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه شهربابک نیز کل آراء ماخوذه ۴۵ هزار و ۵۶۶ رای و کل آراء صحیح ۴۴ هزار و ۴۸۱ رای بوده است‌ که ‌«علی اسدی کرم» با ۱۶ هزار و ۹۵۶ رای حائز اکثریت آراء در این شهرستان شدند.

 



۱۳:۵۱: "لاهوتی" نماینده مردم لنگرود در مجلس شد

‌مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

سید رضا جوادپور اظهار کرد: مهرداد بائوج لاهوتی بار دیگر به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان لنگرود مشارکت ۷۵٫۲ درصدی در انتخابات داشتند، افزود: مهرداد لاهوتی توانست با کسب ۲۸ هزار و ۸۴۶ رأی به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شود.

فرماندار لنگرود با اشاره به سایر آرای ماخوذه دیگر کاندیداها، گفت: سیدگل آقا پورعباس ۲۴ هزار و ۳۱۰، پرویز محمدنژاد ۱۳هزار و ۵۹ رأی، حسن اخگری دو هزار ۱۶ رأی، احمدی سروش هزار و ۳۰۹ رأی، احمد اسماعیلی بازارده هزار و ۱۱۶ رأی، محمد پوررضا هزار و ۷۸رأی، محمود دهگان ۹۴۹ رأی، حمید رمضان‌پور دریاسری ۸۸۵ رأی، نرجس نوبهاری ۷۶۹ رأی، مهرداد امین لیلی ۶۲۷ رأی، یوسف فلاحیان ۲۹۷ رأی، میثم موسی پور ۲۶۶ رأی و مجید مطلبی ۲۰۶ رأی کسب کردند.

 



۱۳:۵۰: اعلام رسمی نتایج انتخابات دورود و ازنا

‌فرماندار دورود از مشخص شدن دو کاندیدای راه یافته حوزه انتخابیه دورود و ازنا به دور دوم انتخابات مجلس خبر داد.

ماشاءالله نعمتی اظهار کرد: بیشترین آرا در حوزه انتخابیه دورود و ازنا را حسین گودرزی و مجید کیان‌پور کسب کرده‎اند، ولی هنوز میزان آرا مشخص نیست.

نعمتی بیان کرد: این دو کاندیدا باتوجه به اینکه حدنصاب آرا را کسب نکرده‌اند، در دور دوم برای نشستن بر کرسی مجلس به رقابت خواهند پرداخت.

فرماندار دورود یادآور شد: تا یکی دو ساعت دیگر به صورت رسمی آمار را اطلاع‌رسانی و منتشر خواهیم کرد.

نعمتی با تمجید از مردم برای حضور و مشارکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند، تأکید کرد: مشارکت مردم شهرستان‌های دورود و ازنا بسیار عالی بود.

 



۱۳:۴۹: آخرین نتایج شمارش آرا در شهرهای کردستان

آخرین آمار برخی از حوزه‌های انتخابیه استان کردستان اعلام شد.

وزارت کشور نتایج نهایی شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه استان کردستان را اعلام کرد.

بر اساس آمار اعلام شده، در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد از مجموع ۸۴ هزار و ۹۲۵ آرای صحیح مأخوذه آقایان «منصور مرادی» با کسب ۱۵۸۱۵ رأی و «امید کریمیان» با کسب ۱۲ هزار و ۸۱۹ رأی به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بیجار آقای «حمدالله کریمی» از مجموع ۴۸ هزار و ۶۵۴ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۱۵ هزار و ۹۱۹ رأی به‌عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

هم‌چنین در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان آقای «علی محمد مرادی» از مجموع ۹۷ هزار و ۲۵ آرای صحیح مأخوذه با کسب ۳۹ هزار و ۳۰۲ رأی به‌عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد.

 



۱۳:۴۰: نتایج قطعی آراء در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان

استاندار سمنان از شمارش قطعی آراء در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان خبر داد و گفت: منتخبان چهار حوزه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه، گرمسار و آرادان، شاهرود و میامی و دامغان با حداکثر آراء به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

«محمدرضا خباز» در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در حوزه انتخابیه دامغان،«ابوالفضل حسن‌بیگی» از مجموع ۴۹ هزار و ۴۰۲ رأی مأخوذه صحیح، ۱۷ هزار و ۲۴۴ رأی کسب و حائز اکثریت آراء شد و به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

وی خاطرنشان کرد:«عبدالرحمان رستمیان» با کسب ۸۴۷۹ رأی نیز از حوزه انتخابیه دامغان نفر دوم شد و از راه‌یابی مجدد به بهارستان بازماند.

استاندار سمنان میزان مشارکت مردم در حوزه انتخابیه دامغان را بالغ‌بر ۷۵ درصد دانست.

خباز با بیان این‌که در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه «احمد همتی» حائز بیشترین آراء شد، گفت: بر اساس آمارها از این حوزه انتخابیه «احمد همتی» با کسب ۳۱ هزار و ۷۷۱ رأی و با ۳۷ درصد آراء به بهارستان راه یافت.

وی با اشاره به میزان مشارکت در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه نیز گفت: میزان مشارکت مردم در این حوزه بیش از ۵۶ درصد بوده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان گفت: از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی «سیدحسن حسینی» با مجموع ۴۹ هزار ۹۷۰ رأی و با کسب ۴۱ درصد آراء به خانه ملت راه یافت.

استاندار سمنان افزود: مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در انتخابات هفتم اسفند بیش از ۶۹ درصد مشارکت داشتند.

خباز به منتخب حوزه گرمسار و آرادان نیز اشاره کرد و گفت: غلامرضا کاتب با کسب بالغ‌بر ۲۳ هزار و ۶۶۸ و بیش ۵۲ درصد آراء برای بار دوم راهی بهارستان شد.

وی با اشاره به میزان مشارکت مردم حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان گفت: حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان در انتخابات هفتم اسفندماه بیش از ۷۴ درصد مشارکت داشتند.

استاندار سمنان با اشاره به حضور حداکثری و گستره مردم استان سمنان یادآور شد: مردم این استان در ۴ حوزه انتخابیه مشارکت بیش از ۶۶ درصدی داشتند.

 



۱۳:۲۹: نتایج انتخابات خبرگان تا پایان امروز اعلام می‌شود

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تا این لحظه نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۸ حوزه مشخص شده است.

محمد حسین مقیمی ظهر امروز در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد:تاکنون نماینده ۲۱ حوزه مشخص شده و هفت حوزه هم به دور دوم کشیده شده است.

وی در ادامه افزود: شمارش آرا از شب گذشته پس از پایان ساعت رای گیری آغاز شد اما چون دو انتخابات برگزار شد شمارش آرا کمی بیشتر طول کشیده است.

وی در مورد اینکه چرا تاکنون نتایج انتخابات خبرگان اعلام نشده است خاطر نشان کرد: در شهرهای کوچک نتایج انتخابات خبرگان مشخص شده است اما این نتایج باید در استان سرجمع شود زیرا آرای خبرگان به صورت استانی اعلام خواهد شد. ان شاء الله بتوانیم تا پایان امروز نتایج خبرگان را اعلام کنیم.

مقیمی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات در تهران هم گفت:‌در تهران سی نامزد انتخابات مجلس، ۱۶ نامزد انتخابات خبرگان و ۴ نامزد اقلیت دینی باید انتخاب شوند که شمارش این‌ها زمانبر است. ما امیدواریم ظرف سه روز بتوانیم نتایج تهران را اعلام کنیم.

وی هم‌چنین درباره اینکه آیا انتخابات در کلان شهرها هم به دور دوم کشیده شده است یا خیر اظهار کرد: ما در حال کنترل نهایی نتایج هستیم تا خدای نکرده رایی جابه جا نشود و مشکلی پیش نیاید. حتما باید نتایج انتخابات به تائید هیأت اجرایی ، نظارت و در نهایت شورای نگهبان برسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ما کنترل ها را بیشتر کرده ایم تا آرا با نهایت دقت اعلام شود، خاطر نشان کرد: این کنترل ممکن است زمان اعلام نتایج را طولانی تر کند اما کیفیت آن را افزایش می‌دهد.

 



۱۳:۱۱: «جلایر» و «کاشانی» از سلماس به دور دوم انتخابات مجلس راه یافتند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۷ آخرین اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را که موفق به کسب حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند به شرح زیر اعلام کرد.

در حوزه انتخابیه سلماس از مجموع ۹۸۸۵۸ آرای صحیح مأخوذه آقایان رسول جلایر سرنقی با کسب ۱۸۳۲۱ رای و شهروز برزگر کاشانی با کسب ۱۶۴۶۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۳:۰۲: پیروزی اصولگریان در اغلب شهرستانهای اصفهان

آمار مشارکت کنندگان در استان اصفهان یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام شد و بنا بر شمارش اولیه آراء، در اغلب شهرستانهای اصفهان اصولگریان پیروز میدان انتخابات بودند.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی استان اصفهان، زمان رای گیری با شرکت یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر در استان اصفهان تا لحظه های پایانی رای گیری در استان، پایان یافت.

آمار مشارکت مردم استان تا دقایق پایانی انتخابات به شرح ذیل است: در استان اصفهان یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر به تفکیک ۷۲۴ هزار و ۱۵۷ نفر در شهر اصفهان، ۸۷ هزار نفر در فریدن، نجف اباد ۱۴۹ هزار و ۴۴، لنجان ۱۱۹ هزار و ۷۷۴، مبارکه ۶۸ هزار و ۴۸۳، فلاورجان ۱۰۲ هزار و ۲۸۷، نطنز ۳۸ هزار و ۶۷۴ و گلپایگان و خوانسار ۵۶ هزار و ۲ در انتخابات مشارکت کرده اند.

گفتنی است بنا بر آمار اولیه از  شهزستانهای اصفهان به جز حوزه گلپایگان و خوانسار در دیگر شهرستانهای اصفهان اصولگریان پیشتاز هستند.

 



۱۲:۳۱: در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه از مجموع ۱۲۲۶۲۴ رای صحیح ماخوذه خانم شهلا میرگلوبیات با کسب ۲۳۸۸۱ رای و آقای محمدرضا منصوری با کسب ۲۲۷۶۲ رای به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۲:۳۰: نمایندگان ۳ شهرستان دیگر در مجلس دهم مشخص شدند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۴ اعلام کرد: اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا دقایقی پیش که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم ارای صحیح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه اقلید استان فارس آقای سید حسین افضلی از مجموع ۵۵ هزار و ۹۷۲ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۰ هزار و ۸۸۳ رای به مجلس راه پیدا کرد.

در حوزه انتخابیه بیجار آقای حمدالله کریمی از مجموع ۴۸ هزار و ۶۵۴ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۵ هزار و ۹۱۹ رای موفق به حضور در مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان آقای علی محمد مرادی از مجموع ۹۷ هزار و ۲۵ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۹ هزار و ۳۰۲ رای به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

 



۱۲:۲۹: منتخبان آستانه اشرفیه و طالش

تاد انتخابات کل کشور، نتایج انتخابات مجلس دهم در شهرستان‌های آستانه اشرفیه، طالش و رزن را اعلام کرد.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۴ آخرین اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را که موفق به کسب اکثریت حداقل یک‌چهارم آراء صحیح در حوزه انتخابیه شدند، به شرح زیر اعلام کرد:

در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه، آقای محمدحسین قربانی از مجموع ۵۴۵۷۴ آراء صحیح مأخوذه با کسب ۱۹۳۱۱ رأی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد.

در حوزه انتخابیه طالش، رضوان‌شهر و ماسال، آقای محمود شکری از مجموع ۱۸۲۵۹۴ آراء صحیح مأخوذه با کسب ۴۸۸۸۶ رأی موفق به حضور در مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه رزن، از مجموع ۶۳۸۲۰ آراء صحیح مأخوذه، آقایان حسن لطفی با کسب ۱۵۰۱۳ رأی و عطاءالله سلطانی‌صبور با کسب ۱۴۸۹۹ رأی به مرحله دوم راه یافتند.

 



۱۲:۱۳: آخرین اخبار نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری

کهگیلویه و بویر احمد: سیدشرف‌الدین ملک حسینی

بوشهر: سیدهاشمی حسینی

هرمزگان: غلامعلی نعیم آبادی

خراسان رضوی: سید احمد علم الهدی- سید محمود هاشمی شاهرودی

آذربایجان شرقی: محسن مجتهد شبستری

همدان: سیدمصطفی‌موسوی فراز-غیاث‌الدین طه‌محمدی

سیستان و بلوچستان: عباسعلی سلیمانی - مولوی نذیر‌احمد سلامی

اصفهان: سیدیوسف‌طباطبایی‌نژاد-مرتضی‌مقتدایی-عبدالنبی‌نمازی-سیدابوالحسن‌مهدوی-عبدالمحمودعبدالهی

خراسان جنوبی: سیدابراهیم رییس‌الساداتی(رئیسی)

قم: محمد دانش‌زاده (مومن)

گلستان: سیدکاظم نورمفیدی- عبدالهادی مرتضوی شاهرودی

خراسان شمالی: حبیب‌الله مهمان نواز

سمنان: سیدمحمد شاهچراغ

خوزستان: عباس کعبی‌نسب-سیدمحمدعلی موسوی-عبدالکریم فراحانی-محسن حیدری آل‌کثیری-محمدحسین احمدی-سیدعلی شفیعی

مرکزی: محسن اراکی - کاظم سپاسی آشتیانی

یزد: ابوالقاسم وافی

مازندران: نورالله طبرسی-صادق اردشیر لاریجانی-علی‌اکبر سیفی کناری-علی معلمی

چهارمحال و بختیاری: علیرضا اسلامیان

گیلان: علی حسینی اشکوری-زین العابدین قربانی-احمد پروایی-رضا رمضانی

کرمانشاه: امان نریمانی- علیرضا مستشاری

اردبیل: عاملی-سید فخرالدین ننه کران

آذربایجان غربی: قریشی

فارس: ایمانی-دستغیب-بهشتی

 



۱۲:۰۵: رقابت تنگاتنگ نامزدهای جامعتین و «امید» در مازندران

آیت‌الله طبرسی، آیت‌الله لاریجانی، آیت‌الله توکل و معلمی طبق اخبار غیررسمی به‌عنوان منتخبان مردم مازندران برگزیده پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شدند.

آیت الله طبرسی، نامزد مشترک در تمامی لیست های انتخاباتی در این استان بود. آیات لاریجانی و معلمی نامزدهای مورد حمایت جامعتین بودند و آیت الله توکل هم عضو لیست امید و خبرگان مردم است.

 



۱۲:۰۲: کاندیدای اصلاح طلبان از قوچان به مجلس رفت

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی از کسب اکثریت آرای حوزه انتخابیه قوچان و فاروج توسط هادی شوشتری خبر داد.

محمدرحیم نوروزیان پیش از ظهر امروز به خبرنگاران اظهار کرد: پس از برگزاری انتخابات و شمارش آرا هادی شوشتری نماینده کنونی قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی اکثریت آر را کسب کرد.

هادی شوشتری گرایش اصلاح‌طلبی داشته و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است.

گفتنی است،‌ فاروج در شرق خراسان شمالی قرار دارد.

 



۱۱:۵۷: شمارش آرا در بیش از ۴۰ هزار حوزه به پایان رسید

حسینعلی امیری سخنگو و قائم مقام و وزارت کشور با بیان اینکه در کل کشور ۵۱۷۰۴ حوزه اخذ رای وجود داشت که شمارش آر در ۴۲۱۶۱ حوزه مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

 



۱۱:۵۴: بهرام نیا از حوزه انتخابیه نهاوند به مجلس دهم راه یافت

در شهرستان نهاوند ۱۴۷ شعبه اخذ رأی فعال بود که بیش از ۳ هزار نفر از عوامل مختلف اجرایی، پشتیبانی و... در این دوره کار برگزاری انتخابات را برعهده داشتند، در مجلس خبرگان نیز آیت‌الله موسوی اصفهانی با ۳۴ هزار و ۹۶۲ رأی و آیت‌الله غیاث‌الدین طه‎محمدی با ۲۰ هزار و ۷۱۱ رأی به ترتیب حائز بیشترین آرا شدند.

حسن بهرام‌نیا با ۳۱ هزار و ۱۳۲ رأی از ۹۰ هزار و ۴۲۳ رأی مأخوذه از حوزه انتخابیه نهاوند به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

 



۱۱:۵۱: ولی‌الله قلی‌زاده هم با ۳۶ هزار و ۹۳۶ رای از مجموع آرای ۶۳ هزار و ۴۸۰ رای به عنوان نماینده مردم ازحوزه انتخابیه کلیبر انتخاب شد.

 



۱۱:۴۴: "پورمختار" نماینده بهار و کبودرآهنگ شد

در حوزه انتخابیه "مرند و جلفا" از مجموع ۱۵۸ هزار و ۳۲۴ رای صحیح اخذ شده، آقای کریم شافعی با کسب ۲۹ هزار و ۶۷۲ رای و آقای محمد حسن‌نژاد با کسب ۲۹ هزار و ۶۳ رأی به مرحله دوم راه یافتند.

همچنین در حوزه انتخابیه "بهار و کبودرآهنگ" آقای محمدعلی پورمختار از مجموع ۱۴۲ هزار و ۳۶۳ رأی صحیح مأخوذه، با کسب ۳۹ هزار و ۷۲۵ رأی به مجلس دهم راه یافت.

 



۱۱:۳۵: وزارت کشور: ۳۳ میلیون رای شمارش شده

سخنگوی وزارت کشور گفت: حدود ۳۳ میلیون رأی تا به حال شمارش شده است.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در تشریح آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات گفت: حدود ۳۳ میلیون رأی تا به حال شمارش شده است.

وی افزود: ما حدود ۵۵ میلیون واجد شرایط برای انتخابات داشتیم که تاکنون حدود ۳۳ میلیون از آرا شمارش شده است.

وی ادامه داد: شمارش آرا در تهران و کلانشهرها به اتمام نرسیده و این آمار نمی‌تواند آمار قطعی باشد.

امیری در ادامه در رابطه با اعلام نتایج مجلس خبرگان گفت: همکاران ما در تلاش هستند تا در اسرع وقت نتایج این انتخابات را اعلام کنند که به محض آماده شدن نتایج اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا  بازه زمانی برای شمارش ارای کل کشور تعیین شده است، گفت: در جایی که فرایند قانونی کار به اتمامرسیده از طریق اطلاعیه های ستاد انتخابات نتایج اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی می کنیم در اکثر حوزههای انتخابیه به جر تهران و برخی کلانشهرها نتایج با شهرهای کوچک متفاوت باشد.

امیری گفت: سعی میکنیم آرا در اسرع وقت شمارش شده و اعلام شود.

سخنگوی وزارت کشور درباره آمار تعرفه های مصرف شده تصریح کرد: وقتی صورتجلسه تهیه و آرا شمارش می شود تعرفه ها تطبیق داده خواهد شد و در جاهایی که تعرفه اضافه داشته باشند، صورتجلسه و این تعرفه ها داخل صندوق مانده و اعاده می شود.

 



۱۱:۲۹: انتخابات در برخی از کلان‌شهرها به مرحله دوم کشید

سخنگوی وزارت کشور گفت: در تهران شمارش آرا کماکان ادامه دارد و در تعدادی از کلانشهرها انتخابات به مرحله دوم کشیده می‌شود، ملاک انتخاب برابر قانون اخذ تحصیل یک چهارم آرای صحیح است که البته باید برابر قانون صحت انتخابات کل کشور به تایید شورای نگهبان برسد که این موضوع جزو مراحل بعدی خواهد بود.

 



۱۱:۱۳: «محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در مجلس شد

‌بنا به اعلام نتایج نهایی توسط وزارت کشور در حوزه انتخابیه تویسرکان دکتر «محمدمهدی مفتح» در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بالاترین آرا را کسب کرد.

بر‌اساس نتایج اولیه شمارش آرا، نتایج رسمی از وزارت کشور ستاد انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان تویسرکان از ۵۴ هزار و ۴۳۶ رأی موجود در صندوق‌های رأی دکتر «محمدمهدی مفتح» با ۳۹ هزار و ۶۲۳ رأی به عنوان نماینده منتخب انتخاب شد.

‌مفتح بیش از ۷۵ درصد آرا مأخوذه را به خود اختصاص داده است.

 



۱۱:۱۱: علی اسدی کرم» از حوزه انتخابیه شهربابک راهی بهارستان شد

فرماندار شهربابک گفت: آقای «علی اسدی کرم» با کسب ۱۶ هزار و ۹۵۶ رای، از حوزه انتخابیه شهربابک راهی بهارستان شد.

«محمدرضا شریفی» دقایقی پیش در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس ستاد انتخابات استان کرمان اظهار کرد: ۴۵ هزار و ۵۶۶ نفر در شهرستان شهربابک در انتخابات شرکت کرده‌اند.

وی با بیان این‌که «علی اسدی کرم» با کسب ۱۶ هزار و ۹۵۶ رأی، از حوزه انتخابیه شهربابک راهی بهارستان شد، تصریح کرد: «مصطفی رضاحسینی» ۱۳ هزار و ۹۸۳ رای و «حسین فتاحی» ۱۲ هزار و ۷۶۴ نیز کسب کردند.

فرماندار شهربابک گفت: «فتاحی» در دوره پیشین که دو نفر در صحنه رقابت شهرستان حضور داشتند، ۲۵ هزار و ۶۰۰ رأی داشته است.

در حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار جنوب و فاریاب انتخاب «احمد حمزه» و در حوزه انتخابیه بافت، ارزوئیه و رابر نیز «علی برز بختیاری» قطعی شده و این دو کاندیدا علاوه‌بر کسب یک چهارم آراء، فاصله زیادی با رقبایشان دارند.

 



۱۱:۰۹: سید جواد ساداتی نژاد از کاشان بهارستانی شد

سید جواد ساداتی نژاد با کسب بیش از ۶۸ هزار رای ماخوذه در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل راهی بهارستان شد.

براساس آمار رسیده از فرمانداری آران و بیدگل، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی سید‌جواد ساداتی‌نژاد با کسب ۶۸ هزار رأی موفق شد به عنوان دهمین منتخب مردم حوزه کاشان و آران و بیدگل راهی مجلس شورای اسلامی شود.

پس از سید جواد ساداتی نژاد رقیب اصلی او در انتخابات با ۵۲ هزار رای ماخوذه دوم شد. در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۶ نامزد حضور داشتند که در ۲۴۲ شعبه اخذ رأی در کاشان (بخش مرکزی، نیاسر و برزک) و ۶۸ شعبه اخذ رأی در آران و بیدگل (بخش مرکزی و کویرات) به رقابت با یکدیگر پرداختند.

بیش از هفت هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی و نظارتی نیز در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزاری انتخابات در کاشان و آران و بیدگل را بر عهده داشتند.

 



۱۱:۰۸: سید‌صادق طباطبایی‌نژاد از اردستان وارد مجلس شد

سید صادق طباطبایی‌نژاد با کسب اکثریت آرای مردم اردستان به عنوان نماینده این شهر راهی مجلس شورای اسلامی شد.

با اعلام علیرضا غیور، فرماندار اردستان و پس از شمارش آرای ماخوذه این شهرستان نماینده جدید مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

بر این اساس در حوزه انتخابیه اردستان کل آرای ماخوذه ۳۱ هزار و ۱۲۶ رای بود که حجت‌الاسلام سید صادق طباطبائی‌نژاد با کسب اکثریت آرا معادل ۱۶ هزار و ۳۳ رای راهی بهارستان شد.

پس از وی احمد بخشایش اردستانی نماینده فعلی اردستان با ۶ هزار و ۹۷۹ دوم و احمد رمضانی با ۶ هزار و ۳۶۳ مقام سوم را در این رقابت انتخاباتی کسب کرد.

 



۱۱:۰۶: اعلام نتایج انتخابات مجلس در سه حوزه انتخابیه گلستان

رئیس ستاد انتخابات گلستان، نتایج انتخابات در سه حوزه گنبدکاووس، علی آبادکتول و رامیان را اعلام کرد.

علی‌اصغر طهماسبی، صبح امروز در نشست خبری با رسانه‌ها، گفت: بر اساس آراء شمارش شده در حوزه انتخابیه گنبدکاووس، قره‌جه طیار موفق شد مستقیم راهی مجلس شورای اسلامی شود.

وی افزود: در حوزه انتخابیه علی‌آباد کتول هم اسدالله قره خانی با پیشی گرفتن از رقبای انتخاباتی خود به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

طهماسبی بیان کرد: در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر علیرضا ابراهیمی فرد به‌طور قطعی به مجلس راه یافت.

وی با بیان این که نتایج سایر حوزه‌های انتخابیه استان گلستان هنوز قطعی نشده و با احتمال زیاد به مرحله دوم کشیده می‌شود، ادامه داد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز آیت‌الله نورمفیدی ۳۳۳ هزار و ۵۴۳ رأی، آیت‌الله شاهرودی ۲۶۶ هزار و ۳۷۳ رأی و آیت‌الله سعدی ۲۱۶ هزار و ۲۱۴ رأی کسب کرده‌اند.

طهماسبی گفت: نتایج شمارش آرا در گرگان هنوز مشخص نشده است.

‌استان گلستان یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دارد که از این تعداد ۵۷ هزار و ۵۰۰ نفر رأی اولی هستند. استان گلستان ۶ حوزه انتخابیه و هفت نماینده مجلس شورای اسلامی و دو نماینده مجلس خبرگان رهبری دارد.

 



۱۱:۰۲: منتخبان دامغان، خرمشهر و اردستان نیز مشخص شدند

بر اساس اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم اعلام شد.

در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آراء شدند:

دامغان :ابوالفضل حسن بیگی از مجموع ۴۹ هزار و ۴۰۲ رای ماخوذه صحیح ۱۷ هزار و ۲۴۴ رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بروجن: خدیجه ربیعی فرا دنبه و علی نادری فرد از مجموع ۶۴ هزار و ۱۶۲ رای ماخوذه صحیح بترتیب ۱۴ هزار ۶۴۲ و ۱۰ هزار و ۱۰۸ رای کسب و به مرحله دوم راه یافتند .

ساوه و زرندیه: شهلا میر گلو بیات و محمد رضا منصوری از مجموع ۱۲۲ هزار ۶۲۴ رای ماخوذه صحیح بترتیب ۲۳ هزار ۸۸۱ و ۲۲ هزار ۷۶۲ رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند.

خرمشهر:عبدالله ثامری از مجموع ۶۰ هزار و ۵۴۱ رای ماخوذه صحیح ۱۹هزار ۳۱۸ رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بندر لنگه بستک و پارسیان : خالد زمزم نژاد و احمد جباری از مجموع ۱۲۴ هزار و ۳۴۲ رای ماخوذه صحیح بترتیب ۲۹ هزار و ۷۹۹ و ۲۹ و ۱۵۰ هزار رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند .

گرمی: سید حمایت میرزاده از مجموع ۴۷ هزار و ۸۰۳ رای ماخوذه صحیح ۲۱ هزار و ۳۹۹ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

مریوان و سرو آباد: منصور مرادی و امید کریمیان از مجموع ۸۴ هزار و ۹۲۵ رای ماخوذه صحیح بترتیب ۱۵ هزار و ۸۱۵ و ۱۲ هزار و ۸۱۹ رای کسب و به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

اردستان: سید صادق طباطبایی نژاد از مجموع ۳۰ هزار و ۷۵ رای ماخوذه صحیح ۱۶ هزار و ۱۰۰ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

دشتی و تنگستان: سید کمال‌الدین شهریاری از مجموع ۸۵ هزار و ۱۶ رای ماخوذه صحیح ۵۴ هزار و ۲۰۸ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

دشت آزادگان و هویزه: قاسم ساعدی از مجموع ۶۸ هزار و ۵۳ رای ماخوذه ۲۰ هزار و ۶۴۳ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

زرند و کوهبنان: حسین امیری خامکانی از مجموع ۷۹ هزار و ۸۹ رای ماخوذه ۳۵ هزار و ۶۹۱ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

نائین ،خور و بیابانک: عباس‌علیپور بافرانی از مجموع ۳۹ هزار و ۵۲۹ رای ماخوذه صحیح ۱۱ هزار و ۱۵۴رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

سیرجان و بردسیر: شهباز حسن پور بیگلری از مجموع ۱۴۴ هزار و ۷۰۱ رای ماخوذه صحیح ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

قائنات و زیرکوه: فرهاد فلاحتی از مجموع ۸۷ هزار و ۶۸۷ رای ماخوذه صحیح ۳۰ هزار و ۱۲ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

تویسرکان: محمد مهدی مفتح از مجموع ۵۴ هزار و ۴۳۶ رای ماخوذه صحیح ۳۹ هزار و ۶۲۳ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

شهربابک: علی اسدی از مجموع ۴۵ هزار و ۶۶ رای ماخوذه صحیح ۱۶ هزار و ۹۵۶ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

کلیبر، خداآفرین و هوران: قلی الله قلی‌زاده از مجموع ۶۳ هزار و ۴۸۰ رای ماخوذه صحیح ۳۶ هزار و ۹۳۶ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

تفرش، آشتیان و فراهان: محمد حسینی از مجموع ۴۸ هزار و ۴۶۳ رای ماخوذه صحیح ۱۳ هزار و ۴۲ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

نطنز و قمصر: مرتضی صفاری نطنزی از مجموع ۳۷ هزار و ۶۴۴ رای ماخوذه صحیح ۹ هزار و ۸۴۲ رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

 



۱۰:۵۶: گزارش غیررسمی: ۶۰ درصد منتخبان مجلس دهم اصولگرا هستند

بر اساس گزارش های غیررسمی که از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور واصل شده، تاکنون نزدیک به ۶۰ درصد منتخبان مجلس دهم اصولگرا هستند.

با شمارش آرای بیش از ۴۰ هزار صندوق اخذ رای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، آمار غیررسمی و  ابتدایی راه یافتگان به خانه ملت در حال انتشار است.

بر اساس آخرین آمار دریافتی از نتایج شمارش آراء دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابی سراسر کشور، تا کنون قریب ۶۰ درصد راه‌یافتگان قطعی به پارلمان اصولگرا هستند.

همچنین حدود ۳۰ درصد منتخبان اصلاح‌طلب و اعتدالی و بقیه نیز مستقل هستند که گرایش اکثر آنها به سمت اصولگرایان است.

در ادامه با مشخص شدن نتایج آمار حوزه های انتخابیه دیگر، آمار ارائه شده تا کنون قابل تغییر خواهد بود.

 



۱۰:۴۵: نتایج انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه نائین و سیرجان

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه نائین، خور، بیابانک، سیرجان و بردسیر حاکی از آن است که به ترتیب عباسعلی پوربافرانی و شهباز حسن پور بیگلری یک چهارم آرا را کسب کردند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۹ اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند ۹۴ موفق به کسب حداقل آرای صحبح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه نائین، خور و بیابانک عباسعلی پوربافرانی از مجموع ۳۹ هزار و ۵۲۹ آرای صحبح ماخوذه با کسب ۱۱ هزار و ۱۵۴ رای

در حوزه انتخابیه سرجان و بردسیر شهباز حسن پوربیگلری از مجموع ۱۴۴هزار و ۷۰۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای

عباسعلی پوربافرانی و حسن پوربیگلری هر دو کاندیداهای مستقل در این دو حوزه انتخابیه هستند.

 



۱۰:۳۹: ترکیب آرای انتخابات مجلس در کرمانشاه

اصولگرایان براساس آمار غیررسمی برنده انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمانشاه شدند.

با پایان شمارش آرا ۱۵۱۴ صندوق اخذ رأی در سراسر استان کرمانشاه می‌توان اصولگرایان را برنده قطعی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان دانست.

برپایه این گزارش نامزدهای شورای ائتلاف اصولگرایان استان کرمانشاه در حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه، کنگاور، صحنه و هرسین، پاوه و اورامانات به مجلس دهم راه پیدا کرده‌اند.

در حوزه‌های انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو و قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب نیز نامزدهای راه یافته به مجلس دهم با سابقه اصولگرایی هستند که با نشان مستقل در این دوره از انتخابات حضور داشتند.

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های ششگانه استان کرمانشاه براساس آمار غیررسمی به شرح زیر است:

حوزه انتخابیه کرمانشاه: عبدالرضا مصری(اصولگرا)، سیدقاسم جاسمی (اصولگرا)؛ برای نفر سوم به دور دوم کشیده شد شامل: محمد کرمی‌راد(اصولگرا) و سیدسعید حیدری طیب(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو: حشمت‌الله فلاحت پیشه (اصولگرا)

حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر: شهاب نادری (اصولگرا)

حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا (اصولگرا) و محمد رستگار (مستقل) به دور دوم رفتند.

حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب: فرهاد تجری (اصولگرا)

حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین: حسن سلیمانی (اصولگرا)

 



۱۰:۳۶: نتایج انتخابات اردستان، دشتی، دشت آزادگان و زرند،گرمی و مریوان

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه اردستان، دشتی و تنگستان، دشت آزادگان و هویزه و زرند و کوهبنان حاکی از آن است که به ترتیب سیدصادق طباطبایی نژاد، سیدکمال الدین شهریاری، قاسم ساعدی و حسین امیری خامکانی موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرا صحیح شدند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۰ اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند ۹۴ موفق به کسب حداقل آرای صحبح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

۱- در حوزه انتخابیه اردستان، سیدصادق طباطبایی از مجموع ۳۰ هزار و ۷۵ ارای صحیح ماخوذه با کسب ۱۶هزار و ۱۰۰رای

۲- در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان سیدکمال الدین شهریاری از مجموع ۸۵ هزار و ۱۶ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۴ هزار و ۲۰۸ رای

۳- در حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه قاسم ساعدی از مجموع ۶۸ هزار و ۵۳ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۰هزار و ۶۴۳ رای

۴- در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان حسین امیری خامکانی از مجموع ۷۹هزار و ۵۸۹آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۵ هزار و ۶۹۱ رای

همچنین نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاکی از آن است که در حوزه انتخابیه گرمی سیدحمایت میرزاده، انتخاب شد و در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد منصور مرادی و امید کریمیان به مرحله دوم راه یافتند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۱ اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند ۹۴ موفق به کسب حداقل آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

۱- در حوزه انتخابیه گرمی سید حمایت میرزاده از مجموع ۴۷ هزار و ۸۰۳ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۱ هزار و ۳۹۹ رای

۲- در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد از مجموع ۸۴هزار و ۹۲۵ آرای صحیح ماخوذه منصور مرادی با کسب ۱۵ هزار و ۸۱۵ رای و امید کریمیان با کسب ۱۲ هزار و ۸۱۹۸ رای به مرحله دوم راه یافتند.

طباطبایی نژاد، شهریاری، ساعدی نامزدهای مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان، و حسین امیری خامکانی نامزد مستقل بوده اند. همچنین سیدحمایت میرزاده نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت(امید) بوده است. در حوزه مریوان هم منصور مرادی کاندید مستقل و امید کریمیان نامزد مورد حمایت لیست صدای ملت بوده اند که به دور دوم رفته اند.

 



۱۰:۳۵: کاندیدای مستقل خبرگان در هرمزگان پیروز شد

آیت الله سید روح الله صدرالساداتی با اختلافی فاحش نسبت به آیت الله غلامعلی نعیم آبادی پیشی گرفت.

گفته می شود جامعه مدرسین،جامعه روحانیت مبارز،اصولگرایان و اصلاح طلبان از آیت الله نعیم آبادی حمایت کرده بودند.

 



۱۰:۳۴: پیروزی کاندید مستقل در خرمشهر و رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان در مرحله دوم در بندر لنگه

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاکی از آن است که در حوزه انتخابیه خرمشهر عبدالله سامری انتخاب شد و در حوزه انتخابیه بندر لنگه، بستک و پارسیان خالد زمزم نژاد و احمد جباری به مرحله دوم راه یافتند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۲ اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند ۹۴ موفق به کسب حداقل آرای صحبح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

۱- در حوزه انتخابیه خرمشهر عبدالله سامری از مجموع ۶۰ هزار و ۵۴۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۹ هزار و ۳۱۸ رای

۲- در حوزه انتخابیه بندر لنگه، بستک و پارسیان از مجموع ۱۲۴هزار و ۳۴۲ آرای صحیح ماخوذه خالد زمزم نژاد با کسب ۲۹ هزار و ۹۷۷ رای و احمد جباری با کسب ۲۹ هزار و ۱۵۰ رای به مرحله دوم راه یافتند.

عبدالله سامری کاندیدای مستقل بوده است. همچنین خالد زمزم نژآد کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت و احمد جباری کاندید اصولگرایان است که رقابت آنها به دور دوم کشیده شده است.

 



۱۰:۲۹: آقاپور و علی علیلو در شبستر به دور دوم راه یافتند

براساس شنیده ها از اخبار موثق دریافتی از شبستر ، خانم آقاپور  و علی علیلو نتوانستند در دور اول حائز اکثریت آراء شوند و این  رقابت های انتخاباتی در حوزه شبستر به دور دوم کشیده شد.

 



۰۹:۵۳: روحانی،هاشمی،امامی کاشانی و موحدی کرمانی در صدر منتخبان استان تهران

گزارشهای رسیده از برخی صندوقهای رای خبرگان در استان تهران، حاکی از صدرنشینی روحانی است.

بر اساس این گزارش ، شمارش بخشی از صندوقهای تهران پایان یافته و بخش اعظم آن هنوز به پایان نرسیده است.

گفته می شود نامزدهای مشترک جامعه مدرسین و لیست امید از رای بالاتری نسبت به نامزدهای دیگر برخوردارند،با این حال هاشمی در برخی صندقها اول است و در برخی دیگر رتبه دوم تا هشتم را دارد.

امامی کاشانی،موحدی کرمانی،علوی و امینی نیز از افرادی هستند که رای بیشتری دارند.

 



۰۹:۴۲: زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس دهم شد

فرماندار مبارکه گفت: زهرا سعیدی مبارکه به عنوان نماینده مردم مبارکه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی مردم این شهرستان انتخاب شد.

به گزارش نامه‌نیوز، علی‌اصغر ذاکری در اصفهان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان مبارکه اظهار داشت: زهرا سعیدی مبارکه به عنوان نماینده مردم مبارکه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی مردم این شهرستان انتخاب شد.

وی افزود: وی با کسب ۲۰ هزار و ۴۶۳ رأی از میزان آرای مأخوذه و کسب بیشترین آرای مأخوذه، به عنوان نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

فرماندار شهرستان مبارکه تصریح کرد: علی احمدپور مبارکه نیز با کسب ۱۴ هزار و ۴۱۵ رأی، در این انتخابات، عنوان دوم را به خود اختصاص داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین علی فخری با کسب ۱۳ هزار و ۲۶۹ رأی، در رده بعدی انتخابات مبارکه قرار گرفت.

فرماندار مبارکه درباره مشارکت مردم در انتخابات امسال اضافه کرد: میزان مشارکت مردم مبارکه در انتخابات امسال ۷۲ درصد بود.

 



۰۹:۳۷: حوزه‌های انتخابیه تویسرکان، شهر بابک، قائنات و کلیبر و خودآفرین

بر اساس این گزارش محمدمهدی مفتح با ۳۹ هزار و ۶۲۳ رای از مجموع آرای ۵۴ هزار و ۴۳۶ از حوزه تویسرکان رای راهی خانه ملت شد.

علی اسدی نیز از حوزه انتخابیه شهر بابک با ۱۶ هزار و ۵۹۶ رای از مجموع آرای ۴۵ هزار و ۶۶ رای به عنوان نمایندگی مردم این شهرستان انتخاب شد.

ولی‌الله قلی‌زاده هم با ۳۶ هزار و ۹۳۶ رای از مجموع آرای ۶۳ هزار و ۴۸۰ رای به عنوان نماینده مردم ازحوزه انتخابیه کلیبر انتخاب شد.

از حوزه انتخابیه قائنات و زیرکوه هم فرهاد فلاحتی با کسب ۳۰ هزار و ۱۲ رای از مجموع از ۸۷ هزار و ۶۸۷ رای به عنوان نماینده انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز آقای محمد حسینی با کسب ۱۳ هزار و ۴۲ رای از مجموع ۴۸ هزار و ۴۶۳ رای از مجموع آرای صحیح ماخوذه را به خود اختصاص داد.

همچنین در حوزه انتخابیه نطنز و قمصر آقای مرتضی صفاری‌نطنزی با کسب ۹ هزار و ۸۴۲ رای از مجموع ۳۷ هزارو ۶۴۴ رای آرای صحیح ماخوذه راهی مجلس دهم شد.

در حوزه انتخابیه نائین، خور و بیابانک، آقای عباسعلی پوربافرانی از مجموع ۳۹ هزدر و ۵۲۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۱ هزار و ۱۵۴ رای به عنوان نماینده مردم شناخته شد.

بر اساس اعلام وزارت کشور در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر آقای شهباز حسن‌پور بیگلری از مجموع ۱۴۴ هزار و ۷۰۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای برای بار دیگر به خانه ملت می‌رود.

 



۰۹:۲۵: مرتضی صفاری نماینده نطنز و بخش قمصر شد

فرماندار نطنز گفت: «مرتضی صفاری‌نطنزی» در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان نطنز و بخش قمصر بیشترین آرا را کسب کرد.

«یوسف حسنی» اظهار کرد: «مرتضی صفاری‌نطنزی» با کسب ۹۸۴۲ رأی به‌عنوان نماینده این حوزه انتخابیه وارد بهارستان شد.

وی یادآور شد: هم‌چنین در این دوره «علی باغبانیان» ۸۸۸۲ رأی،«محمد فیروزی» ۷۵۲۱ رأی، «مهدی افضلی» ۵۴۴۵ رأی،«محمود صفاری» ۲۳۴۸ رأی،«اسفندیاری» ۱۳۶۹ رأی،«سلیمانی» ۱۲۸۹ رأی،«محمدی» ۶۷۳ رأی و رسولی ۲۷۵ رأی به دست آوردند.

 



۰۹:۱۷: نتایج آرا در ۴ حوزه انتخابیه استان مرکزی

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۴ حوزه انتخابیه استان مرکزی را تشریح کرد.

شکرالله حسن بیگی در این خصوص گفت: تا این لحظه با اتمام شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان، محلات و دلیجان، خمین و شازند، نتایج در این حوزه ها مشخص شده است.

براساس گفته حسن بیگی نتایج آرا در این حوزه های انتخابیه به شرح زیر است:

حوزه تفرش، آشتیان و فراهان:

آراء ماخوذه: ۵۰ هزار و ۲۷۵

آراء صحیح: ۴۸ هزار ۴۶۳

نماینده منتخب در این حوزه انتخاباتی: محمد حسینی با کسب ۱۳ هزار و ۴۲ رای

حوزه انتخابیه محلات و دلیجان:

آراء ماخوذه: ۴۵ هزار و ۱۳۸

آراء صحیح: ۴۳ هزار و ۱۴۱

نماینده منتخب علیرضا سلیمی با ۱۱ هزار و ۴۷۰ رای

حوزه انتخابیه خمین:

آراء ماخوذه: ۵۲ هزار و ۶۱

آراء صحیح: ۴۹ هزار و ۳۲۵

نماینده منتخب : محمد ابراهیم رضایی با ۲۲ هزار و ۶۶۴ رای

حوزه انتخابیه شازند:

آراء ماخوذه: ۷۱ هزار و ۴۶۶

آراء صحیح: ۶۸ هزار و ۴۷۴

در این حوزه انتخابیه صاحبعلی غفاری با ۱۵ هزار و ۷۱۹ رای و علی ابراهیمی با ۱۱ هزار و ۵۸۳ رای به دور دوم انتخابات کشیده شدند.

حسن بیگی گفت: نمایندگان انتخابی باید ۲۵ درصد بعلاوه یک رای را به دست آورند که در شازند این مهم در خصوص این دو نفر محقق نشد و نتیجه باید در دور دوم مشخص شود.

وی اظهار کرد: امید است با پایان یافتن شمارش آرا در حوزه های انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب و ساوه و زرندیه نتایج این حوزه ها نیز تا ظهر امروز اعلام شود.

 



۰۸:۵۷: اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم

بر اساس اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم اعلام شد.

در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آرا شدند:

قائنات و زیرکوه : فرهاد فلاحتی از مجموع ۸۷۶۸۷ رای ماخوذه صحیح ۳۰۰۱۲

تویسرکان : محمد مهدی مفتح از مجموع ۵۴۴۳۶ رای ماخوذه صحیح ۳۹۶۲۳

شهربابک : علی اسدی از مجموع ۴۵۰۶۶ رای ماخوذه صحیح ۱۶۹۵۶

کلیبر، خداآفرین و هوران: ولی‌الله قلی‌زاده از مجموع ۶۳۴۸۰ رای ماخوذه صحیح ۳۶۹۳۶

تفرش، آشتیان و فراهان: محمد حسینی از مجموع ۱۳۰۴۲ رای ماخوذه صحیح ۴۸۴۶۳

نطنز و قمصر: مرتضی صفاری نطنزی از مجموع ۹۸۴۲ رای ماخوذه صحیح ۳۷۶۴۴

 



۰۸:۵۲: نماینده دزفول مشخص شد

فرماندار دزفول گفت: تاکنون  بیش از ۸۵ درصد از آرای این شهرستان شمارش شده است و نتایج نهایی تا سه ساعت آینده اعلام خواهد شد.

حبیب‌الله آصفی اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد مردم دزفول در انتخابات مشارکت داشته‌اند که بیانگر حضور پرشور آنها در انتخابات است.

وی افزود: نتیجه انتخابات در این شهرستان مشخص و به گونه‌ای است که قطعا به دور دوم کشیده نخواهد شد و نماینده مردم دزفول در همین دور اول مشخص می‌شود.

شواهد حاکی از این است که عباس پاپی‌زاده راهی بهارستان شده است.

 



۰۸:۲۷: نامزد اصولگرا پیشتاز در آرای حوزه انتخابیه شاهرود

نتایج اولیه شمارش آرا در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی از پیشتازی سید حسن حسینی حکایت دارد.

مستقر در ستاد انتخابات شهرستان شاهرود، در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی تاکنون سید حسن حسینی شاهرودی با بیش از ۱۷ هزار رأی پیشتاز میدان است.

از مجموع ۱۵۴هزار تعرفه به صندوق ریخته شده، حسینی شاهرودی با ۱۷ هزار رای پیشتاز انتخابات است و علی خانی با حدود هفت هزار رأی نفر بعدی است.

در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در مجموع ۱۷نفر برای کسب یک کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند.

 



۰۸:۲۶: رقابت نزدیک نامزد اصلاح‌طلب با نامزد اصولگرا در حوزه انتخابیه گرمی

با اتمام شمارش آرا در حوزه انتخابیه گرمی، میرحمایت میرزاده با کسب اکثریت آرا به پیشتاز کسب رای برای کرسی این حوزه در مجلس دهم شد.

منابع غیررسمی اعلام کردند که در این حوزه انتخابیه میرحمایت میرزاده با کسب ۲۲ هزار و ۱۵۰ رای از رقبا پیش افتاده است.

در این شهرستان ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در هشتمین دوره مجلس نیز با کسب ۱۹ هزار و ۵۷ رای با وی رقابت تنگاتنگی دارد.

شهرستان گرمی دارنده یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است و استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه بوده و هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

 



۰۸:۲۶: نامزد اصولگرا نماینده دشتی و تنگستان شد

در این حوزه انتخابیه  شهریاری نامزد لیست اصولگرایان راهی بهارستان شد.

 



۰۸:۲۵: نامزد مستقل،نماینده لردگان شد

فرماندار شهرستان لردگان گفت: محمد خالدی با کسب بیشترین آراء به عنوان نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

ابوالقاسم کریمی اظهار داشت: محمد خالدی با کسب ۳۸ هزار و ۷۳۴ رأی به عنوان نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه ۹ داوطلب از شهرستان لردگان در صحنه رقابت مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، افزود: خسرو خلیل‌طهماسب با کسب ۲۹ هزار و ۵۴۶ رأی و محمد محمودی نیز با کسب ۲۱ هزار و ۳۱۶ رأی از دیگر کاندیدهای شهرستان لردگان به شمار می‌رفتند.

مجید جلیل نماینده فعلی شهرستان لردگان است که به این ترتیب از راه‌یابی به مجلس دهم بازماند.

منبع:برترین ها

بازنشر : مجله برتر


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,
محبوب کن - فیس نما

مطالب مرتبط

تبلیغات

لطفا برای حمایت از ما بر روی تبلیغ زیر یک بار کلیک کنید دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی