در نمایشگاه تیونینگ و افترمارکت سما ۲۰۱۸، فورد با ۸ مدل سفارشی و جذاب وانت سری F شرکت کرد. دراین مطلب جادوی کلمات به معرفی این مدل‌‌ها می‌پردازیم.

 

 

نمایشگاه تیونینگ و افترمارکت سما (SEMA) در حالی به کار خود پایان داد که شرکت‌های بزرگ خودروسازی از محصولات سفارشی خود در آن رونمایی کردند. یکی از این شرکت‌ها فورد است که در رویداد سما ۲۰۱۸ از هشت مدل سفارشی وانت پیکاپ فورد سری F رونمایی کرد. در این مقاله نگاهی به پیکاپ‌های سفارشی فورد خواهیم داشت.

 

پیکاپ فورد F-150 با تیونینگ ZB کاستومز و کورت بوش

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

کورت بوش، از رانندگان نسکار با همکاری شرکت تیونینگ خودرو ZB کاستومز به سفارشی‌سازی وانت فورد F-150 لاریات اسپرت 4x2 سوپرکاب (F-150 Lariat sport 4x2 SuperCab) اقدام کردند. نتیجه این همکاری، پیکاپ سفارشی با ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت است که از پیشرانه ۵.۰ لیتری ۸ سیلندر مجهز به کیت توربوشارژر دوقلو و پیستون‌های تقویت‌شده بهره می‌برد. سایر تغییرات عملکردی و اصلاحات سفارشی در پیک‌‌آپ فورد F-150 شامل ترمزهای هشت پیستونی برمبو، قطعات فیبر کربن اسپویلر و اسپلیتر، گلگیرهای بزرگ ۴.۵ اینچی و پوشش چرمی صندلی‌ها، فرمان و پشت‌سری‌ها می‌شود.

 

وانت فورد F-150 با تیونینگ فول-ریس موتوراسپرت 

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

شرکت فول-ریس موتوراسپرت از پیکاپ سفارشی فورد F-150 XLT اسپرت 4x4 سوپرکاب در نمایشگاه سما رونمایی کرد. این مدل تقویت‌شده از پیشرانه ۳.۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر اکوبوست مجهز به توربوشارژر، کیت توربو دوقلو، اینترکولر، ورودی هوای سرد، لوله‌های ورودی هوا و اگزوز جدید استفاده می‌کند؛ همچنین از سرسیلندر بازطراحی شده‌ در این مدل سفارشی استفاده می‌شود. متأسفانه این شرکت هنوز قدرت خروجی وانت پیکاپ را اعلام نکرده است. فول-ریس موتوراسپرت برای بهبود سایر مشخصات با قدرت اضافی پیشرانه از گلگیرهای بزرگ ۴.۵ اینچی و ضربه‌گیرهای (کمک‌فنرهای) جدید استفاده کرده است. همچنین طرح رنگ آبی و نارنجی، جلوه زیبایی به پیکاپ فورد F-150 فول-ریس موتوراسپرت می‌بخشد.

 

فورد F-150 با تیونینگ ترانسفر فلو

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

ترانسفر فلو قصد دارد که محصولات خود را برای ماجراجویی در مسیرهای آف‌رود آماده کند؛ به همین علت طراحی خود را با وانت فورد F-150 لاریات اسپرت 4x2 سوپرکاب مجهز به پیشرانه ۳.۰ لیتری خورجینی ۶ سیلندر توربودیزل آغاز می‌کند. برای عملکرد بهتر در مسیرهای آف‌رود از سیستم تعلیق بادی خودکار و کویل‌اورهای پرو کامپ (Pro Comp)، رینگ‌های ۲۰ اینچی و تایرهای ۳۵ اینچی استفاده می‌شود. از جمله سایر تغییرات سفارشی می‌توان به باربند سقفی، پروژکتور و صفحه نمایش برای تماشای فیلم در کفی عقب وانت اشاره کرد.

 

فورد F-150 با تیونینگ لیر

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

شرکت تیونینگ لیر (Leer) با افزایش ارتفاع سواری و نصب مجموعه گلگیرهای جدید، قصد دارد تغییری در تجربه سواری آف‌رود ارائه دهد. از جمله سایر تغییرات قابل ذکر می‌توان به استفاده از رینگ‌های جدید و چراغ LED نواری روی سقف برای دید بهتر در شب اشاره کرد.

 

وانت فورد F-150 با تیونینگ اسپیدکر

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

اسپیدکر (Speedkore) پکیج پرو-تورینگ خود را روی وانت پیکاپ فورد F-150 XLT در نمایشگاه سما اعمال می‌کند. پیشرانه ۵.۰ لیتری خورجینی ۸ سیلندر برای افزایش قدرت از سوپرشارژر فورد پرفورمنس، ورودی هوای سرد و خروجی کناری اگزوز بهره می‌برد. از جمله سایر تغییرات می‌توان به توپی چرخ‌ پایین‌تر در جلو همراه فنرهای جدید اشاره کرد که ارتفاع سواری را کاهش می‌دهند. لاستیک‌های ۲۲ اینچی پیرلی و ترمزهای هشت پیستونی برمبو نیز به بهبود عملکرد وانت در جاده و ایمنی خودرو کمک می‌کنند. برای کاهش وزن از قطعات فیبر کربن در گلگیر جلو، اسپلیتر و پنل چراغ عقب استفاده شده است.

 

وانت فورد سوپر-دیوتی با تیونینگ وایلدرنس کالکتیو

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

پیکاپ فورد F-250 سوپر دیوتی  XLT FX4 کرو کاب برای رویارویی با انواع زمین‌های ناهموار توسط وایلدرنس کالکتیو (Wilderness Collective) آماده‌سازی شده است. این تیونر از کیت بالابر ارتفاع ۲.۵ اینچی، لاستیک‌های ۳۷ اینچی آف‌رود Toyo و رینگ‌های ۲۰ اینچی برای بهبود تجربه سواری در مسیرهای خارج جاده بهره می‌برد. همچنین قفل دستی چرخ جلو برای افزایش کشش در مسیرهای ناهموار تعبیه شده است و سپر جلوی مستحکم به همراه گارد، اطمینان بیش‌تری برای تردد در محیط‌های خشن آف‌رود فراهم می‌کنند. از جمله سایر تغییرات برای مسافرت‌های شبانه در صحرا و کوهستان می‌توان به باربند عقب و چادر سقفی اشاره کرد که فضایی مناسب برای خواب فراهم می‌کند. 

 

فورد سوپر دیوتی با تیونینگ دی‌برتی دیزاین

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

دی‌برتی دیزاین (DeBerti Design) کار خود را با پیکاپ فورد F-250 سوپر دیوتی 4x4 آغاز کرده است و پیشرانه ۶.۷ لیتری خورجینی هشت سیلندر آن را به کیت توربو دوقلو و اینترکولر هوا به مایع تجهیز می‌کند. در نتیجه این تغییر، قدرت خروجی وانت فورد F-250 به ۹۰۰ اسب بخار می‌رسد. برای بهبود تجربه سواری از فنرهای ایباخ، کمک‌فنرهای قابل تنظیم فاکس، رینگ‌های بیدلاک (beadlock) و لاستیک‌های ۳۷ اینچی BFGoodrich استفاده می‌شود. 

 

فورد سوپر دیوتی با تیونینگ اکستنگ تراک بد کاورز

Ford Pickup / وانت پیک‌آپ فورد سری F

شرکت اکستنگ تراک بد کاورز (Extang Truck Bed Covers) از وانت پیکاپ فورد F-350 سوپر دیوتی به‌عنوان نسخه پایه برای کار طراحی خود استفاده می‌کند. این نسخه سفارشی بیش‌تر به جنبه سرگرمی توجه کرده است و از تجهیزات سرگرمی مانند تلویزیون ۶۵ اینچی و سیستم صوتی پرقدرت در کنار کولر بهره می‌برد.

 

 

 

نظرات شما درباره این مطلب را با ما در جادوی کلمات درمیان بگذارید ...