یک دختر خانم باوقار خصوصیاتی دارد که او را از دیگران متمایز می کند و حرکات و رفتار او به گونه ای است که از او یک خانم با شخصیت ساخته است.
این ویژگی‌ها چه ویژگی‌هایی است و یک دخترخانم چگونه می تواند از این خصوصیات برخوردار باشد؟ برای آن که شما هم بتوانید یک خانم با شخصیت و جذاب باشید می توانید موارد زیر را در نظر داشته باشید، تا از خصوصیات ویژه یک دختر خانم متین و افراد با شخصیت برخوردار شوید.


به طور قطع برای شما پیش آمده است که در یک جمع و یا مهمانی خانمی را دیده اید که رفتار و شخصیت او برای همه مورد تحسین بوده است و همه تحت تاثیر رفتار او قرار گرفته اند.

 

طرز رفتار یک خانم با شخصیت

یکی از مهم ترین موارد برای افراد با شخصیت و حفظ شخصیت زنانه و وقار، شکل رفتار شما با دیگران است که این رفتار باید با در نظر گرفتن حفظ احترام دیگران با ترکیبی از احساسات زنانه باشد.

خانم‌های با شخصیت در کار و زندگی دیگران دخالت نمی کنند

افراد با شخصیت و زنان با شخصیت ، افرادی هستند با روحیه مثبت و سرحال که هرگز حسرت زندگی دیگران را نمی خورند و برای گذران وقت خود پشت سر دیگران بدگویی نمی کنند.
آن ها سعی می کنند در کنار افراد دیگر با افکار مثبت زندگی کرده و افکار خود را در مورد دیگران ؛ حتی اگر منفی باشد؛ به زبان نیاورند. آن ها در کنترل رفتار خود مهارت داشته و همیشه از جملات مثبت استفاده می کنند.
افراد با شخصیت و خانم های با شخصیت به دنبال حسرت زندگی دیگران نبوده و نظر مثبتی در مورد دخالت در زندگی دیگران ندارند و زمانی که به منزل دوستی می روند، سعی در کنکاش وسایل خانه او را ندارند.

زیبایی همراه با آموزش

دختر خانم‌هایی که تنها به دنبال زیبایی ظاهر خود هستند حتی ممکن است هزینه زیادی صرف این کار کرده و در نهایت هم به نتیجه مناسب نرسند. اما باید در نظر داشته باشید که راه زیبایی و ظاهر و رفتار زیبا بسیار ساده است و تنها کافی است که در مورد زیبایی های خود به شناخت کافی برسید.
بهتر است برای زیبایی و با وقار بودن در لباس پوشیدن هم به شرایط ظاهری خود دقت کنید تا عیوب شما را برطرف کرده و نواقص بدن شما را نشان ندهد.
استفاده از لوازم آرایش زننده را کنار گذاشته و به جای آن آرایشی ملایم با عطری مطبوع داشته باشید. همچنین به جای پوشیدن کفش‌های تنگ که حتی ممکن است پای شما را آزار دهد، از کفش های مناسب استفاده کنید.
شما به راحتی می‌توانید برای داشتن ظاهری شیک و با شخصیت از لباس های مناسب خود استفاده کرده و سعی کنید رنگ لباس های شما، با کفش ها و کیف تان هماهنگی داشته باشد. این موارد، دانش زیبایی شناسی است که با چند بار امتحان کردن به آن خواهید رسید.

ذهن و عقل زیبا

برای آن که بتوانید جزو افراد با شخصیت و یا یک دختر خانم با شخصیت و جذاب باشید، علاوه بر این که به ظاهر خود توجه کرده و آنچه برازنده شما است می پوشید، باید ذهن و عقل زیبایی هم داشته باشید.
شما به این ترتیب خانمی خواهید بود که هم ظاهری زیبا دارد و هم از نظر عقلی در حد قابل قبولی بوده و اطلاعات خوبی در تمام موارد مختلف دارد. برخورداری از مهارت های مختلف و اطلاعات عمومی، شما را برجسته کرده و همه افراد از بودن در کنار شما لذت خواهند برد.

از زبان بدن استفاده کنید

یکی از مهم ترین روش های زیبایی شخصیت این است که برای برخورداری از وقار و زیبایی از ظاهری مناسب و رفتاری جذاب استفاده کرده و زبان بدن خود را بشناسید به عنوان مثال:
– در نشستن و ایستادن دقت کنید، همانگونه که شایسته یک خانم با شخصیت و با وقاراست رفتار کنید.
– در هر جمعی که هستید سعی کنید با متانت رفتار کرده و برای بررسی ظاهر کسی به او خیره نشوید. این کار می تواند بسیار ناخوشایند باشد.
– در هنگام صرف غذا سعی کنید به غذا خوردن متمرکز بوده و مشغول صحبت نشوید.
– سعی کنید در مقابل لطف دیگران با احترام رفتار کرده و از او تشکر کنید.

فروتن و صبور باشید

برای اینکه در نظر دیگران خانمی با وقار و با شخصیت باشید، سعی کنید همرنگ دیگران بوده و به ظاهر سازی و متفاوت بودن در جمع مشغول نشوید.
افراد با شخصیت همیشه فروتن بوده و از تکبر دوری می کنند، زیرا هیچ کس افراد مغرور را دوست ندارد و سعی می کنند با او ارتباط نداشته باشند. به این ترتیب با رفتار متواضعانه همه به سمت شما جذب شده و در تمام محافل و حتی اجتماع موفق خواهید شد.

از هنر آشپزی غافل نشوید

آشپزی هنری است که با ذات یک خانم همراه است و با پیگیری هنر آشپزی و یا دیگر هنرهای سنتی زنان گذشته ،چیزی از وقار و شخصیت شما کم نمی شود.
شاید بعضی از دختر خانم‌ها به دنبال آموزش هنرهای مدرن دیگر باشند و یا در انواع کلاس های مختلف زبان و غیره ثبت نام کنند؛ اما نباید از هنر های سنتی غافل شوند زیرا فراگیری این هنرها بیانگر استعداد و قدرت و مهارت او در انجام دادن این کارها است.
هر چه در هنرهای مختلف بیشتر حرفه‌ای باشید ، به هنرهای و مهارت های شما افزوده شده و شما را در رده یک خانم هنرمند قرار می دهد.

همه چیز ظاهر نیست

برخی از خانم ها برای آن که با کلاس و مدرن به نظر برسند، اکثر روزها را در آرایشگاه ها سر کرده و انواع آرایش ها و موارد زیبایی را روی ظاهر خود انجام می دهند.
از مانیکور ناخن گرفته تا برخی راهکارهای زیبایی روی صورت خود و گاهی حتی برای آن که زیباتر باشند، انواع آسیب ها و آزارها را متحمل می شوند.
البته ممکن است این موارد در ظاهر کمی جلب توجه کند اما باید در نظر داشته باشید که برای آن که افراد با شخصیت و باوقار باشید، توجه کامل به ظاهر از شما یک خانم با کلاس نمی سازد بلکه شما تبدیل می شوید به خانمی که تنها به دنبال زیبایی او هستند و نشانه هایی از افراد با شخصیت در شما وجود نخواهد داشت.

منبع: نبض ما