close
تبلیغات در اینترنت
http://jadoykalamat.ir/, نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی گوگل

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

 نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی گوگل : امید کردستانی

 پس از پییر امید یار، تنها میلیاردر ایرانی در لیست معروف میلیاردرهای مجله ی فوربز می توان به نام امید کردستانی، ایرانی موفق در زمینه ی اطلاعات کامپیوتری و تجارت جهانی، اشاره کرد. اگر چه وی ماند پییر امیدیار در لیست ثروتمندترینهای جهان جای ندارد، ولی توانسته است نام خود را یه عنوان یکی از مشهورترین جوانان ایرانی در دنیا ثبت کند. وی نیز مانند امید یار، مدیر بزرگ ترین وب سایت حراج جهان(eBay )، با شرکت های بزرگ کامپیوتری همکاری می کند. امید کردستانی اکنون نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی در شرکت اینترنتی گوگل است. امید کردستانی در سال ۱۹۶۳ به دنیا آمد. امید مدرک کارشناسی مهندسی برق خود را از دانشگاه ایلتی سن خوزه اخذ کرد و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی مدیریت بازرگانی از دانشگاه استنفورد است.

در ادامه با ما همراه شوید »»»

 نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی گوگل : امید کردستانیپس از پییر امید یار، تنها میلیاردر ایرانی در لیست معروف میلیاردرهای مجله ی فوربز می توان به نام امید کردستانی، ایرانی موفق در زمینه ی اطلاعات کامپیوتری و تجارت جهانی، اشاره کرد. اگر چه وی ماند پییر امیدیار در لیست ثروتمندترینهای جهان جای ندارد، ولی توانسته است نام خود را یه عنوان یکی از مشهورترین جوانان ایرانی در دنیا ثبت کند. وی نیز مانند امید یار، مدیر بزرگ ترین وب سایت حراج جهان(eBay )، با شرکت های بزرگ کامپیوتری همکاری می کند.

امید کردستانی اکنون نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی در شرکت اینترنتی گوگل است. امید کردستانی در سال ۱۹۶۳ به دنیا آمد. امید مدرک کارشناسی مهندسی برق خود را از دانشگاه ایلتی سن خوزه اخذ کرد و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی مدیریت بازرگانی از دانشگاه استنفورد است. وی پس از اتمام دانشگاه کارش را در بخش بازاریابی، مدیریت تولید و مسئولیت بخش تجاری شرکت های مهم بین المللی آغاز کرد. از اولین شرکتهایی که وی در آنجا استخدام شد می توان به نام هیولت پکارد(HP) و DO3 اشاره کرد.

کردستانی پس از این دو شرکت، کارش را در بخش فروش OEM نت اسکیپ آغاز کرد و طی دوره ی چهار ساله که در آن شرکت حضور داشت، مسئولیت برقراری ارتباطات تجاری با شرکتهایی چون سیتی بانک( بزرگ ترین بانک امریکا)، امریکن آنلاین، سایت آمازون، اینتل و اکسایت را بر عهده داشت. وی دارای سابقه ای بیش از ۱۲ سال در زمینه ی فناوری سطح بالا در شرکتهای پیشروی اینترنتی مانند نت اسکیپ است و همچنین سمت نایب رئیس بخش توسعه ی شرکت و فروش را بر عهده داشت و توانست بازده مالی این شرکت را در عرض ۱۲ ماه از ۸۸ میلیون دلار به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برساند. کردستانی پس از مدیریت بسیار عالی خود در نت اسکیپ از طرف مدیران گوگل دعوت به همکاری شد و در بهار سال ۱۹۹۹ به این شرکت پیوست تا عنوان دوازدهمین نایب رئیس ارشد بخش فروش و عملکرد جهانی گوگل را در کارنامه ی کاری خود ثبت کند.

با توجه به تجربه ی طولانی، کردستانی می دانست که تبلیغات برجسته و ناگهانی مناسب نیستند. پس با ارائه لیستی قیمت تبلیغات آنلاین در گوگل را قانونمند کرد. بر طبق طرح جدید کردستانی، زمانی که کاربر واژه ای را برای جست و جو وارد می کند، اسپانسرهای مرتبط در صفحه به نمایش در می آید. کردستانی بر این باور است که این گونه برقراری ارتباط با کاربر بهترین اثر را بر جا خواهد گذاشت.

وی حتی یک بار پیشنهاد چند میلیون دلاری را به دلیل عدم ارتباط با سیاست های وی نپذیرفت و مشتریان ثابت کردستانی استراتژی وی را قبول دارند و سالهاست که با وی در تماس هستند. به گفته ی کردستانی کار در شرکت گوگل یکی از سخت ترین دوره های کاری وی بوده است و اکنون ۹۰ فروشنده تحت مدیریت وی کار می کنند و با توجه به اینکه مقداری سهام این شرکت به وی تعلق دارد، کردستانی تمام تلاش خود را در راه موفقیت گوگل به کار می گیرد. مجله ی تایمز در گزارشی درباره ی امید کردستانی می نویسد: اکثر افراد جهان با گوگل، قوی ترین موتور جست و جوگر جهان، آشنا هستند. شما می توانید با تایپ کردن یک کلمه به جهان ارتباطات وارد شوید.

در حال حاضر، این سایت روزانه ۲۰۰ میلیون کاربر دارد و تنها یک سایت اینترنتی ساده نیست. آن سوی فعالیت گوگل یک تجارت جهانی جای گرفته است و با توجه به این نحوه ی تجارت، سهام گوگل یکی از معتبرترین سهام های وال استریت محسوب می شود. مدیران گوگل سود مالی هنگفت خود را مدیون امید کردستانی هستند؛ کسی که برای اولین بار پیشنهاد تبلیغ در این سایت را عنوان کرد و با تلاش وی گوگل به یکی از مهم ترین سایتهای تبلیغات در جهان تبدیل شد و در ۱۸ ماه اول حدود یکصد هزار تبلیغ تجاری در این سایت درج شد. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کردند که گوگل تا پایان سال ۲۰۰۵ میلادی حدود یک میلیون دلار از طریق آگهی های تجاری در آمد خواهد داشت. تایمز ادامه می دهد که قبل از ورود کردستانی به جمع مدیران گوگل، این شرکت به سختی می توانست درآمدی داشته باشد اما با مدیریت بی نظیر کردستانی، گوگل همچنان به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

امید کردستانی در این باره می گوید:” در گوگل ما بیشتر به کیفیت فکر می کنیم تا درآمد. زیرا برای ما درآمد طولانی مدت مهم است نه اینکه فقط برای مدت زمان کوتاهی مشتری داشته باشیم.” کارمندان شرکت کامپیوتری گوگل به کردستانی لقب پادشاه تبلیغات اینترنتی داده اند و در میان صدها کارمند گوگل فقط امید کردستانی چهره ی جهانی دارد. امید کردستانی، نایب رئیس دپارتمان فروش و بازار یابی شرکت گوگل از سیاست های این شرکت دفاع کرد و اعلام کرد که گوگل نگران فشارها و چالش هایی که از سوی مایکرو سافت بر می خیزند، نیست. این مدیر ارشد و ایرانی الاصل شرکت گوگل که در همایش وب ۲ در شهر سانفرانسیسکو سخنرانی می کرد، بر سختگیری و دقت مدیران ارشد گوگل و وسواس آنها در زمینه ی کیفیت عملکرد این سایت تاکید کرد و افزود:

” لری پیچ، یکی از مدیران ارشد گوگل که خود از مخترعین این موتور جست و جو است، مرتبا کیفیت کار آن را از طریق کامپیوتر شخصی خود آزمایش می کند و مواردی همچون سرعت نمایش نتایج جست و جو( پس از ارسال درخواست کاربر) و نیز میزان ارتباط نتایج جست و جو با کلمات کلیدی درخواستی کاربر را بررسی می کند.” به گفته ی کردستانی، به رغم آنکه گوگل هم اکنون محبوب ترین و قدرتمندترین موتور جست و جوی اینترنت است، اما لری پیچ هیچ گاه از عملکرد این موتور جست و جو ابراز رضایت کامل نکرده و هموراه بر بهبود مداوم کیفیت تمامی خدمات اینترنتی ارائه شده توسط این شرکت اصرار دارد.کردستانی در خصوص رقابت گوگل با مایکروسافت خاطر نشان ساخت: اگر چه شرکت مایکروسافت به عنوان بزرگ ترین تولید کننده ی نرم افزار در جهان همواره گوگل را یکی از جدی ترین رقبای خود خوانده، اما مسئولان گوگل هیچ گاه از بابت فشارهای مایکروسافت احساس نگرانی نکرده و تنها به رضایت کاربران و خدمت به آنها توجه می کنند.

کردستانی همچنین اعلام کرد به رغم آنکه گوگل در ماههای اخیر در زمینه هایی به غیر از جست و جوی اینترنتی وارد فعالیت شده، اما هیچ گاه خواهان حذف و یا تضعیف شرکت های کوچک فعال در آن زمینه ها نبوده و مانع از گسترش نو آوریهای سایر شرکت های کوچک تر نشده است. آخرین آمارهای جمع آوری شده توسط کارشناسان اینترنتی نشان می دهد هم اکنون حدود ۹/۴۵ درصد از تمامی موارد جست و جوی اینترنت توسط موتور جست و جوی گوگل انجام می گیرد. گوگل هم اکنون علاوه بر خدمات موتور جست و جوی خود، خدمات پست الکترونیک” Gmail” با بالاترین گنجایش صندوق پست الکترونیک در میان سایر خدمات ایمیل رایگان، خدمات مسنجر و تلفن اینترنتی” Google talk”، خدمات رایگان وبلاگ، خدمات رایگان ارائه تصاویر و نقشه های ماهواره ای و بسیاری خدمات متنوع دیگر را ارائه می کند.

جی 5 لاین

سایت جادوی کلمات

 

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی