close
تبلیغات در اینترنت
دلیل حواس پرتی چیست , http://jadoykalamat.ir,حواس پرتی ,دانستنی ها,د

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

دلیل حواس پرتی چیست

جمعه 01 اسفند 1393

دلیل حواس پرتی چیست

چرا نمی تواند آرام باشد؟ چرا نمی تواند تمرکز داشته باشد؟ چرا مدام وسط حرف دیگران می پرد؟ چرا این قدر حرف می زند؟ این ها نگرانی های والدینی است که کودکان کم توجه دارند.

نقص توجه وضعیتی است که عمیقاً بر روی توانایی یک فرد برای موفقیت در خانه، مدرسه، کار و روابط اجتماعی تأثیر می گذارد. گرچه تشخیص به عهده پزشک است اما افزایش آگاهی والدین در کنترل و درمان بسیار موثر است.

ادامه مطلب


دلیل حواس پرتی چیست

چرا نمی تواند آرام باشد؟ چرا نمی تواند تمرکز داشته باشد؟ چرا مدام وسط حرف دیگران می پرد؟ چرا این قدر حرف می زند؟ این ها نگرانی های والدینی است که کودکان کم توجه دارند.

نقص توجه وضعیتی است که عمیقاً بر روی توانایی یک فرد برای موفقیت در خانه، مدرسه، کار و روابط اجتماعی تأثیر می گذارد. گرچه تشخیص به عهده پزشک است اما افزایش آگاهی والدین در کنترل و درمان بسیار موثر است. چرا که نحوه رفتار والدین می تواند در تقویت یا تضعیف رفتارهای کودکانِ کم توجه موثر باشد.
خانواده باید یاد بگیرد از روش های رفتاری استفاده کند و مستقیماً در کمک کردن به کودک برای کاهش یا حذف مشکلات رفتاری درگیر شود.از مهم ترین کارهای مفیدی که می تواند در بهبود عملکرد کودکان مبتلا به نقص توجه تأثیر داشته باشد ، آموزش مدیریت رفتار است. والدین باید با صبر و شکیبایی و بهره گیری از روش های علمیِ درمان با کودکان خود رفتار کنند.
کمبود توجه را با علائم زیر می توان تشخیص داد:
1. عدم توجه کافی به جزئیات، بی دقتی و اشتباهات زیاد
2. مشکل در تداوم توجه برای انجام دادن تکالیف و بازی ها
3. مشکل در گوش کردن هنگامی که با آن ها صحبت می شود
4. مشکل در دنبال کردن و اتمام تکالیف
5. نامنظم بودن
6. گم کردن و جا گذاشتن وسائل
7. حواس پرتی
8. فراموشکاری
9. اجتناب از فعالیت هایی که نیاز به تداوم توجه دارند.
راهکارهای زیر می تواند به والدین در کنترل و درمان کمبود توجه کمک کند:
- برای کودک خود به عنوان یک انسان ارزش قائل باشید و به نظرات و احساساتش احترام بگذارید . باور کنید این یکی از مهم ترین نیازهایی است که کودکان به آن نیاز دارند و در افزایش عزت نفس آن ها اهمیت فراوان دارد.
- والدین باید بدانند که فرزندانشان از رفتار آن ها الگو می گیرند. این الگو گیری در زندگی آن ها نقش اساسی دارد. مثلا اگر دائم از کار خود گله کنید و یا با عجله به سرکار خود بروید ، فرزندان این رفتارها را از شما خواهند آموخت. آن ها ممکن است بر اساس همین سرمشق گیری بدون صرف غذا به مدرسه بروند.
- برخوردهای همراه با مشکلات و اشتباهات والدین با همدیگر می تواند در رفتار کودک اثر مثبت یا منفی بگذارد. مثلا اگر اشتباهی را مرتکب شدید ، می توانید بگویید : فهمیدم که اشتباه کردم حالا اگر دوباره تلاش کنم می توانم آن کار را درست انجام دهم یا آن مسئله را درست حل کنم . مطمئن باشید کودکان این درس ها را از شما خواهند آموخت.
- کودکان حتما صبحانه بخورند . باید از میزان قند وشکر و مواد رنگی وچای زیاد ، کاکائو، شکلات و تنقلات بکاهید زیرا باعث تحریک پذیری کودک می شوند.
- هر گاه کودک در خانه کار خوبی انجام داد به او بازخورد مثبت دهید. جوایز قابل لمس مانند یک کتاب داستان و جوایز رفتاری مانند در آغوش گرفتن و بوسیدنِ کودک برای رفتارهای مناسب کودک در نظر بگیرید. و در صورت انجام رفتار نامناسب از یک سری فعالیت های مورد علاقه محروم شود، مثلا اگر علاقه زیادی به کامپیوتر دارد او را در آن روز از استفاده از کامپیوتر محروم کنید. به هیچ وجه او را کتک نزنید زیرا رفتارهای انتقام جویانه از او سر خواهد زد. با او مودبانه و با محبت صحبت کنید.
- یک برنامه مناسب تنظیم کنید و کودک را ملزم به پیروی از آن برنامه کنید. صبح ها سر ساعت معینی از خواب بیدار شود، صبحانه بخورد و سر ساعت معینی بخوابد. خواب شبانگاهی این کودکان موضوع مهمی است.
- به طور ناهماهنگ و متناقض با رفتارهای نامناسب کودک برخورد نکنید. مثلا یک رفتار مناسب او را نباید یک بار تنبیه کنید و بار دیگر به آن کاری نداشته باشید.
- در فرزند خود ایجاد توانایی کنید و در مورد استعدادهایش با او صحبت کنید و او را در به کار گیری توانایی و استعداد هایش ترغیب کنید.
-  به قولی که به او داده اید پایبند باشید چون باعث می شود به شما اطمینان کند و با شما راحت تر کنار بیاید. مثلا اگر قول دادید بعد از تمیز کردن اتاقش او را به پارک ببرید سر قولتان باشید و به تاخیر نیندازید.
- قبل از پرسیدن سوال و تکرار مطالب برای کودک، توجه اش را به خود جلب کنید. کاملا واضح و روشن با او صحبت کنید. به جای صحبت های طولانی و خواسته های دراز مدت خود سعی کنید دستورالعمل های کوتاه ، ساده و شفاف به کودک بدهید.
- پرهیز از محرک های پر تنش مانند تلویزیون، بازی های کامپیوتری و ...این گونه وسایل را از دسترس کودک دور نگه دارید ، به خصوص زمانی که در حال انجام تکالیف مدرسه است.
- موقعیت هایی را فراهم کنید تا او از حقوق خودش دفاع کند چون شما همیشه کنار او نیستید.
- لبخند را به چهره فرزندتان هدیه دهید، با او شوخی کنید ، با او بازی کنید و در بازی باعث خنده او شوید.
- کودکتان آیینه شماست . هر رفتاری را که انجام می دهید تکرار می کند. پس اگر می خواهید صدایش را بلند نکند خودتان در عمل صدایتان را در حد معقولی نگه دارید.
- برای تقویت حافظه دیداری کودک می توانید از کارت های دید آموز استفاده کنید. نحوه کار به این صورت است که ابتدا دو تصویر را به مدت 15 ثانیه به کودک نشان دهید و سپس آن ها را مخفی کنید و از کودک بخواهید آن تصاویر را نام ببرد. در مرحله دوم ، مرحله اول را تکرار کنید اما این بار به جای دو تصویر ، سه تصویر با همان زمان به کودک نشان دهید و مخفی کنید و بخواهید تصاویر را نام ببرد. و تا مرحله هفتم در همان 15 ثانیه یک تصویر اضافه کنید. این تمرین را حداقل به مدت 15 روز انجام دهید تا حافظه کودک و تمرکز او تقویت شود.
-  یک تصویر شلوغ به مدت 15 ثانیه به کودک نشان دهید و بعد آن را از کودک بگیرید و از او بخواهید آن چه دیده را نام ببرد.معمولا کودکان دارای نقص توجه- بیش فعالی نمی توانند تمام تصاویر دیده شده را نام ببرند. بنابراین دوباره همان تصاویر را به کودک بدهید و از او بخواهید به مدت 15 ثانیه روی آن تمرکز کند. و بعد تصویر را بگیرید و از او بخواهید آن چه را دیده نام ببرد. احتمالا به خاطر توجه بهتر جزئیات بیشتری را به شما می گوید. این تمرین را چند بار انجام دهید تا توجه و تمرکز کودک تقویت شود.

منبع:قاره و جادوی کلمات

http://jadoykalamat.irمطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

 • سلام
  امروز به خاطر شما 2 ساعت الاف بودم واسه ساختن یه فیلم اموزشی که به مشکل برنخورید
  تموم شدن اعتبار کاربران به من چه
  باید اونها بازدید بخرن تا شما بتونی استفاد کنی یانه
  الان هم مججد بازدید گذاشتم رو سایت خودم که کاربران بیکار نمونن
  باید کاربری باشه که سایتشو ثبت کنه تا شما بتونید کسب درام کنید
  من تا الان هم هر کاری کردم از جیب خودم دارم میدم به خدای احد واحد قسم
  حتی 1 قرون بدستم نرسید

  دیگه یکم درکم کنید
  این چه وضعیه

  چند روز دیگه کاربرا پولشونو میخوام باید از کجا بیارم بدم
  از جیب خودم !!!!!!
  تا الانش حداقل کلی کسب کردن این وسط حتی یه نخود هم بهم نرسید

  لینک دانلود فیلم

  http://s5.picofile.com/file/8172174884/فیلم_اموزشی_بازدید_رنک_part3.rar.html

  خواستی بیا نخواستی هم به سلامت

  http://jadoykalamat.ir/images/smilies/smile (9).gif

  پاسخ : سلام علی آقا

  ممنونم

  فیلم دانلود نشد

  همه چیز حل میشه

 • سلام آقای مهندس گرامی
  به نظر من نا امن بودن فضای خونه یکی از علتهای این بیماریه. برای کاهش اظطراب می شه از یوگا و مدتیشن و همینطور ورزش تیر رو کمان و تیراندازی استفاده کرد.
  ممنون از مطلب خوبتون

  پاسخ : سلام فرناز خانم گل

  ممنونم از شما دوست گلم

 • سلام روشش همینطوریه
  بهد از مدت زمانی که تموم میشه
  0.72 ریال به حسابت اضافه میشه

  الان برات با مثال میگم

  اینم متن اماده


  به سامانه افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسای بازدید رنک خوش آمدید.
  در صورتی که برای اولین بار وارد سایت ما می شوید و میخواهید از امکانات سایت ما استفاده نمائید، تقاضا می کنیم ابتدا صفحات سوالات متداول و قوانین را مطالعه نمائید تا بهتر بتوانید از خدمات ما استفاده نمائید.
  تعرفه های سیستم :
  هزینه هر بازدید از سایت شما: 2 ریال
  * امتیاز و درآمد هر بازدید برنـزی : 0.72 ریال --- 1 امتیاز
  * امتیاز و درآمد هر بازدید نقره ای : 1.1 ریال --- 2.5 امتیاز
  * امتیاز و درآمد هر بازدید طلایـی : 1.4 ریال --- 5 امتیاز
  * امتیاز و درآمد شما به ازای هر بازدید زیرمجموعه : 10 درصد از امتیاز و پورسانت سطح کاربری خود شما
  * هزینه سطح کاربری نقره ای - ماهیانه : 125000 ریال
  * هزینه سطح کاربری طلایـی - ماهیانه : 200000 ریال
  در بازدید رنک یا در صورت تمایل میتوانید کسب درآمد کنید و یا فقط بازدید وب خود را بالا ببرید. اگر به دنبال کسب درامد هستید میتوانید به ازای هر 140000 بازدید مبلغ 10080 تومان درآمد کسب نمایید یعنی به ازای هر بازدید 0.72 ریال. حداقل سقف برداشت موجودی 50000 ریال میباشد. که کاربران میتوانند در صورت تمایل از درامد خود تبلیغات سفارش دهند (به دلخواه) توجه نمایید: به ازای بازدیدتون معادل امتیاز کاربریتون امتیاز ازتون کسر میشه ، یعنی مثلا شما 140000 بازدید کسب کردید و سطح طلایی هستید و سطح طلایی به ازای هر بازدید 5 امتیازه ، که در 140000 ضرب میشه و برابر با 700000 امتیاز از پنلتون کسر میشه و مبلغ 10000 تومان بهتون پرداخت میشه- اگر امتیازتون رو مصرف کردید نمیتوانید درخواست برداشت دهید ،اگر واقعا دنبال کسب درامد هستید امتیازتون رو نگه دارید وگرنه مصرف کنید.
  بطور مثال اگر میخواهید کسب درامد کنید
  *****سطح کاربری طلایی رو مثال میزنم*****
  اگر کاربری طلایی باشید به ازای هر بازدید 1.4 ریال براتون محاسبه میشه و5 امتیاز داره و 20 پاپ اپ براتون باز میشه که در ماه به مبلغ
  20*60*24*30*1.4=1209060
  کسب کردید
  20 تعداد پاپ اپ ها
  60 یعنی 60 ثانیه مساوی 1 دقیقه
  24 یعنی 24 ساعت
  30 یعنی یک ماه تعداد روزها
  1.4 مبلغ دریافتی برای هر بازدید
  در بالا تعرفه ها مشخصه
  سوالی دیگه ای هست که بدونید ؟؟؟؟
  مشخصات کاملتر ودقیقتر در www.bazdidrank.ir در پنلتون موجوده
  حالا فرض کن 50 تا زیر مجموعه هم داشته باشی اونوقت نونت تو روغنه از هر زیر مجموعه هم مبلغ مشخص برات اضافه میشه
  خواهشمندم عضو بشیدوکسب درامد کنید ما همه جوره پشتیبان شما هستیم
  با کمک شما میخواهیم بازدید رنک را بهترین سایت افزایش بازدید وکسب درامد تبدیل کنیم
  عضویت وفعالیت شما از همه چیز وهمه چیز برای ما ضروری است !!!

  پاسخ : سلام

  دیشب کلی ثانیه تموم شد دوباره از اول شروع شد هیچی بهم نرسید

  امروز هم که دیگه میگه سایتی نیست

  اصلا حوصله ندارم

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی