close
تبلیغات در اینترنت
چگونه رتبه الكسا خود را بهبود ببخشیم؟,چگونه می توانیم رتبه الكسا سایت

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

چگونه رتبه الكسا خود را بهبود ببخشیم؟

رتبه الكسا خود را بهبود ببخشیم؟

                                                                                                                                                                
در گذشته تنها گوگل بود كه با معیار 0 تا 10 یك نمره به سایت ها و وبلاگ ها ارائه میكرد.اما در سال 1996 شركت amazon سایت الكسا را ساخت.سایت الكسا نیز مانند گوگل اما به طور دیگر  سایت ها و وبلاگ ها را رتبه بندی كرد.

ادامه مطلب

چگونه رتبه الكسا خود را بهبود ببخشیم؟

رتبه الكسا خود را بهبود ببخشیم؟

                                                                                                                                                                
در گذشته تنها گوگل بود كه با معیار 0 تا 10 یك نمره به سایت ها و وبلاگ ها ارائه میكرد.اما در سال 1996 شركت amazon سایت الكسا را ساخت.سایت الكسا نیز مانند گوگل اما به طور دیگر  سایت ها و وبلاگ ها را رتبه بندی كرد.
طی این رتبه بندی كم كم الكسا شهرت پیدا كرد و رتبه ای كه در مورد یك سایت یا وبلاگ ارائه میكرد،قابل اعتماد تر شد.در اویل كار، الكسا تنها سایت ها را رتبه بندی میكرد اما با گذشت زمان و پیشرفت روز افزون سرویس های وبلاگ دهی؛وبلاگ های:بلاگفا،میهن بلاگ،رز بلاگ،وی سی پی و بلاگ وب نیز می توانند رتبه الكسا خود را مشاهده كنند.


حال سوال اصلی اینجاست كه چگونه رتبه الكسا خود را بهبود ببخشیم؟
الكسا با سه معیار سایت یا وبلاگ شما را رتبه بندی میكند:

1.رتبه جهانی(این معیار براساس میزان دسترسی كاربران جهان دربازه زمانی یك روزه به سایت یاوبلاگ شما، اندازه گیری میشود)
2.رتبه كشوری(این معیاربراساس میزان دسترسی كاربران،كه ازكشوری كه بیشترین بازدید كننده راداشته اید،اندازه گیری میشود)
3.تعدادلینك ها(تعدادلینك هایی كه ازسوی سایت ها و وبلاگ های دیگربه سایت یاوبلاگ شماداده شده است،اندازه گیری میشود

رتبه جهانی:هرچه بازدید كننده بیشتری از جهان داشته باشید،این رتبه افزایش میابد.
رتبه كشوری:هر چه بازدید كننده بیشتری كه از یك كشور داشته باشید،این رتبه افزایش میابد(مسلما برای سایت های ایرانی،از كشور ایران بازدید كننده بیشتری صورت میگرد)
تعداد لینك: تعداد لینك های شما در سایت ها و وبلاگ های دیگر در اینجا به نمایش در میاید(این تعداد با تبادل لینك افزایش میابد)


توجه:رتبه جهانی و كشوری روزانه بروز میشود اما تعداد لینك به دلیل گسترده بودن دنیا مجازی هر 15 روز یك بار بروز میشود.


رتبه الكسا چه فایده ای دارد؟

رتبه الكسا امروزه به نوعی اعتبار سایت  حساب میشود.این رتبه بندی در جذب تبلیغات نیز موثر بوده و هست.  پس از همین حالا سعی كنید بازدید كننده بیشتری برای سایت یا وبلاگ خود جمع آوری كنید تا به رتبه الكسا سایت و وبلاگ خود بهبود ببخشید.

در آخر پاسخ به سوالات رایج شما.

چرا وبلاگ من رتبه جهانی دارد اما رتبه كشوری ندارد؟
زیرا وبلاگ یا سایت شما آن چنان بازدید كننده زیاد ندارد و به همین دلیل امكان رتبه بندی كشوری برای شما نیست.اما خیلی نگران نباشید ،الكسا سعی میكند هرچه سریعتر سایت یا وبلگ شما را رتبه كشوری دهد.

الکسا نام یک سایت بین المللی جهت ارائه وضعیت ترافیک وب سایت های مختلف می باشد. در الکسا با وارد کردن نام وب سایت مورد نظر خود می توانید اطلاعات جامع و دقیقی را بدست آورید.

در الکسا هر وب سایت دارای امتیازی معروف به رنک می باشد. این امتیاز میزان محبوبیت و بازدید را مشخص می کند. البته بازدیدکنندگان هر وب سایت به رنک آن در الکسا توجهی ندارند اما وب مسترها زیادی برای بهتر شدن رتبه خود در الکسا تلاش می کنند.

این مقاله در اصل برای وب مسترهای عزیز آماده شده است. در این مقاله به معرفی راه هایی در جهت بهبود رتبه وب سایت ها در الکسا می پردازیم. می خواهیم ببینیم چگونه می توانیم رتبه بهتری در الکسا داشته باشیم.

نصب تولبار رسمی الکسا

الکسا همانند بسیاری از سایت های دیگر دارای یک تولبار اختصاصی می باشد. یکی از راه های افزایش رنک الکسا نیز نصب و استفاده تولبار آن در مرورگر خود می باشد. به عبارتی ، باز کردن صفحات یک وب سایت با مرورگری که دارای تولبار الکسا می باشد به بهبود رنک آن وب سایت کمک فراوانی می کند.

پس هم اکنون تولبار الکسا را از لینک زیر دانلود و بر مرورگر خود نصب کنید. همچنین به دوستان و همکاران خود در وب سایت نیز پیشنهاد استفاده از تولبار الکسا را بدهید. لینک دانلود تولبار الکسا برای تمامی مرورگرها:

http://www.alexa.com/toolbar

مطالب و نوشته هایتان را جذاب کنید

مطمئنا رتبه بالا در الکسا نیازمند بازدیدکنندگان زیاد می باشد. لذا سعی کنید سایت خود را برای خوانندگان جذاب نگه دارید. جذاب بودن سایت تنها به قالب و طراحی وب سایت مربوط نیست بلکه به مطالب شما نیز بستگی دارد. نوشته های شما در صورتی که خواندنی و جذاب باشند خواننده های بیشتری را به خود جذب می کنند.

همچنین عنوان مطالب شما نیز باید به گونه ای باشد که در جست و جوهای گوگل دخیل باشد. ورودی های بخش گوگل به افزایش بازدید شما کمک بسیار زیادی می کنند. همچنین با به اشتراک گذاری لینک هایتان در شبکه های اجتماعی و لینک دونی ها نیز می توانید بازدید وب سایت خود را روز به روز افزایش دهید.

تعطیلی معنا ندارد

رتبه یک سایت در الکسا به تعطیلی ها توجهی ندارد. حتی اگر وب سایت شما به صورت معمولی و غیر حرفه ای فعالیت می کند شما باید در روز حداقل دو مطلب را در وب سایت شما قرار دهید.

تنها دو مطلب کافیست؟ خیر ، دو مطلب در روز به افزایش رتبه شما در الکسا کمکی نمی کند. بهترین وب سایت های جهان نیز در هر روز حداقل 5 مطلب را برای خوانندگان قرار می دهند.

استفاده از ویجت الکسا

قهرمانان و برگزیدگان مسابقات و جشنواره ها همیشه مدال یا یادبود خود را در معرض دید خود و دیگران قرار می دهند. در مورد وب سایت ها نیز این امر دخیل می باشد. شما نیز باید از ویجت رتبه الکسا در وب سایت خود استفاده کنید. این عامل موجب بهبود افزایش رتبه شما در الکسا می شود. همچنین در صورتی که رتبه الکسا وب سایت شما در حد خوبی باشد ، خوانندگان نیز اعتماد بهتری نسبت به شما بدست می آوردند و در نتیجه بازدیدهای ثابت وب سایت بالا می رود.

از نویسنده های مهمان استفاده کنید

امروزه بسیاری از وب سایت ها از نویسنده های مهمان استفاده می کنند. به طوری که بازدیدکنندگان معمولی می توانند مطالبی را برای شما ایمیل کنند و شما نیز در صورت تشخیص صلاحیت آن مطلب آن را در سایت خود قرار می دهید و پس از قرار دادن آن ، به نویسنده مطلب اطلاع رسانی نمایبید.

مطمئنا مطالبی که توسط نویسنده های مهمان برای شما ارسال می کنند ، مربوط به رشته کاری وب سایت شما می باشد. البته تعداد مطالبی که از نویسنده های مهمان دریافت می کنید نباید از حد معمول فراتر رود.

نظر بازدیدکنندگان در الکسا

بازدیدکنندگان وب سایت ها می توانند نظرات منفی یا مثبت خود را در مورد آن وب سایت در الکسا بیان کنند. نظرات مثبت در بهبود رتبه الکسا نقش به سزایی دارند و در عین حال ، نظرات منفی نیز تاثیر منفی در رتبه الکسا می گذارند. از این رو ، بازدیدکنندگان وب سایت خود را به اعلام نظرات مثبتشان در الکسا تشویق کنید.

برای امتیاز دهی به وب سایت ها در الکسا ، بر روی گزینه زیر کلیک کنید:

Click here to rate this website

تبلیغات ؛ موثرترین راه

مهمترین و موثرترین راه برای افزایش تعداد بازدید ، تبلیغات در وب سایت های پربازدید دیگر است. البته تبلیغات در وب سایت های خوب نیازمند هزینه های بالایی می باشد. اما با پرداخت این هزینه ها ، بازدید وب سایت شما تا حد قابل توجهی بالا می رود.

پس سعی کنید به اندازه بودجه ای که در اختیار دارید ، تبلیغات کنید.

یک مطلب در زمینه ” چگونه رتبه الکسای بهتری داشته باشیم” در وب سایت خود قرار دهید

افراد زیادی به دنبال بالابردن رتبه الکسای خود می باشند. در نتیجه قرار دادن مقاله ای نظیر همین مقاله ، بازخورد بسیار بالایی را از طرف خوانندگان به دست می آورد.

 

به کوشش : سایت تفریحی جادوی کلمات , بخش دانستنی ها

http://jadoykalamat.ir

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

 • سلام
  ممنونم آقای مهندس
  دست گلتون درد نکنهشکلکشکلکشکلک
  اگه اشکالی همین پست رو با لینک شما در وبلاگم بگذارم؟

  پاسخ : سلام فرناز خانم مهربون

  خواهش می کنم

  نه عزیز ممنونم از لطف تون

  شکلکشکلکشکلکشکلک

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی