close
تبلیغات در اینترنت
گوگل پاندا در ایران - خوب یا بد ؟!,جادوی کلمات,گوگل پاندا,دانستنی هایی

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

بروزترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

گوگل پاندا در ایران - خوب یا بد ؟!

 

گوگل پاندا به ایران رسید!

 

امروز با یک خبر براتون پست ارسال میکنیم.خبری که برای خیلی ها شاید ناراحت کننده باشه و یا حتی به اونها شک وارد کنه اما برای یک عده مثل خود ما خوشحال کننده باشه.تمامی موارد ذکر شده در این پست براساس تجربیات ما میباشد و اطلاعاتی که مدیران سایت های گوناگون به ما داده اند.گردآوری اطلاعات توسط ما هنوز ادامه دارد اگر پس از خواندن این مقاله شما هم احساس کردید که دچار مشکل مشابه شده اید با ما در تماس باشید.

از چند وقت پیش که گوگل در مورد گوگل پاندا خبر داد حدس و گمان ها شروع شد.عده ای بر این باور بودند که این هم برنامه ای است توسط گوگل که شروع خواهد شد اما مانند همیشه ناموفق خواهد بود.عده ای هم خوشبین به داستان نگاه میکردند و میگفتند این بار ممکن است فرق داشته باشد.رک باید بگوییم که تا اپدیت پاندی ۲ ما هم فکر میکردیم داستانی غیرواقعی از طرف گوگل بیان شده است که شاید تعدادی را بترساند اما اپدیت جدید گوگل برای خود ما خیلی از محاسبات را برهم زد.اپدیت جدید گوگل همان چیزی بود که ما میخواستیم زیرا به اصل محتوا که ما اصرار زیادی بر ان داشتیم مهر تایید زد.البته این مهر خیلی کم رنگ بود اما از دو هفته پیش این مهر پر رنگ و پر رنگ تر شد.

زمانی که ما به این نتیجه رسیدیم که گوگل پاندا وارد ایران هم شده است که تعدادی سایت فارسی با موضوع تفریحی به ما گزارش های یکسانی دادند در مورد کم شدن ورودی ها گوگل و بازدید.بررسی هایی که ما انجام دادیم نشان داد تمامی مشکلات پیش امده در این وبسایت ها مشابه بوده و مهم ترین مشکل موجود در تمامی این وبسایت ها مطالب کپی بوده.وجه مشترک تمامی وبسایت های تفریحی این است که همه از هم کپی میکنند هیچ فردی به دنبال منبع اولیه نمیرود و فقط کپی میکنند.

صحبت های زیادی با این مدیران این وبسایت ها داشتیم.چند مورد از مشکلاتی که در این وبسایت ها بود را برای شما بیان میکنیم:

 • پست های کپی
 • تعداد واقعا زیاد تبلیغات به صورت متنی و پست ثابت و بنری
 • استفاده از تگ های زیاد
 • تمامی این وبسایت ها عنوان پست های مشابه زیاد داشتند.تمامی انها دارای عنوان های طولانی بودند
 • دارای پست های محتوای اسپم بودند.در پست بهینه سازی سایت برای گوگل پاندا گفتیم که پستی که کمتر از ۳۰۰ کلمه باشد از نظر گوگل اسپم است.بسیار زیاد مشاهده کردیم پست هایی که کوتاه بودند مثلا برای ۱۰ عدد جک یک پست ایجاد کرده بودند
 • در یکی از وبسایت ها مشاهده کردیم که از سایت های دیگر در پست های خود استفاده میکرد یعنی لینک دانلود که قرار میداد از سایت های دیگر بود.
 • رعایت نکردن هیچ کدام از اصول مقاله نویسی
 • منظم نبودن روند ارسال پست

اگر شما سایت تفریحی دارید تک تک موارد بالا را در انها چک کنید.

یکی از قوانین سئو میگوید :

گوگل نیازی به مدرک قانع کننده ندارد بلکه گوگل با شک کردن به وبسایت شما برای شما امتیاز منفی محاسبه میکند.

اما بحث مهم این میباشد که از کجا بفهمیم سایت ما دچار گوگل پاندا شده است؟

برای این که ببینید سایت شما دچار مشکل شده است ببینید ایا تغییرات زیر در سایت رخ داده است یا نه :

 • پست های شما به سرعت قبل ایندکس نمیشود
 • ورودی شما به شدت کم شده است
 • بازدید کننده های شما کم شده اند
 • پست های شما ایندکس میشوند در صفحات اول قرار میگیرند اما بعد از مدتی در صفحات اول نیستند
 • پست های قبلی شما که در صفحات اول بوند اما دیگر نیستند
 • سایت خود را در لیست سیاه گوگل چک میکنید متوجه شدید گاهی اوقات در این لیست هستید و گاهی نیستید.

در پایان باز هم متذکر میشویم که هنوز نشانه های دقیقی از این امر در دسترس نیست اما براساس تحقیقات ما گوگل پاندا به ایران رسیده است.

گوگل پاندا اصلا از سایت های بی محتوا و کپی کار خوشش نمیاید.

گوگل پاندا زرنگ است فقط با عوض کردن عنوان نمیتوانید گولش بزنید زیرا او به محتوای شما دقت میکند.

اگر شما در خطر خود را حس میکنید هر چه زودتر خود را مرز خطر دور کنید.

 

آپدیت پاندا ۴٫۰ گوگل و یکی از بازنده های بزرگ سایت ebay

هفته گذشته ، گوگل آپدیت ۴٫۵ پاندا ی خود را که به منظور باطل کردن محتواهای دارای کیفیت پایین طراحی شده بود را منتشر کرد. گوگل همچنین برندگانی را که تحت تاثیر این آپدیت به درجات (ranking) بالاتری دست پیدا کرده بودند و هم چنین بازندگانی را که به درجات (ranking) پایین تری تنزل کرده بودند را نیز اعلام کرد. بر اساس این آمار eBay ممکن است یکی از بزرگترین بازندگان این آپدیت باشد.

آیا eBay در آپدیت پاندا ۴٫۰ گوگل یک بازنده است؟ اطلاعات مربوط به برندگان و بازندگان

سایت Searchmetrics نمودار ها و جداول اولیه خود را درباره بازنده ها و برندگان که نهایتا موجب سئو و بهینه سازی درست یا اشتباه می شود را در اختیار عموم قرار داد ، که این آمار بر اساس درجات (ranking) است که آنها به طور مستمر با نظارت ، بررسی و پیگیری سایت ها بدست آورده اند. این آمارها نشان می دهد که eBay یکی از بزرگترین بازنده ها است ، بر اساس این داده ها ، eBay مقدار خیلی زیادی از ترافیک خود را از طرف گوگل از دست داده و مقداری از این افت ترافیک از طرف بخشی از سایت خود eBay.com/php بوده است.

یکی دیگر از بزرگترین بازندگان ، موتور جستجو ی Ask.com است که مقدار عظیمی از ترافیک سایت خود را در بخش سئوالات (question) در ask.com/question از دست داده است.

بازندگان : Ask.com, eBay, Biography.com & Google-Backed RetailMeNot

در میان بازندگان بزرگ شما می توانید سایتهایی را همچون ask.com و eBay.com و Biography.com و RetailMeNot.com را ببینید.

در اینجا شما میتوانید فهرستی از بازندگانی را که از آنالیز اولیه Searchmetrics بدست آمده است را ببینید .

بازندگان آپدیت پاندا 4.0 - سئو گوگلدر اینجا نموداری وجود دارد که افت eBays UK  را توسط دامین ریشه (root) اصلی اش در برابر دایرکتوری نشان می دهد از Searchmetrics

نمودار داده های ebaye.com -سئو گوگلدکتر Peter Meyers از سایت Moz هم چنین بر اساس استناد به تجزیه و تحلیل هایش نشان می دهد که eBay بر اساس این آپدیت چه مقدار از ترافیکش را از دست می دهد . Peter هم چنین گفت در طول سه روز eBay از G# در کار شما بیشتری را بر اساس تجزیه و تحلیل در Mo2blog قرار داده است. در اینجا شما میتوانید نموداری را از داده های UK ببینید.

سئو گوگل - سئو و بهینه سازی

برندگان:

در تمامی آپدیتهای الگوریتمی افرادی وجود دارند که برنده هستند و درجات بهتری را بدست می آورند ، برندگان بزرگ این آپدیت جدید به نظر میرسد سایتهایی چون glassdoor.com, emedicinehealth.com, medterms.com, yourdictionary.com and shopstyle.com باشند.

برندگان پاندا ۴٫۰

داده های Searchmetrics این افزایش رتبه را از دید سئو و بهینه سازی با اعداد مطلق درجه بندی کرده است اما در اینجا بطور نسبی و بر اساس درصد دسته بندی کرده است.

نمودار رتبه بندی - سئو گوگل

تنها خود بازندگان هستند که میتوانند بفهمند که آیا واقعا در این آپدیت بازنده شده اند یا خیر؟

برندگان آپدیت پاندا 4.0 - سئو و بهینه سازی

همانطور که در گزارش بازندگان و برندگان آپدیت قبلی گوگل یعنی پاندا ۳٫۵ دیدیم ، چنین فهرست هایی کامل و بی عیب نیستند . سایتهایی که در بالا ذکر شدند ممکن است این افت و خیزها را در (ranking) بر اساس دلایل دیگری بدست آورده باشند . برای مثال هفته گذشته بدلیل وجود اخبارهای گوناگون پیرامون آنها این سایتها بیشتر نمایان تر شدند. همچنین باید در اینجا یاد آوری کنم که این یک نمونه از Search terms جستجوهایمان هستند.تنها روشی که میتوانید بفهمید که اینگونه آپدیتها به شما صدمه زده اند یا کمک کرده اند این است که به جای در نظر گرفتن درجات خاص (ranking) یا فهرستهایی از این دست نگاهی به ترافیک بدست آمده از موتور جستجوی گوگل سایتتان بیاندازید ، که این روش بعد از آپدیت گوگل رایج و معمول شده است.

اگر شما افزایش چشمگیری را مشاهده کردید پس شما احتمالا پاداشی از این آپدیت نصیبتان شده است .

آیا کاهش و افت شدیدی داشته اید ؟ پس شما احتمالا از این آپدیت صدمه و ضربه بزرگی خورده اید.

record.net منبعی را گزارش میدهد که میگوید eBay.com تحت تاثیر panda 4.0 قرار نگرفته است اما بر اساس یک اقدام دستی از جانب گوگل افت زیادی را در ترافیک خود داشته است. این مسئله که eBay در همین روزهایی که آپدیت panda 4.0 منتشر شد با یک اقدام دستی از طرف گوگل صدمه دیده باشد ممکن است حقیقت داشته باشد.

در هر صورت به نظر میرسد eBay دچار افت شدیدی شده باشد اما علت این مسئله هنوز روشن نیست.

 

 

 

منبع:

seomoz.ir

http://digiseo.ir

نشر مجدد http://jadoykalamat.ir

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی