بخش‎های مختلف تشکیل دهنده یک آسانسور-قسمت سوم

زمان جاری : جمعه 20 تیر 1399 - 3:29 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 34
نویسنده پیام
rozhann آفلاین


ارسال‌ها : 33
عضویت: 29 /11 /1397
تشکرها : 25
تشکر شده : 25
بخش‎های مختلف تشکیل دهنده یک آسانسور-قسمت سوم


به جرئت می‎توان گفت آسانسور یکی از مهمترین و کارآمدترین وسیله در ساختمان‎هایی می‎باشد که دارای چندین طبقه مجزا هستند. این سیستم پیچیده که از بخش‎های مختلفی تشکیل شده است جابجایی بین طبقات را برای ساکنان آسان نموده و سبب می‎شود پیمودن این فاصله راحت‎تر صورت بگیرد. در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با این سیستم و اجزایی که در ساخت آن بکار برده شده است خواهیم پرداخت. در صورتی که علاقه دارید تا با این سیستم بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

ریل‎های راهنما

ریل‎های راهنما یکی از مهمترین بخش‎های یک آسانسور می‎باشد که وظیفه آنها در این وسیله هدایت کابین و وزنه تعادل می‎باشد. با توجه به اهمیت این قطعه و همچنین فشاری که برروی آن وجود دارد در ساخت ریل‎های راهنما از فلزهای سخت استفاده خواهد شد. ریل راهنما دارای تعلقات و اتصالاتی است که باید به شکلی طراحی و انتخاب شوند که بتوانند در برابر نیروی ایجاد شده از ترمز ایمنی ، انحنا و پیچش ایجاد شده از بار نامتعادل درون کابین را تحمل نمایند. در صورتی که در این بخش از آسانسور هر گونه مشکلی ایجاد شد می‎توانید با دریافت خدمات تعمیرات آسانسور شرق تهران به رفع آن بپردازید.

سیم بکسل

سیم بکسل یکی دیگر از اجزایی است که در این وسیله بکار گرفته خواهد شد و می‎توان گفت یکی از اجزای مهم این سیستم به حساب خواهد آمد. این نوع سیم‎ها که از تارهای نازکی از جنس فولاد ساخته شده‎اند به صوت مجموعه از رشته کلاف تافته شده درست خواهند شد. از سیم بکسل برای اتصال و انتقال نیروی موتور و حرکت کابین استفاده خواهد شد. سیم بکسل یکی از مهمترین مواردی است که اطمینان از سلامت آن بسیار اهمیت دارد. با توجه به این موضوع با انجام فعالیت‎هایی در قالب سرویس آسانسور تهران و تعمیر آسانسور غرب تهران تخصصی می‎توانید به شکلی ماهیانه از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود هرگونه خرابی در این بخش می‎توانید با استفاده از تعمیرات آسانسور شرق تهران به رفع آن توسط افراد متخصص در این زمینه بپردازید.

تراول کابل

برای انتقال اطلاعات و دستورات بین کابین و تابلو فرمان از تراول کابل استفاده خواهد شد. به همین دلیل این بخش از اهمیت بالایی برخوردار می‎باشد. عملکرد مناسب این بخش سبب می‎شود که آسانسور به شکلی دقیق و بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد. این قطعه نیز نیاز دازد تا توسط تعمیر آسانسور غرب تهران مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی نیاز در قالب تعمیرات آسانسور شرق تهران به تعویض این بخش بپردازد.

درب طبقات

درب طبقات یکی دیگر از اجزای بکار گرفته شده در این نوع سیستم‎ها می‎باشد که با توجه به نوع آسانسور و موقعیت و فضای چاه آسانسور از انواع مختلفی از آن استفاده خواهد شد. این درب‎ها را می‎توان در دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در سطح بازار مشاهده کرد و توسط شرکت سرویس آسانسور تهران تهیه نمود. این نوع درب‎ها در اندازه‎های مختلفی موجود هستند که با توجه به نیاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این درب‎ها بسیار حساس بوده و ممکن است دچار خرابی شوند. در صورتی مشاهده خرابی می‎توانید با استفاده از خدمات تعمیر آسانسور به رفع آن بپردازید.

درب کابین

درب‎های کابین که معمولا به شکلی اتوماتیک هستند از اجزای مهم در این سیستم می‎باشد که با توجه به کارایی آسانسور انتخاب خواهند شد.ممکن است این قطعه به درستی عمل نکند سرویس آسانسور تهران می‎تواند در قالب خدمات تعمیر آسانسور غرب تهران و تعمیرات آسانسور شرق تهران به برطرف کردن آن بپردازد.

شاسی احضار

این شاسی‎ها که در داخل کابین آسانسور و در هر طبقه در کنار درب آسانسور قرار دارند وظیفه دارند تا این وسیله را فرماندهی کنند و جهت حرکت آسانسور به بالا و یا پائین را مشخص کنند. این قطعه دارای انواع مختلفی در بازار می‎باشد.

محبوب کن - فیس نما
امضای کاربر : عشق زیباست
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 - 14:54
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :