جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن دوست داشتنی ها

htaccess. چیست و در کجا قرار دارد؟

htaccess. چیست ؟

یک فایل بسیار ساده با محیط تکست میباشد که معمولا با نصب برنامه های اپن سورس مانند وردپرس ٬ دروپال و جوملا  این فایل به صورت خودکار در پوشه روت قرار میگیرد.

وظیفه این فایل چیست ؟

تقریبا تمامی محدودیت‌های اعمالی بر آن دایرکتوری را بر عهده دارد و میتواند پیغام‌های خطا را مدیریت کند و چندین وظیفه دیگر که اگر کمی در تنظیمات آن قصور و غفلت کنید شاید سایت شما بارگذاری نشود.

با استفاده از خط دستورات متفاوت به طور مثال : تغییر پسوند فایل ها ٬ مدیریت و رفع خطاهایی مانند ۵۰۰ ٬ ۴۰۲ و ۴۰۳ ٬ مدیریت ریدایرکت و ... میتوانید تغییرات لازم را در فایل .htaccess ایجاد نمایید.

 

نحوه ویرایش فایل .htaccess  و بارگذاری مجدد

 نحوه مشاهده فایل :  فایل htaccess. به طور کلی به صورت مخفی میباشد لذا برای فعال سازی و مشاهده آن پس از لاگین به سی پنل و ورود به بخش فایل منیجر در پنجره باز شده  با نام Directory Selection باید گزینه Show Hidden Files را فعال کنید.

نحوه ویرایش فایل : برای ویرایش این فایل ابتدا نام فایل را به htaccess.txt تغییر نام دهید سپس فایل را ویرایش کرده و تغییرات را ذخیره کنید پس از آن دوباره نام فایل را به htaccess. تغییر نام دهید.

نکتهبا نصب برنامه اپن سورس ممکن است دستورات خاصی بصورت اتومات درون این فایل قرار گیرد. بعضی از این دستورات ممکن است باعث عدم مشاهده وب سایت شود. هر خط دستور را می توان با قراردادن علامت شارپ (#)  ابتدای دستور غیر فعال کرد و نتیجه را چک کرد.


رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر