close
تبلیغات در اینترنت
جنجال دوباره در برنامه ورزش از نگاه 2 / کفاشیان: بقال ها هم از همین ک

جادوی کلمات | سایت تفریحی , سرگرمی

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن وبلاگ نویسان

جنجال دوباره در برنامه ورزش از نگاه 2

کفاشیان: بقال ها هم از همین کارت های معافیت دارند

 

برنامه ورزش از نگاه 2 که جمعه شب با اجرای علی جوادی روی آنتن رفت، باز هم جنجال ساز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این برنامه با مهمانانی چون حجت الاسلام حمید رسایی نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و دکتر محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال و مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه عبدالرحمن شاه حسینی قاضی اسبق فوتبال در کمیته انضباطی شروع شد.

ادامه مطلب

برنامه ورزش از نگاه 2 که جمعه شب با اجرای علی جوادی روی آنتن رفت، باز هم جنجال ساز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این برنامه با مهمانانی چون حجت الاسلام حمید رسایی نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و دکتر محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال و مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه عبدالرحمن شاه حسینی قاضی اسبق فوتبال در کمیته انضباطی شروع شد. 

 

در ابتدای بحث، رسایی در خصوص ماجرای کارت های پایان خدمت در کمیسیون اصل 90 گفت: از سال قبل این پرونده را در اصل 90 قانون اساسی پیگیری کردیم. هر کسی از قوای مجریه یا سایر قوا و سازمان ها شکایت داشته باشد، ما بررسی می کنیم. در این بحث، درگیری هایی به وجود آمد و کمیسیون اصل 90 خودش را مسئول دانست که عملکرد وزارت ورزش را مورد بررسی قرار دهد. به هر حال وزیر ورزش رئیس مجمع فوتبال هم هست. بحث شروع شد، پرونده ساختیم و مکاتبات را آغاز کردیم. مهم ترین مکاتبات با فدراسیون فوتبال بود و همکاری هایی وجود داشت تا مسیر ما منحرف شود و سوال های ما را پاسخ ندهند. واقعیت این است که مکاتبات و پاسخ هایی که می آمد اشتباه بود.

ما می خواستیم کار را جلو ببریم اما متاسفانه دوستان ما همکاری نکردند. ای کاش رئیس فدراسیون کسی مثل دادکان بود تا مقابل ما می نشست و حرف می زد. یکی از بخش های برنامه ما، کارت های معافیت بود که اسناد درستی نبود و مساله مالیات نیز بحث دوم بود. محورهای دیگری هم وجود داشت. من معتقدم فساد در سازمان و ساختار و مدیریت ربط دارد. بحث شرط بندی و تبانی در میان بوده، بحث نقل و انتقالات و دلالی ها در میان بوده و ... وقتی ما ورود می کردیم، فرعی های زیادی باز می شد. حتی در بحث رسانه ها که پشت صحنه هایش رسیدگی شده است. ان شالله در وقت و زمان اصلی آن در مجلس همه چیز خوانده خواهد شد تا گزارش ها به دست قوه محترم قضایی برسد. البته ابتدا فکر نمی کردیم چاه فسادها تا این حد عمیق باشد. هنوز بخش هایی هست که بررسی نشده، هنوز کارشناسانی به کار گرفته شده اند تا حرف بزنند اما ادعاهایی هست که باید بررسی شود.

بازیکنان، مدیران، خبرنگاران و مطلعان بوده اند و با آنها حرف زده ایم و از همه خواستیم حرف های شان را مکتوب و تائید کنند. یکی از مهم ترین اسنادی که داریم، همین است. آزادانه همه آمده اند و حرف زده اند. غیر از کفاشیان و چند نفر از اطرافیان ایشان، اجماع وجود دارد که در فوتبال فساد وجود دارد. کفاشیان می گوید همان هم نیست و همه چیز آرام است اما همین بحث فرارهای مالیاتی و کارت های پایان خدمت نشان می دهد فسادهایی وجود دارد. فساد از نگاه دوستان یعنی از دیوار مردم بالا بروی و چیزی از خانه دیگران برداری. مردم احساس می کنند چیزی که در فوتبال وجود دارد، آن چیزی نیست که خودشان می بینند و این احساس کاملا درست است.»


دادکان در مورد کارت های معافیت گفت: «من دوست دارم بحث فساد در فوتبال را باید اصلاح کرد و گفت فساد مربوط به آدم های این فوتبال و ورزش است. فوتبال کدام فساد را دارد؟ ورزش چه فسادی دارد؟ آن آدم ها باید دید که صلاحیت حضور در جایگاه های فوتبالی را دارند؟ موضوع اصلی حرف های من در خصوص افرادی است که در این بخش ورزش و فوتبال پست می گیرند.»


شاه حسینی نیز در این مورد گفت: «من با دکتر دادکان موافقم. فوتبال و ورزش تعریف خاصی دارد. اشخاصی که در این حوزه وارد می شود به همراه عملکردشان زیر سوال است نه فوتبال. در خصوص کارت های پایان خدمت باید بگویم ممکن است سند یا کارتی، اساسا جعلی باشد. مثلا گواهی نامه رانندگی. یعنی از مرجع اصلی آن صادر نشده باشد و در این مورد، قانون تعریف صریحی دارد. اما در این خصوص، عکس قضیه رخ داده است. یعنی کارت های پایان خدمت اصالت دارد و از مراجع قانونی با رعایت تمام مراحل قانونی صادر شده است. منشا کارت ها مثل مدارک پزشکی مخدوش بوده است. طبق ماده 43 نظام وظیفه، این سازمان ورود کرده و به دنبال ریشه های آن است. حدود 118 کارت معافیت بازیکنان فوتبال محل تردید است. بحث کفالت، پزشکی، تک فرزندی و ... بوده است. بعد از اینکه مسائل را رسیدگی کردند، یک تعداد معدودی را ابطال کردند که باید به همه مسائل بررسی شوند.»


کفاشیان که مصاحبه ای خارج از استودیو داشت نیز در بخش اول حرف هایش گفت: «از این مدل کارت ها همه رفته اند و گرفته اند. مثلا بقال و ... هم از کارت ها دارند و این برعهده فوتبال نیست.دادکان اضافه کرد: «اگر غذا شور شد، باید آشپز را مواخذه کرد نه اینکه نمکدان را برداشت. مثلا الان فقط فساد در فوتبال است؟ در جاهای دیگر نیست. مردم اگر حقیقت را بشنوند، قبول می کنند. این فسادها در شورای شهر یا مجلس یا سازمان ها و ارگان های دیگر نیست؟ نماینده مجلس یک میلیارد هزینه می کند و برجی 500 میلیون درآمد دارد. بیایید همه چیز را برای یکبار هم شده، به مردم بگویید. برای یکبار به مردم بگوییم ما سیگار فروش ها را نمی گیریم، می رویم به دنبال آنهایی که تریلی تریلی می آورند.

کی به اندازه من فوتبال را می داند؟ 45 سال در ورزش هستم و 4 سال و 50 روز رئیس فدراسیون. اگر دنبال واقعیت ها بودید، نباید بنده دعوت شوم تا از من سوال شود؟ سمینار علم و ورزش می شود، من دعوت نمی شوم و خیاط ها را دعوت می کنند. روز دانشجو مرا دعوت نمی کنند. کمیسیون اصل 90 کسی را از من بهتر پیدا می کرد؟ من نمی توانستم به کمیسیون اصل 90 کمک کنم و اطلاعات بدهم؟ خیلی ها می خواهند مرا حذف کنند اما من ایستاده ام، بدون اینکه به کسی بی احترامی کنم حرف می زنم. چرا مردم حقیقت را نمی گویند؟ دکتر یحیی زاده فوت کرد، روحش شاد. می گفت من گزارش تهیه کرده ام از فسادها اما تهدید شده ام که گزارش را در مجلس قرائت نکنم. فقط فساد در فوتبال است؟ وقتی طرف اهلیت ندارد، او را می گذارید در پست های تخصصی چه اتفاقی رخ می دهد؟ همین که می بینید. 8 سال در دوره قبلی در ورزش گفتند ساختیم و فلان و بهمان. یکبار مجلس از آنها پرسید چه کردید؟ والیبال، بسکتبال، هندبال و... همه در ورزشگاه آزادی باید کار کنند. تا کی باید به مردم دروغ بگوییم.»

سردار صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا که روی خط تلفنی برنامه آمده بود، گفت: «از زمانی که موضوع کارت های معافیت مطرح شد، حدود 118 بازیکن که کارتشان ابهام داشت، باطل شد. طبق قانون اگر ابهامی در مدارک فرستاده شده به سازمان وظیفه وجود داشته باشد، باید پیگیری کنیم. عدم اصالت برخی کارت ها وجود داشت و ما تحقیقات را شروع کردیم. در نهایت 58 کارت مورد بررسی مجدد قرار گرفت و ابطال شد. فقط 10 نفر از آنها بودند که به دنبال کارهای خود نیامدند و ما از طریق فدراسیون فوتبال به دنبال ماجرا رفتیم. اما پرونده کسانی که کارت معافیت شان باطل شد و نام شان به قوه قضائیه رفت، باید به خدمت سربازی بروند. وقتی بررسی صورت می گیرد، طبیعتا مراجع یا افراد دیگر با موضوع مواجه می شوند. ما همه کسانی که درگیر پرونده بودند را وارد پیگیری های مان کرده ایم و با قدرت به دنبال روشن شدن مسائل می رویم. همه آنهایی که نقش داشته اند، باید پاسخگو باشد. فعلا جلوی بازی بازیکنان گرفته شده تا ببینیم در آینده در پیگیری ها و بررسی های مان به چه نکاتی برمی خوریم.»


اما حجت الاسلام رسایی در پاسخ به حرف های دادکان افزود: «ما اگر دادکان را دعوت نکرده ایم، دلیل داشتیم چون سایرین را دعوت نکردیم تا از آنها اطلاعات بگیریم. کمیسیون اصل 90 فقط به دنبال پرونده فوتبال نیست، ما کارهای دیگری هم داریم. در ضمن پرونده های فوتبال را هنوز نبسته ایم و کارهای وجود دارد. از طرفی، ما روی هر مجموعه ای دست بگذاریم، فسادهایی از آن خارج می شود. بخشی از گلایه ها دلسوزانه است و بخشی دیگر فرار از مسائل و بررسی هاست. حرف های دادکان از روی دلسوزی است. ما گزارش داریم که تیم های لیگ برتر و دسته یک دولتی هستند و سالانه یک هزار میلیارد تومان پول دولت صرف فوتبال می شود. شاید هم بیشتر. البته چندین میلیون طرفدار برای فوتبال وجود دارد که از این وضعیت ناراضی هستند. به هر ترتیب گزارش آمده و ما باید به بررسی های مان ادامه دهیم. من همین حالا از دادکان می خواهم هر چه از فوتبال می داند، اینجا بگوید. طبیعی است آنهایی که اطلاعات خوبی دارند را بعد از جمع آوری اطلاعات جزیی دعوت کنیم. ما که کلانتری نیستیم به فوتبالی ها بگوییم بیا کمیسیون اصل 90 و پاسخگو باش! نکته دیگر اینکه مطمئنم جاهای دیگر هم فساد وجود دارد. وجود فساد عیب نیست بلکه سکوت و عدم برخورد با فساد عیب است.»

 

 

منبع:

 

http://www.aftabir.com/news/article/view/2014/12/19/635723

بازنشر :

http://jadoykalamat.ir

 

مطالب مرتبط

رپورتاژ آگهی

دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات سیستم همکاری در فروش سبزگستر

خرید فروشگاه مسبی

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی